Hulajnogą przez Smoczą Wyspę [patronat]

Pamiętacie książkę "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię"? Ten zbiór opowiadań Dominika Wieczorkiewicza w wyśmienity sposób przybliżał dzieciakom Półwysep Arabski. Tym razem Wydawnictwo Skrzat prezentuje inspirującą i niepowtarzalną książkę, która odkrywa przed czytelnikami niezwykłość mało znanego, ale zdumiewająco pięknego zakątka świata! Autor, młody leśnik, podróżnik ponownie wyrusza w drogę na swojej żółtej, wysłużonej już hulajnodze. Tym razem za cel obrał… Smoczą Wyspę!

Hulajnogą przez Smoczą Wyspę_okładka

Sokotra, czyli Smocza Wyspa – czarowne miejsce na Oceanie Indyjskim od dawna było marzeniem podróżnika. Trudności powodowane wojennymi działaniami w tym rejonie stale opóźniały planowaną od dawna wyprawę. Pewnego dnia, niespodziewanie pojawia się możliwość wyjazdu. Co więc robi podróżnik? Bukuje bilet na samolot, pakuje plecak, zabiera hulajnogę i na jakiś czas opuszcza dom w ukochanej Puszczy Noteckiej, by znów wyruszyć w świat! Swoją relację dedykuje młodym czytelnikom, których pragnie zarazić swoją pasją.

Zagubione bagaże, atak piratów oraz spotkanie z lampartami – to tylko kropla w morzu przygód, z którymi zmierzył się podczas swojej wyprawy, a my razem z nim w trakcie tej porywającej lektury.

Szymon Radzimierski, autor książek z serii „Łowcy przygód”, mówi o książce: Smocza wyspa? Jednorożec... Czy to prawda? Wiem, że taka wyspa istnieje w dalekim Jemenie, ale niewielu udało się tam dotrzeć. To też moje niespełnione marzenie. Leśny podporucznik Dominik dokonał tego! Dzięki jego opowieści przeżyłem niesamowitą przygodę. Zobaczyłem drzewa smocze i butelkowe, poznałem piratów, odwiedziłem kameleony i cywety. Wzruszałem się i śmiałem. Uwierzcie mi, warto!

Zapraszamy zatem do wspólnej podróży w poszukiwaniu smoków, Feniksa i jednorożców! Wystarczy spakować plecak, załatać dziurawy hamak, naoliwić łożyska kół hulajnogi i mieć zwariowane marzenia. Reszta wydarzy się sama!

Pobierz fragment książki >>tutaj<<

Patronat nad tytułem objęli: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Miesięcznik „Poznaj Świat”, Magazyn „Kontynenty”, „Głos Lasu”,„Przegląd Leśniczy”, „Las Polski”, portal DzieckowPodrozy.pl.

Dominik Wieczorkiewicz, „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, Wydawnictwo Skrzat 2019 r.

Sprawdź również:  Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura.