Marszewo-ogród botaniczny-domki hobbitów i szlak Alicji w zaczarowanym lesie

lesny ogrod botaniczny marszewo atrakcje opinie cennik
Rozrywka na świeżym powietrzu to coś, czego nie można nie docenić, zwłaszcza, jak mówimy o spędzaniu czasu w gronie rodzinnym! Leśny Ogród Botaniczny Marszewo to fenomenalny sposób na rozrywkę, a dziś pokażemy wam, dlaczego tak jest! Omówimy dziś dostępne tam atrakcje i udowodnimy wam, że takie miejsca mogą być naprawdę ciekawe! Sprawdźcie dalszą część naszego artykułu!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo - atrakcje

Założony przez Nadleśnictwo Gdańsk we współpracy z miastem Gdynia i Uniwersytetem Gdańskim Leśny Ogród Botaniczny Marszewo znajduje się w okolicach Trójmiasta i został on wpisany na listę ogrodów botanicznych już w 2010. Miejsce to jest naprawdę imponujące: aż 50 hektarów ogrodu stanowi fenomenalne miejsce do stwarzania zajęć i prowadzenia edukacji na temat polskich lasów lub ekologii czy po prostu — odpoczynku! lesny ogrod botaniczny marszewo atrakcje opinie Na terenie ogrodu realizuje się szereg projektów, a każdy z nich pozwala wizytującym to miejsce na całkowicie inne doznania związane z poznawaniem natury. Do dyspozycji oddano nam:
  • Ścieżkę Wiewiórki
  • Szlak Wśród Korzeni Drzew — obejmuje on między innymi stanowiska rozpoznawania gatunków fauny i flory dna lasu, wyeksponowane korzenie drzew oraz domki, które mają przypominać domki hobbitów).
  • Szlak Alicji w zaczarowanym lesie — to labirynt na szczycie wzgórza oraz prezentacja leśnego środowiska w skali mikro i makro. Poznacie tu grzyby, szyszki, porosty, ale też żyjące tam zwierzęta, takie jak kleszcz, kornik czy chrabąszcz pokazane w powiększonych rozmiarach!
 

Sprawdźcie także: 

Gdynia – najlepsze atrakcje dla dzieci

 

Ogrodowe Niedziele

  Na miejscu są także organizowane Ogrodowe Niedziele, dedykowane indywidualnym odwiedzającym. Od kwietnia do końca września, co tydzień w niedzielę w godzinach 10:00 - 16:00 organizowane są warsztaty i prelekcje w Ogrodzie Botanicznym. Ich tematyka jest zróżnicowana i obejmuje między innymi leśnictwo, botanikę, ornitologię, snycerstwo, czy rymarstwo! Pamiętajcie jednak, że ilość osób mogących jednocześnie wziąć udział w Ogrodowej Niedzieli jest ograniczona, także warto zawczasu zapisać się na warsztaty — odbywają się one drogą internetową! Każdorazowo rozpalane jest także ognisko, będące świetnym zwieńczeniem tej przygody! spacer lesny ogrod botaniczny marszewo atrakcje opinie

Spacer z mapą

  Spacer z mapą to fenomenalny sposób na wspólne poznanie Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo, zwłaszcza jeżeli mówimy o grupach rodzinnych! Polega on na rozwiązywaniu specjalnie przygotowanych zadań i samodzielnym odkrywaniu zakamarków ogrodu. Cały teren jest ogrodzony, stąd też nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet naprawdę młode dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich sił w poszukiwaniu odpowiedzi na zadania! Korzyści z takiego spaceru są niezwykle praktyczne. Przede wszystkim, dzieci nauczą się posługiwać mapą, ale też poznają więcej faktów o lesie czy pracy samych leśników! spacer z mapą lesny ogrod botaniczny marszewo atrakcje opinie  

Godziny otwarcia Leśny Ogród Botaniczny Marszewo

  • Od poniedziałku do piątku: 10:00 do 14:00. 
  • Od kwietnia do końca września czynny również w nieświąteczne niedziele. 
W przypadku imprez lub innych wydarzeń losowych ogród może być otwarty o innych porach. Informacje o takich zmianach znajdziecie na stronie atrakcji.

Mapa dojazdu Leśny Ogród Botaniczny Marszewo