Książka „Rodzina Nomadów– Wyprawa 5 Mórz” [wywiad]

Książka Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz
Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz” jest nową pozycją na rynku wydawniczym. To opowieść o największej wyprawie blogerów, o podróży przez 100 dni i 12 krajów. Sylwia Kolpuc w rozmowie z dzieckowpodrozy.pl opowiada o genezie książki, o samej publikacji oraz planach na kolejne.

Napisaliście książkę. Skąd taki pomysł?

Książka opowiada o naszej największej wyprawie: Wyprawie 5 Mórz. Podczas niej przez 100 dni przejechaliśmy 11 tysięcy kilometrów przez 12 krajów. Mieszkaliśmy w 12 miastach i nurkowaliśmy w pięciu morzach. Łączyliśmy też pracę zdalną i wychowanie dziecka z podróżowaniem. Nazbieraliśmy dużo fajnych i wartościowych materiałów. Na tej wyprawie i poprzednich wyjazdach odkryliśmy wiele sposobów na to, jak zaoszczędzić i  zorganizować podróż na własną rękę z dzieckiem. Teraz podróżowanie z synem wydaje się nam łatwe. Jednak pamiętamy, że sami mieliśmy duże obawy przed pierwszym wyjazdem. Nie wiedzieliśmy o wielu kwestiach, o których już teraz. Dlatego postanowiliśmy podzielić się tymi doświadczeniem i radami. Poza tym na tej wyprawie odwiedziliśmy wiele miejsc. One mogą być listą pomysłów na świetne rodzinne wakacje.

Kup książkę lub pobierz fragment  >>tutaj<<

Kto był inicjatorem powstania książki?

Chyba ja. Temat książek jest mi bliski. Od zawsze byłam molem książkowym. Od zawsze marzyłam o tym, żeby napisać coś wartościowego od siebie. Teraz podróże stanowią spory element naszego życia.

Książka Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz

Skąd wyszedł pomysł na książkę?

Pomysł na książkę wyszedł bardzo naturalnie. W pewnym momencie zaczęliśmy o tym rozmawiać. Stwierdziliśmy: dobra robimy to!

Czy to Wasza pierwsza książka?

Tak. To jest pierwsza książka, którą napisaliśmy i sami wydaliśmy, ale we współpracy z wydawnictwem Supertramp i SQN.

O czym jest?

Książka jest opowieścią o podróży z dzieckiem przez Europę – o naszej Wyprawie 5 Mórz. Ona opowiada  piękną przygodę rodziny cyfrowych Nomadów, która siedząc w Arkansas, postanowiła, że będzie razem odkrywać świat. Teraz spełnia to marzenie. Ta książka jest też o 12 ciekawych krajach, 12 pięknych miastach i pięciu morzach.

Książka Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz

Czy to jest tylko opowieść z podróży?

W książce pod pretekstem tej historii podpowiadamy, jak budżetowo zorganizować podróż z dzieckiem. Piszemy o tym, jak wygląda zdalna praca i wychowanie dziecka poza domem. Przy tym staraliśmy się, żeby w książce było zabawnie, inspirująco i rodzinnie.

Skąd wziął się pomysł akurat na taką strukturę książki?

Lubimy bardzo opowieści z podróży. Stąd taki pomysł. Im dłużej myśleliśmy o tym, co powinno się znaleźć w książce, to dochodziliśmy do wniosku, że chcemy dodać jeszcze praktyczne porady. Chcieliśmy dać czytelnikowi nie tylko naszą opowieść, ale też realną wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać. Dlatego chcieliśmy stworzyć opowieść z podróży, w której będzie też sporo praktycznych porad. One pozwolą zaplanować samemu podróż na własną rękę.

Skąd pojawił się pomysł, aby umieścić też spostrzeżenia syna?

Skoro to książka o podróżach z dziećmi dość naturalnie pojawił się pomysł, żeby dodać do niej spostrzeżenia Igora. Myślę, że to daje fajny wgląd w to, jak wygląda podróż oczami dziecka.

Na czym Wam jeszcze zależało?

Zależało nam też na tym, żeby w książce było wiele zdjęć. Chcieliśmy nie tylko opowiedzieć o odwiedzonych miejscach, ale od razu je pokazać. Dlatego książka jest kolorowa i ma większy format. Do tego są pięknie ilustrowane mapy. To taka wisienka na torcie.

Książka Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz

Czy w trakcie pisania tej książki mieliście jakieś problemy?

To były raczej wyzwania. Książkę pisaliśmy i wydawaliśmy pierwszy raz. Więc każdy etap był nowością i dużym wyzwaniem. Każdy z nich kosztował nas wiele pracy i emocji. Jednak myślę, że szybko udało nam się ją wydać. Efekt końcowy wyszedł taki, że możemy być naprawdę dumni z tej książki. Wyszło lepiej, niż to sobie wyobrażaliśmy, siadając prawie rok wcześniej do pisania.

Ile trwały prace nad tą książką?

Pisać książkę zaczęliśmy rok temu w listopadzie. W październiku tego roku jest premiera książki. Myślę, że to bardzo dobre tempo. Do tego trzeba jeszcze dodać samą wyprawę. Ona  trwała od końca czerwca do początku października.

Czy planujecie kolejne tego typu książki?

Myślę, że tak. Po tym, jak wróciliśmy z Wyprawy 5 Mórz, odbyliśmy jeszcze dwie większe wyprawy. Pojechaliśmy do Jordanii i Gruzji. Z nich też przywieźliśmy mnóstwo materiałów, zdjęć. Nazbieraliśmy sporo doświadczenia, którym warto się w takiej książce podzielić.

Sprawdź koniecznie:

Wyprawa 5 mórz – przez 12 krajów z dzieckiem