Jama Bazyliszka – znacznie więcej niż sala zabaw!

jama bazyliszka atrakcje opis
Legendia, czyli następca najstarszego parku rozrywki w Polsce — Śląskiego Wesołego Miasteczka, stale się rozwija, a ostatnim dowodem na potwierdzenie tego procesu może być Jama Bazyliszka. To centrum rodzinnej rozrywki o powierzchni przekraczającej aż 2000 metrów kwadratowych to coś, czego na Śląsku jeszcze nie było. Jakie atrakcje czekają na Was i Wasze pociechy podczas wizyty w Jamie Bazyliszka? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu!

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Jakie atrakcje czekają na nas w Jamie Bazyliszka?

Bazyliszek

Odwiedzenie miejsca, jakim jest Jama Bazyliszka, nie miałoby sensu bez wizyty u mitycznego stwora, jakim jest Bazyliszek! Rodzice nie muszą się jednak obawiać tego, że potwór ten pożre ich dzieci — zapomnijcie o tym! Atrakcja Bazyliszek to nic innego jak przejażdżka specjalnymi 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat historii tej postaci. 

Cała przygoda rozpoczyna się w Gildii Łowców Potworów, gdzie będziemy świadkami multimedialnego show. Następnie zajmiemy miejsce w wybranym wagoniku, a jako pasażerowie otrzymamy specjalną broń strzelającą wiązkami laserowymi! Przy jej pomocy będziemy mogli pokonać potwory i przeszkody, które czają się na nas w mrocznych jaskiniach czy ruinach trasy! Ta atrakcja to wręcz idealny sposób na poznanie tej historii w całkowicie nowy, nieznany wcześniej sposób! Jako rodzice możecie być pewni, że dzieci zapamiętają, kim jest Bazyliszek!

Gaj Urwisów

Gaj Urwisów to miejsce, w którym swoje miejsce znajdzie absolutnie każde dziecko poszukujące miejsca do nieposkromionej zabawy. Jest to największa w naszym kraju kraina zabaw, pełna najróżniejszych zjeżdżalni kończących się wpadnięciem do basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami. Na terenie Gaju Urwisów znajduje się także tajemniczy labirynt… który dzieci muszą odkryć samodzielnie! Dobra zabawa gwarantowana!

Sprawdź TUTAJ, co jeszcze czeka na ciebie podczas wizyty w chorzowskim parku Legendia!

gaj urwisów jama bazyliszka atrakcje

Dmuchany zamek

Które dziecko nie kocha szaleństwa w dmuchanych zamkach? W Jamie Bazyliszka znalazło się także miejsce dla tej atrakcji, stworzonej dla maluchów, które mają nieskończone pokłady energii. Niech szaleństwo w dmuchanym zamku nie ma końca!

dmuchany zamek jama bazyliszka atrakcje

Game room

 Absolutną nowością wśród atrakcji proponowanych przez Jamę Bazyliszka jest dedykowany dzieciom multimedialny Game Room. Ten pokój gier to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników salonów gier. Dzieci mogą tutaj sprawdzić się przy wielu typach zabawy. Dzieci uwielbiające sport mogą spróbować swoich sił w koszykówce czy piłkarzykach, a te zakochane w motoryzacji na pewno ustawią się w kolejce do automatów z wyścigami samochodowymi. To świetny odpoczynek od szalonej zabawy na innych atrakcjach. Rodzice nie muszą się jednak obawiać tego, aby pamiętać o wrzucaniu kolejnych monet do automatów, gdyż korzystanie z nich jest zawarte w cenie biletu do Jamy Bazyliszka!

Jarmark Kurkowo

Jarmark Kurkowo to znajdujący się na terenie kompleksu sklep, w którym możemy nie tylko kupić wybraną przez dziecko zabawkę, lecz także zaopatrzyć się w niezwykle ciekawe pamiątki przypominające wizytę w Jamie Bazyliszka. To jednak nie wszystko! To tutaj może także zakupić zdjęcie z wybranej atrakcji. Wzbogacenie rodzinnego albumu o taką fotografię jest zawsze w cenie!

jarmark kurkowo jama bazyliska atrakcje

Wypożyczalnia gier planszowych 

W Jamie Bazyliszka możecie wypożycyć całkowicie bezpłatnie swoją ulubioną planszówkę. Przygotowaliśmy kilkanaście najpopularnieszych tytułów, które z pewnością będą się Wam podobać – czekają na Was: gry edukacyjne, karciane, logiczne, przygodowe, rodzinne, strategiczne oraz zręcznościowe. Każdy wybierze coś dla siebie!

Bistro pod Zielonym Pazurem

Nieważne jak dobrze bawimy się w Jamie Bazyliszka, czasami każdego zacznie męczyć głód i pragnienie. Dla wszystkich rodziców i dzieci pragnących posilić się w przerwie między zwiedzaniem wszystkich atrakcji, zalecamy odwiedzenie Bistro pod Zielonym Pazurem. Absolutnie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie — dzieci będą mogły zjeść pożywny posiłek i naładować się energią przed jedną z atrakcji, a na rodziców czeka niezwykle aromatyczna kawa i drobna przekąska w postaci smacznych ciast… a to nie wszystko!

Dojazd i ceny biletów do Jamy Bazyliszka

Aby dotrzeć na parking przeznaczony dla rodziców i dzieci odwiedzających Jamy Bazyliszka należy podczas jazdy od strony Katowic wzdłuż ulicy Chorzowskiej skręcić w bramę wjazdową znajdującą się pomiędzy budynkiem Jamy Bazyliszka (budynek z zieloną elewacją) a sąsiadującym z nim budynkiem mieszkalnym

Aktualne ceny biletów >>sprawdź tutaj<<

Sprawdź również: Śląskie z dzieckiem na niepogodę!