Park w Koronach Drzew – Dolina Wkry

Szukacie miejsca, w którym połączono rekreację, wypoczynek i edukację? Park linowy, ścieżka przyrodnicza czy spacer w koronach drzew – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas w Dolinie Wkry. Sprawdźcie koniecznie, dlaczego jeszcze warto się tam wybrać!

Park w Koronach Drzew Dolina Wkry rodzinne atrakcje opinie

Park Dolina Wkry – rodzinne atrakcje

Pierwszą atrakcją tego miejsca jest wyjątkowa ścieżka przyrodnicza. Przewodnikiem jest tutaj obrazkowa książka „Rok w lesie”, autorstwa Emilii Dziubak. Podczas edukacyjnego spaceru zobaczymy łąkę motyli, na której znajdują się wykonane w skali 50:1 trójwymiarowe modele ważek i motyli. W wodnym strumieniu czekają na nas korytka, śruba Archimedesa i pompy. Poznamy życie zwierząt kopiących nory dzięki labiryntowi, oraz zobaczymy wiklinowe rzeźby leśnych zwierząt!

Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest oczywiście spacer w koronach drzew, który możliwy jest dzięki usytuowanym na drzewach specjalnym ścieżkom. Całość liczy ponad 200 metrów długości i prowadzi nas do mostków znajdujących się między gniazdami. Ciekawostką jest, że najwyższe z nich znajduje się na wysokości 6,8 metra, zaś najniższe – 2,5 metra! Podczas spaceru nie tylko mamy możliwość, aby bliżej przyjrzeć się koronom drzew i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy, ale czekają też na nas naturalnej wielkości modele ptaków.

Park w Koronach Drzew Dolina Wkry rodzinne atrakcje opinie

Park w Koronach Drzew Dolina Wkry rodzinne atrakcje opinie

Kolejną atrakcją jest wysoka na piętnaście metrów wieża widokowa, z której możemy obserwować  wspomniany już strumień wody i łąkę motyli. Podczas wspinaczki na górę mijać będziemy materiały edukacyjne dotyczące drzew i zwierząt żyjących w parku.

W Dolinie Wkry nie zabrakło również typowych atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych czekają: dmuchaniec, wysoka na 10 metrów ścianka wspinaczkowa, piaszczysty plac zabaw Wiking ze zjeżdżalnią, kulkami, huśtawką i torem przeszkód. Dzieciom z całą pewnością spodoba się również park linowy, gdzie czekają na nie aż trzy poziomy trudności.  Dzieci powyżej 14 roku życia (i oczywiście dorośli również) mają również możliwość zjazdu tyrolką nad Wkrą – zjazd długi jest na aż 300 metrów i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń!

Na odwiedzających czeka również piaszczysta plaża nad Wkrą, oraz przepiękna promenada. To idealne miejsce na rodzinny spacer, podziwianie naturalnych widoków i odpoczynek z dala od pędzących samochodów.

W parku w koronach drzew istnieje również możliwość organizacji urodzin. Do wyboru mamy kilka tematycznych opcji, skierowanych dla dzieci od 4 roku życia: leśne zwierzaki, motyla noga, tropiciele, oraz dla dzieci od 7 roku życia – wikingowie.

Park w Koronach Drzew Dolina Wkry rodzinne atrakcje opinie

Park w Koronach Drzew Dolina Wkry rodzinne atrakcje opinie

Park w Koronach Drzew

Sprawdź również: ścieżka w koronach drzew-Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *