Bułgaria – pogoda i temperatury maj – czerwiec

Położona w południowo-wschodniej części Europy Bułgaria cieszy się popularnością nie tylko ze względu na piaszczyste plaże i przepiękne górskie krajobrazy. Turystów przyciąga tutaj również fakt, iż państwo te jest jednym z najtańszych kierunków turystycznych na naszym kontynencie. Czy warto jednak wybrać się do Bułgarii w maju i czerwcu? Jakich temperatur możemy się spodziewać?

Bułgaria – jaka pogoda wiosną?

Położonej nad Morzem Czarnym, w centralnej części Półwyspu Bałkańskiego – Bułgarii, naprawdę nie można odmówić uroku. Piaszczyste plaże, ciepłe morze, tysiącletnie cerkwie, górskie doliny i uliczki pokryte winoroślą. Dodatkowym atutem tego miejsca są również gorące oferty last minute do trzech najpopularniejszych miejsc w kraju: Złotych Piasków, Św. Konstantyn i Słonecznego Brzegu. Sezon trwa tutaj od początku maja aż do października, kiedy to pogoda staje się już powoli kapryśna. Jakich zatem temperatur oczekiwać w Bułgarii w maju i w czerwcu?bułgaria pogoda maj temperatury opinie

Zobacz również:
–> Rodzinna Bułgaria – wakacje z dziećmi 2023 – przegląd ofert <–

W maju i czerwcu temperatury w Bułgarii śmiało możemy nazwać temperaturami wakacyjnymi. W maju średnia temperatura powietrza to aż 22°C w ciągu dnia i 12°C nocą. Woda ma natomiast średnią temperaturę 14°C. Nic nie stoi więc na przeszkodzie ku temu, aby rozłożyć ręcznik i cieszyć się słońcem na plaży. W czerwcu sprawy mają się jeszcze lepiej, bowiem średnia temperatura w Bułgarii w ciągu dnia to aż 26°C, nocą 16°C. Z kolei w tym miesiącu średnia temperatura wody to już 19°C!

Zdecydowanie więc warto rozejrzeć się za ofertami last minute planując wakacje w Bułgarii w maju czy czerwcu.

Sprawdź: Bułgaria – wakacje z dzieckiem

Bułgaria wiosną czy warto jakie temperatury w Bułgarii w maju opinie