Listopad w Bajce Pana Kleksa

listopad w bajce pana kleksa

Dobrze znana Bajka Pana Kleksa w listopadzie zostanie całkowicie przejęta przez śląskie legendy. Królować będą regionalne tradycje, lecz sami przekonacie się, że całość będzie podana w niestandardowy, lecz zarazem niezwykle ciekawy sposób! Sprawdźcie nasz artykuł na ten temat!

Listopadowa rozrywka w Bajce Pana Kleksa rozpocznie się już w dniach 6-7 listopada, gdzie podążymy szlakiem śląskich legend na warsztatach kulinarnych „Utopiony Pierożek”. Podczas ich trwania dowiecie się kim był Utopek, a pod czujnym okiem szefa kuchni Restauracji ProdiżDawida Pustelnika, ulepicie pierogi z popularnymi na Śląsku farszami. Świetna zabawa gwarantowana!

listopad w bajce pana kleksa 4

Natomiast w dniach 11-12 listopada, swoje miejsce będą miały warsztaty „Śląska Godka” Głównym elementem tych spotkań będzie spotkanie z Markiem Szołtyskiem, autorem bajek, opowieści i Elementarza Śląskiego. To świetna okazja aby posłuchać co nieco śląskiej godki w bajkach, ale to nie wszystko! Podczas trwania tych warsztatów, poznacie też całą prawdę o Beboku, Piecuchu, Szczidze czy Rabczyku. Warsztaty te połączone są z zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa.

Przez cały długi weekend, czyli od 11 do 14 listopada, w Smart Kids Planet spotkacie Smartkowy Teatr – improwizacje teatralne, ćwiczenia dykcji i emisji głosu oraz własnoręczne tworzenie kukiełek teatralnych. Dzieci będą mogły poczuć się tu jak prawdziwi aktorzy!

Plan dnia:

  • 11:30 Warsztaty tworzenia kukiełek
  • 12:30 Ćwiczenia smart mówienia – dykcja i emisja głosu
  • 14:00 Warsztaty tworzenia kukiełek
  • 15:30 Ćwiczenia smart mówienia – dykcja i emisja głosu
  • 16:45 Warsztaty tworzenia kukiełek
  • 13:00, 15:00 i 17:15 Improwizacje teatralne na scenie

Natomiast w sam weekend 13-14 listopada będą miały miejsce widowiskowe rozgrywki Monopoly Katowice… na największej w Polsce planszy do gry! Oczywiście na samej planszy nie mogło zabraknąć Bajki Pana Kleksa! Gościem przez cały weekend będzie Pan Monopoly we własnej osobie, więc rywalizacja i zabawa będą na najwyższym poziomie! Rozgrywki połączone ze Zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa.

listopad w bajce pana kleksa 2

20-21.11 listopada to czas interaktywnego spektaklu – „Historia Zbójnika Pistulki” – autorstwa i wykonania Grzegorza Chudego – malarza akwarelisty z Nikiszowca. Spektakl połączony ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa. Natomiast 27 listopada będą miały miejsce Andrzejki w Smart Kids Planet! Niezapomniana zabawa przebiegać będzie w rytmie tanecznych animacji i wróżb mówiących nam o naszej przyszłości! Lanie wosku, zabawa z filiżankami, czy wróżenie z dłoni – wszystko to czekać będzie na was w Bajce Pana Kleksa! Zabawa andrzejkowa potrwa od 17:00 do 21:00, a na dzieci będzie czekał pyszny poczęstunek w cenie biletu.

27-28 listopada to czas Elektryzujących Warsztatów Naukowych z doktorem Paj-Chi-Wo. Podczas trwania tych warsztatów poprzez przeróżne eksperymenty poznacie bogatą historię przemysłową tego regionu. Poznacie tu odpowiedź na pytania, takie jak skąd bierze się energia elektryczna, jak wykonać własną prądnice czy też jak można samemu zbudować filtry do wody! W tym samym czasie trwać będą Warsztaty Górnicze. Motyw przewodni jest dość oczywisty, gdyż jest to oczywiście węgiel, którego roli w naszym kraju nie można nie docenić. Warsztaty te powadzone będą przez popularyzatorów nauki ze Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w Zabrzu. To będzie prawdziwie śląska lekcja dla każdego!

Ostatnią atrakcją w tym szalonym miesiące będzie Upiorne Zwiedzanie Bajki, które odbyło się pierwszy raz w zeszłe Halloween! Po sukcesie tego scenariusza, będziemy mieli kolejną szansę na spotkanie Szczigi, Utopia i Heksy! Idealna opcja dla tych z was kochających nieco tajemniczych zagadek i niebojących się dobrej zabawy!

Sami więc widzicie, że listopad w Bajce Pana Kleksa będzie niezwykły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *