Katowice – najlepsze sale zabaw

Nie da się ukryć, że Katowice są jedną z najpopularniejszych miejscowości położonych na Śląsku i choć kojarzą się głównie ze słynnym spodkiem – kryją w sobie wiele rodzinnych atrakcji. W mieście znajdziemy wiele różnorodnych sal zabaw, które chętnie odwiedzane są przez rodziny z dziećmi. Poznaj najlepsze z nich!

sala zabaw w Katowicach gdzie z dzieckiem katowice opinie

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Najlepsze sale zabaw w Katowicach

Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa to sala zabaw zainspirowana postacią, jaką jest profesor Ambroży Kleks oraz jego przygodami zawartymi na kartach książek Jana Brzechwy. Miejsce to jest naprawdę unikalne i inspirujące – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Kto ma ochotę zgubić się w Krainie Szpaka Mateusza?

bajka pana kleksa ranking sal zabaw opinie

katowice gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Znajdziecie tu naprawdę dużo ciekawych atrakcji – bazujących na profesorze Kleksie i jego podopiecznych! Sale takie jak Kraina Szpaka Mateusza, Królestwo Bajdocji, Planeta Fantazja czy Ostatni Rezerwat Przyrody pozwalają nie tylko na świetną zabawę… ale też na zaznajomienie się z wieloma kwestiami naukowych. O które z nich chodzi? Sprawdźcie nasz poniżej artykuł!

Więcej tutaj:

>>Bajka Pana Kleksa – spotkanie nauki z zabawą w Katowicach<<

Centrum Rozrywki Guliwer

W tej sali zabaw na dzieciaki czeka 6-poziomowy labirynt pełny tuneli i zjeżdżalni! Wspaniałą atrakcją jest również jedyne na Śląsku kompletne miasteczko LEGO, na które składa się ponad 100 tysięcy klocków! Dzieci mogą poskakać na trampolinach, godzinami wznosić konstrukcje w strefie małych klocków i miasteczku Lego Duplo, wspiąć się na Wieżę Spidermana, ścigać się autkami Hot Weels i doświadczyć niesamowitych atrakcji w specjalnie przygotowanym pokoju sensorycznym. Jedno jest pewne – tutaj naprawdę nie da się nudzić!

katowice najlepsze sale zabaw centrum rozrywki guliwer atrakcje opinie

Kraina Czarów

Czy odważysz się przejść z dzieckiem na drugą stronę lustra? Jedyne takie miejsce, w którym czasu nie liczy się w godzinach, ale w dniach! Na dzieci czeka tutaj aż 600 metrów kwadratowych pełnych wspaniałych atrakcji! Wpadną one do nory królika, zgubią się w trawiastym labiryncie i odwiedzą magiczny pokój krzywych luster. W Krainie Czarów znajdziemy 3-poziomową konstrukcję, na której zabawa nigdy się nie kończy. Z myślą o najmłodszych powstała również strefa malucha ze zjeżdżalniami, basenem z kolorowymi piłeczkami,  klockami czy bujaczkami.

rodzinne atrakcje dla dzieci w katowicach sala zabaw kraina czarów atrakcje opinie

Monkeylandia

Kolejną salą zabaw w Katowicach, którą koniecznie trzeba odwiedzić jest Monkeylandia! Tutaj na dzieci czeka małpi gaj z czterema różnymi zjeżdżalniami: pontonową, ślimakową, podwójną i tubową! Oczywiście nie jest on jedyną atrakcją w tym miejscu. Dzieci mogą do woli skakać na trampolinach, wspinać się na wieży pająka czy pobawić się wyścigowymi autkami. Nowościami są także klocki magnetyczne i interaktywna podłoga  „Funfloor”Atutem tego miejsca jest kącik przeznaczony dla najmłodszych dzieci – czyli tak zwana strefa malucha.

Nibylandia

Jedyne takie miejsce w Katowicach, w którym dzieci przeniosą się do krainy Piotrusia Pana! Na dzieci czeka tutaj ogromna, bo aż 6-poziomowa konstrukcja, dmuchany zamek, całe mnóstwo tuneli i torów przeszkód! Świetną atrakcją są także statek piracki Kapitala Hooka i  Las Elfów. Maluchy mogą także urządzić sobie bitwę na piłki z gąbki dzięki dwóm armatkom. Dodatkowymi atrakcjami są różnorodne automaty do zabaw i gier. Cała sala zabaw ma powierzchnię aż 1200 metrów kwadratowych, a na jej terenie znajduje się też kawiarnia i strefa malucha.

rodzinne atrakcje w katowicach sala zabaw nibylandia atrakcje opinie

Jupi Park

Mieszcząca się w Silesia City Centrum sala zabaw Jupi Park to idealne miejsce dla dzieci, które znudzone zakupami mają ochotę się trochę rozerwać. W tej kolorowej dżungli czeka na nie wiele różnorodnych atrakcji łączących w sobie najnowszą technologię i dobrą zabawę. Liczne zjeżdżalnie, armatki pneumatyczne, trampoliny, labirynty, baseny z kolorowymi piłeczkami czy go-karty – to tylko niektóre z atrakcji. Ciekawą alternatywą jest specjalny pokój, który wyłożony został miękkimi matami i uzupełniony licznymi edukacyjnymi zabawkami. W sali zabaw znajdują się również interaktywne monitory dotykowe i edukacyjne komputerki.


Sprawdź również:
Katowice – atrakcje dla dzieci

KOKO Planeta Łobuziaków

W Centrum Handlowym Libero na najmłodszych czeka wyjątkowe miejsce, w którym będą mogły dać upust swoim pokładom energii. Spory, poziomowy tor przeszkód, zakręcone zjeżdżalnie i zręcznościowe łamigłówki – to tylko niektóre z atrakcji! Koniecznie wpadnijcie tutaj podczas zakupów!

rodzinne atrakcje w katowicach sala zabaw nibylandia atrakcje opinie