Górnośląska Kolejka Wąskotorowa

Mali fani kolejnictwa naprawdę nie mogą narzekać na brak atrakcji w naszym kraju. Właściwie w każdym jego zakątku znajdziemy różnorodne atrakcje związane z pociągami i niewątpliwie jednym z nich jest Górnośląska Kolejka Wąskotorowa. Co czeka tutaj na głodnych wrażeń, małych kolejarzy?

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
śląskie z dzieckiem atrakcje weekend wiosna

Kolejka wąskotorowa – rodzinne atrakcje

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe są nieodłączną częścią Szlaku Zabytków Techniki. Obejmuje on aż czterdzieści dwa obiekty na terenie województwa Śląskiego, które związane są z dziedzictwem przemysłowym tej części Polski.

W okresie wakacyjnym mamy możliwość wybrania się na przejażdżkę zabytkową kolejką, która z całą pewnością zrobi ogromne wrażenie na najmłodszych. Trasa Górnośląskich Kolei Wąskotorowych prowadzi przez trzy sąsiadujące ze sobą miasta: Miasteczko Śląskie, Tarnowskie Góry i Bytom. Łatwo więc zauważyć, że przejażdżka zabytkową ciuchcią może być świetną okazją do poznania bliżej jednego ze wspomnianych miast.

Sprawdź też:
–> Śląskie – najlepsze atrakcje dla dzieci na niepogodę <–

Obecny rozkład jazdy, który obowiązywać będzie w sezonie 2019 nie jest jeszcze niestety znany, więc zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. My ze swojej strony możemy obiecać, że jak tylko rozkład wraz z cennikiem zostaną podane do wiadomości publicznej – również zamieścimy tutaj taką informację.

Czytaj też: Katowice atrakcje dla dzieci

Lokalizacja: