Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Bałtycki Park MIniatur Międzyzdroje opinie

Zabytki dziewięciu nadbałtyckich państw w 45 minut? To jest już możliwe. W Międzyzdrojach w Bałtyckim Parku Miniatur przygotowano obiekty, które przyciągają uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto tam się wybrać.

Stocznia Gdańska, latarnia w Bałtyjsku i Kopu, pałac w Jełgawie, katedra w Helsinkach, Zamek Kalmarski – chcecie zobaczyć te wszystkie miejsca w jeden dzień? Teraz to możliwe. Najciekawsze zabytki dziewięciu państw nadbałtyckich znajdują się w Międzyzdrojach.

Zobacz też:

->Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci<-

Bałtycki Park Miniatur – Opinie odwiedzających

„Na pewno warto odwiedzić to miejsce. To jest jedna z lepszych miejscowych atrakcji”. „Bardzo fajne miejsce. Mili i profesjonalni przewodnicy”.

„Bardzo ładnie zagospodarowany park miniatur. Miła obsługa, wspaniały plac zabaw dla najmłodszych i wystawa kolejek”.

„Spacer po Bałtyckim Parku Miniatur był bardzo interesujący. Pani przewodnik w sposób ciekawy i z pełnym zaangażowaniem przekazała nam historie poszczególnych miejsc”.

To tylko niektóre opinie osób, które już miały okazję odwiedzić Bałtycki Park Miniatur.

Bałtycki Park MIniatur Międzyzdroje opinie

Podróż po krajach nadbałtyckich

W Bałtyckim Parku Miniatur zwiedzający wraz z przewodnikiem mogą pokonać granice wszystkich dziewięciu krajów, które leżą nad Bałtykiem. Jakie makiety można zobaczyć? Dla gości przygotowano 30 miniatur latarni morskich oraz najciekawszych zabytków. Wszystkie są przedstawione w skali 1:25. Pod okiem przewodników zwiedzający przemierzają miniaturowe wybrzeże Bałtyku. Oprócz zabytków i latarni morskich w parku znajduje się makieta kolejki. Ta miniaturowa atrakcja ma 500m2 powierzchni. To jedyna i największa tak dopracowana makieta miniaturowych kolejek na polskim wybrzeżu. Wykonanie zarówno parku i kolejek zrobiło na nas spore wrażenie. W tym miejscu wracają wspomnienia z młodzieńczych lat nie jednego mężczyzny, który jako chłopiec bawił się elektryczną kolejką lub o niej marzył.

Bałtycki Park MIniatur Międzyzdroje opinie

– Jako dzieciak zazdrościłem kolegom, którzy mieli w domu kolejkę elektryczną – mówi Remigiusz Kamiński z Gdańsk. – Lubiłem chodzić do nich i się bawić. Niestety, nie doczekałem się nigdy takiej zabawki w domu. Kiedy zobaczyłem makietę w Międzyzdrojach wróciły wspomnienia. Po powrocie do domu zabrałem syna do sklepu i kupiliśmy pierwsze wagoniki i lokomotywę. Teraz potrafimy siedzieć godzinami i budować stacje, perony. Już jako dorosły mężczyzna spełniłem marzenie z dzieciństwa i cieszę się, że mogę to robić z synem. Jeszcze kiedyś wrócimy do Międzyzdrojów.

Zwiedzanie parku nie kończy się tylko na oglądaniu. Na najmłodszych gości czeka plac zabaw. Dzieci uwielbiają tam się bawić.

Jakie miniatury można zobaczyć?

Na całym terenie Parku jest rozmieszczonych 30 miniatur. Można zobaczyć między innymi zmniejszoną wersję latarni Nida na Litwie, Domu Bractwa Czarnogłowych na Łotwie, Pałacu Kadriorg w Estonii, Soboru Zmartwychwstania Pańskiego w Rosji, latarni Bengtskär w Finlandii, zamek Skokloster w Szwecji, latarnę Christianso w Danii oraz bramę brandenburską. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich akcentów. Jest zamek w Malborku czy latarnia w Świnoujściu.

Bałtycki Park MIniatur Międzyzdroje opinie

Ceny biletów – Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje

 • Bilet normalny – 23 zł
 • Bilet ulgowy – 19 zł
 • Bilet rodzinny (2+2) – 75 zł
 • Bilet rodzinny z kartą dużej rodziny (min. 3 dzieci) – 79 zł
 • Wstęp wolny: dzieci do 3 lat, osoby, które obchodzą w ten dzień urodziny, opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Bałtycki Park MIniatur Międzyzdroje opinie

Godziny otwarcia – Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje

 • 1 listopad – 31 styczeń: 1000 – 1500
 • 1 luty – 31 marzec: 1000 – 1600
 • 1 kwiecień – 30 kwiecień: 1000 – 1700
 • 1 maj – 26 czerwiec: 1000 – 1800
 • 27 czerwiec – 31 sierpień: 930 – 1900
 • 1 wrzesień – 30 wrzesień: 1000 – 1800
 • 1 październik – 29 październik: 1000 – 1700
 • 30 październik – 31 grudzień: 1000 – 1500

Lokalizacja – Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje

Sprawdź również:
Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi nad morzem

1