Ogród Świateł Kraków – Alicja w Krainie Czarów

ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi 6
Będąc w Krakowie — oprócz zwiedzania dobrze znanych miejsc — na pewno będziecie szukali innych, ciekawych atrakcji, które zajmą wasz czas. Dziś opowiemy wam o jednym z takich miejsc! Plenerowa wystawa świetlna Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema odbywająca się w terminie 30 października 2020 roku aż do 28 lutego 2021 może stać się miejscem niezapomnianej przygody! Pozwólcie że pokażemy wam kilka detali tej niezwykłej instalacji!

Ogród Świateł Kraków — atrakcje

Odwiedzając Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema na Alei Pokoju 68 w Krakowie, znany w trakcie trwania tego czasu jako Ogród Świateł, to największy lightning show w całym naszym kraju! Wchodząc na miejsce, możecie udać się na wyprawę, bo multimedialnym świecie i przygodach Alicji, która napotyka coraz to bardziej nierealnych mieszkańców Krainy Czarów. 

ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi 2

Przechodząc przez kolejne instalacje świetlne, będziemy mogli zajrzeć do Króliczej Nory, zobaczyć na własne oczy uśmiechniętego Kota z Cheshire, zaznajomić się z Panem Gąsienicą czy wziąć udział w Zwariowanym Podwieczorku, aby zakończyć to odwiedzeniem Królowej Kier. To oczywiście nie wszystko, co dla was przygotowano!

ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi 3

ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi 6

Wszystkie elementy instalacji są wykonane z wysoką dbałością o szczegóły, a obecne tu iluminacje świetnie współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką obecną na miejscu. Możecie dzięki temu być absolutnie pewni tego, że nie zabraknie tu zachwytów i niezapomnianych wrażeń! Co więcej, w każdy piątek, sobotę i niedzielę odbywają się tu specjalne pokazy laserowe, na które też warto zajrzeć! Niezależnie czy traficie na pokaz choinki, ścieżki multimedialnej czy zmyślonej łąki — będzie to doskonały czas spędzony w rodzinnym gronie!

Wystawa ta pełni rolę wystawy plenerowej i przez to nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Ogród Świateł będziemy mogli obejrzeć na miejscu aż do 28 lutego 2021 roku.

Godziny otwarcia Ogród Świateł Kraków

  • codziennie: 16:00 – 21:00 (ostatnie wejście: 20:00)

Kasy są czynne codziennie od godz. 16:00 i są zamykane godzinę przed zamknięciem omawianej wystawy. W związku z tym, że przestrzeń całej wystawy jest zlokalizowana na świeżym powietrzu na przestrzeni 6 hektarów, obowiązuje brak limitów wejść!

ogrody swiatel krakow zimowe malopolskie atrakcje dla rodzin z dziećmi 4

Cennik Ogród Świateł Kraków

poniedziałek — czwartek:

  • bilet normalny: 24 zł
  • bilet ulgowy: 19 zł
  • bilet rodzinny: 75 zł
  • bilet dziecięcy: 1 zł

weekendy + święta:

  • bilet normalny: 29 zł
  • bilet ulgowy: 24 zł
  • bilet rodzinny: 95 zł
  • bilet dziecięcy: 1 zł

Bilety wstępu można kupić w kasach w dniu zwiedzania Ogrodu Świateł. Jeżeli chcecie uniknąć długich kolejek do kas biletowych, rekomendujemy zakup biletów online.

Lokalizacja Ogród Świateł Kraków

Ogród Świateł w Krakowie jest czasową wystawą, zlokalizowaną w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, tuż przy Alei Pokoju 68. Jedyne wejście na teren ogrodu znajduje się od strony Alei Pokoju. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Sprawdź także nasz artykuł:

Kraków – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *