Gdzie na narty z dzieckiem – zima 2022?

Tyrol sanki rodzinne atrakcje

Oferta ośrodków narciarskich dostosowanych do potrzeb rodzin, zarówno w kraju, jak i za granicą, może przyprawić o zawrót głowy. Prezentujemy najciekawsze propozycje na sezon 2022.

Przygotowania do rodzinnego wyjazdu na narty zaczynają się jeszcze przed nadejściem zimy. Wybór najlepszego miejsca, rezerwacja noclegów, bilans kosztów, znalezienie odpowiednich warunków do nauki jazdy dla maluchów, a także zapewnienie im odpowiednich atrakcji – to wszystko wymaga dobrego rozeznania. Najważniejsze jest oczywiście znalezienie lokalizacji, która spełnia nasze oczekiwania. Za granicą możliwe jest szusowanie w dużo wyższych górach, ale i w Polsce da się znaleźć ciekawe ośrodki. Niekiedy warto jest wyjechać nieco dalej i korzystać z wspaniałych warunków np. w Alpach, a czasem okazuje się, że tuż przy naszej granicy można znaleźć ciekawe trasy i atrakcje. Sprawdźcie nasze propozycje na narty z dzieckiem w najbliższym sezonie.

Sprawdzamy - Gdzie z dzieckiem na narty? 

Tyrol – Austria

Jeśli szukacie miejsca na narty z długimi trasami i doskonałymi warunkami, warto rozważyć Tyrol w Austrii. Potężne Alpy przyciągają pięknymi widokami i magiczną atmosferą górskich miejscowości. Można tu zjeżdżać na nartach od listopada do maja, a na lodowcu Hintertux nawet przez cały rok! Dużą zaletą tego regionu jest też duża różnorodność tras, od tych najłatwiejszych, które znajdują się m.in. w rejonie Imst, Kuffstein czy w dolinie rzeki Lech, a w Mayrhofen działa najbardziej stroma trasa w Austrii – Harakiri. Łącznie w Tyrolu działa ponad 80 ośrodków narciarskich z bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturą, która oprócz rozbudowanej bazy noclegowej i gastronomicznej obejmuje także przedszkola i szkółki narciarskie, śnieżne place zabaw. Narciarze mają do wyboru masę nowoczesnych wyciągów i kolejek linowych, które czasem stanowią atrakcję samą w sobie, jak chociażby Gletscher Express wjeżdżający na lodowiec Pitztal na wysokość 3440 m n.p.m. Poza tym wiele ośrodków oferuje bezpłatne lub promocyjne przejazdy dla dzieci. Nie lada atrakcją są też tory saneczkowe (aż 750 km tras) i snowparki.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj – Tyrol na narty i sanki

Tyrol Austria atrakcje dla dzieci

Poprad i Wysokie Tatry – Słowacja

Znacznie bliżej polskiej granicy (40 km) położony jest znany ośrodek narciarski Wysokie Tatry na Słowacji. Tworzy go kilka mniejszych miejscowości, a zaplecze turystyczne stanowi dla niego Poprad, największe miasto w tym regionie. Dużą zaletą tego regionu jest wspólny skipass oraz wygodne połączenie kolejką elektryczną. Po szaleństwie na stokach w Popradzie czekają wody termalne w jednym z największych aquaparków w Europie – AquaCity. Najbardziej popularne stacje narciarskie działają w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokovcu i Strbskim Plesie. W każdym z nich można znaleźć trasy odpowiednie dla dzieci i szkółki narciarskie. W starym Smokovcu działa tor saneczkowy i SnowFunPark, w Strbskim Plesie lodowisko, a w Tatrzańskiej Łomnicy kolejka gondolowa na Łomnicę (2634 m n.p.m.). Przy stacji przesiadkowej na Łomnickim Stawie działa kryty plac zabaw dla dzieci Kamzikovo. Każdy, kto kupi kilkudniowy skipass działający w Wysokich Tatrach, może jeden dzień zamienić na pobyt w AquaCity w Popradzie.

Sprawdź, na jakie warunki narciarskie można liczyć w Popradzie i okolicach:

Poprad na narty z dzieckiem

Wysokie Tatry Poprad narty opinie

Polska

Choć w Polsce sezon nie trwa tak długo jak w Alpach, a góry nie są tak wysokie, to jednak można tu znaleźć sporo prężnie funkcjonujących ośrodków narciarskich, które posiadają coraz lepszą infrastrukturę. Snowparki, kluby malucha i wyciągi taśmowe dla dzieci nie są już rzadkością. W Polsce działają też coraz lepsze przedszkola narciarskie. Oprócz znanych i uznanych ośrodków w Zakopanem czy Bukowinie Tatrzańskiej, warto zwrócić uwagę też na kompleks Zagroń w Istebnej (Beskid Śląski), Zieleniec w Dusznikach-Zdroju czy Jaworzynę Krynicką w Krynicy-Zdroju.

Dowiedz się więcej o najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce: 10 najlepszych miejsc na narty z dzieckiem w Polsce

Nosal - wyciąg narciarski Zakopane

A jeśli chcemy doskonalić umiejętności narciarskie – własne i naszych dzieci – a nie chcemy wyjeżdżać gdzieś daleko, możemy skorzystać z oferty całorocznych stoków narciarskich w Polsce. Albo tych posiadających sztuczną nawierzchnię, albo tych wykorzystujących taśmy treningowe. Tego typu ośrodki działają w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Bytomiu czy Rzykach w małopolskim.

Poznaj całoroczne ośrodki narciarskie w naszym kraju: Sztuczne stoki narciarskie w Polsce

Skimondo Gdańsk całoroczny stok narciarski

4 comments

Leave Comment