Gdzie na narty z dzieckiem – zima 2024?

Tyrol sanki rodzinne atrakcje

Oferta ośrodków narciarskich dostosowanych do potrzeb rodzin, zarówno w kraju, jak i za granicą, może przyprawić o zawrót głowy. Prezentujemy najciekawsze propozycje na sezon 2023/2024.

Przygotowania do rodzinnego wyjazdu na narty zaczynają się jeszcze przed nadejściem zimy. Wybór najlepszego miejsca, rezerwacja noclegów, bilans kosztów, znalezienie odpowiednich warunków do nauki jazdy dla maluchów, a także zapewnienie im odpowiednich atrakcji – to wszystko wymaga dobrego rozeznania. Najważniejsze jest oczywiście znalezienie lokalizacji, która spełnia nasze oczekiwania. Za granicą możliwe jest szusowanie w dużo wyższych górach, ale i w Polsce da się znaleźć ciekawe ośrodki. Niekiedy warto jest wyjechać nieco dalej i korzystać z wspaniałych warunków np. w Alpach, a czasem okazuje się, że tuż przy naszej granicy można znaleźć ciekawe trasy i atrakcje. Sprawdźcie nasze propozycje na narty z dzieckiem w najbliższym sezonie.

Sprawdzamy - Gdzie z dzieckiem na narty? 

Tyrol – Austria

Jeśli szukacie miejsca na narty z długimi trasami i doskonałymi warunkami, warto rozważyć Tyrol w Austrii. Potężne Alpy przyciągają pięknymi widokami i magiczną atmosferą górskich miejscowości. Można tu zjeżdżać na nartach od listopada do maja, a na lodowcu Hintertux nawet przez cały rok! Dużą zaletą tego regionu jest też duża różnorodność tras, od tych najłatwiejszych, które znajdują się m.in. w rejonie Imst, Kuffstein czy w dolinie rzeki Lech, a w Mayrhofen działa najbardziej stroma trasa w Austrii – Harakiri. Łącznie w Tyrolu działa ponad 80 ośrodków narciarskich z bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturą, która oprócz rozbudowanej bazy noclegowej i gastronomicznej obejmuje także przedszkola i szkółki narciarskie, śnieżne place zabaw. Narciarze mają do wyboru masę nowoczesnych wyciągów i kolejek linowych, które czasem stanowią atrakcję samą w sobie, jak chociażby Gletscher Express wjeżdżający na lodowiec Pitztal na wysokość 3440 m n.p.m. Poza tym wiele ośrodków oferuje bezpłatne lub promocyjne przejazdy dla dzieci. Nie lada atrakcją są też tory saneczkowe (aż 750 km tras) i snowparki.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj – Tyrol na narty i sanki

Tyrol Austria atrakcje dla dzieci

Poprad i Wysokie Tatry – Słowacja

Znacznie bliżej polskiej granicy (40 km) położony jest znany ośrodek narciarski Wysokie Tatry na Słowacji. Tworzy go kilka mniejszych miejscowości, a zaplecze turystyczne stanowi dla niego Poprad, największe miasto w tym regionie. Dużą zaletą tego regionu jest wspólny skipass oraz wygodne połączenie kolejką elektryczną. Po szaleństwie na stokach w Popradzie czekają wody termalne w jednym z największych aquaparków w Europie – AquaCity. Najbardziej popularne stacje narciarskie działają w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokovcu i Strbskim Plesie. W każdym z nich można znaleźć trasy odpowiednie dla dzieci i szkółki narciarskie. W starym Smokovcu działa tor saneczkowy i SnowFunPark, w Strbskim Plesie lodowisko, a w Tatrzańskiej Łomnicy kolejka gondolowa na Łomnicę (2634 m n.p.m.). Przy stacji przesiadkowej na Łomnickim Stawie działa kryty plac zabaw dla dzieci Kamzikovo. Każdy, kto kupi kilkudniowy skipass działający w Wysokich Tatrach, może jeden dzień zamienić na pobyt w AquaCity w Popradzie.

Sprawdź, na jakie warunki narciarskie można liczyć w Popradzie i okolicach:

Poprad na narty z dzieckiem

Wysokie Tatry Poprad narty opinie

Polska

Choć w Polsce sezon nie trwa tak długo jak w Alpach, a góry nie są tak wysokie, to jednak można tu znaleźć sporo prężnie funkcjonujących ośrodków narciarskich, które posiadają coraz lepszą infrastrukturę. Snowparki, kluby malucha i wyciągi taśmowe dla dzieci nie są już rzadkością. W Polsce działają też coraz lepsze przedszkola narciarskie. Oprócz znanych i uznanych ośrodków w Zakopanem czy Bukowinie Tatrzańskiej, warto zwrócić uwagę też na kompleks Zagroń w Istebnej (Beskid Śląski), Zieleniec w Dusznikach-Zdroju czy Jaworzynę Krynicką w Krynicy-Zdroju.

Dowiedz się więcej o najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce: 10 najlepszych miejsc na narty z dzieckiem w Polsce

Nosal - wyciąg narciarski Zakopane

A jeśli chcemy doskonalić umiejętności narciarskie – własne i naszych dzieci – a nie chcemy wyjeżdżać gdzieś daleko, możemy skorzystać z oferty całorocznych stoków narciarskich w Polsce. Albo tych posiadających sztuczną nawierzchnię, albo tych wykorzystujących taśmy treningowe. Tego typu ośrodki działają w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Bytomiu czy Rzykach w małopolskim.

Poznaj całoroczne ośrodki narciarskie w naszym kraju: Sztuczne stoki narciarskie w Polsce

Skimondo Gdańsk całoroczny stok narciarski

4 comments

Leave Comment