Ferma Strusi Afrykańskich Garczyn (Kaszuby)

Na malowniczych Kaszubach w otoczeniu przepięknych lasów i z dala od miejskiego zgiełku znajdziemy pierwszą w Polsce hodowlę strusi afrykańskich. Czy warto odwiedzić te egzotyczne ptaki i jakie inne atrakcje czekają na miejscu? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, a następnie zaplanuj swoją przygodę!

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku

Ferma Strusi Garczyn

W lipcu 1993 roku w Garczynie – położonym w gminie Liniewo – stworzono pierwszą w Polsce hodowlę strusi afrykańskich. Początkowo w zaadaptowanej oborze znajdowało się zaledwie dziesięć przedstawicieli tego gatunki, jednak dwa lata później powstała podstawowa strusiarnia, która z czasem zaczęła się rozrastać i obecnie na fermie przebywa ponad 220 strusi.

Wybierasz się nad morze?
Odwiedź Fermę Strusi w Kniewie

Farma strusi przyciąga obecnie wielu turystów, którzy pragną na własne oczy zobaczyć te popularne ptaki, które dostarczają nam jajek, piór, mięsa i innych produktów. Z dala od miejskiego zgiełku możemy w spokoju obserwować życie tych zwierząt, których waga dochodzi czasami aż do 150 kg! Wśród przedstawicieli strusi znajdziemy również dwa strusie australijskie – emu.

gdzie z dzieckiem Garczyn rodzinne atrakcje opinie

Atrakcje: strusie, wielbłądy i strusioburgery…

Same ptaki (zwiedzanie fermy, na terenie której znajduje się również wylęgarnia) -nie są jednak jedyną atrakcją tego miejsca. W Garczynie możemy również spróbować jazdy na koniu czy wielbłądzie, co z pewnością spodoba się najmłodszym odwiedzającym. Na terenie kompleksu jest także możliwość zakupu pamiątek, w tym wykonanych ze strusiego pazura czy piór.

Sprawdź koniecznie:
Kaszuby z dzieckiem – co zobaczyć?

Dużą popularnością cieszy się również strefa gastronomiczna. Zjemy tutaj podstawowe dania polskiej kuchni, a dodatkowo będziemy mogli spróbować produktów ze strusia – w tym strusioburgerów i jajecznicy z strusich jaj. Możemy obejrzeć również pokaz wiercenia samych jaj. Warto dodać, że z racji wagi jednego jajka tego ptaka (to aż około 2 kg) – dietetyczna jajecznica z niego przyrządzona jest w stanie nasyć żołądki nawet dziesięciu osób! Zresztą nie ma co opowiadać – sami musicie tego spróbować!

Czy struś naprawdę chowa głowę w piasek? Jakie zwyczaje ma ten egzotyczny ptak i skąd w ogóle znalazł się w Europie? O tych i innych rzeczach dowiemy się odwiedzając fermę strusi w Garczynie. Warto wybrać się tam z rodziną i przyjemnie spędzić czas.

Godziny otwarcia Ferma Strusi Garczyn

  • Od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00.
  • Soboty, niedziele i święta: 10:00 – 18:00.

Poza sezonem letnim (czyli w okresie od października do marca) konieczny jest kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia możliwości wizyty na fermie strusi.

Cennik biletów Ferma Strusi Garczyn

  • dzieci do 3 lat: wstęp bezpłatny
  • bilet przedszkolny: 5 zł
  • bilet szkolny (6-18 lat): 7 zł
  • bilet normalny: 9 zł

Lokalizacja Ferma Strusi Garczyn

Sprawdź inne:
Pomorskie atrakcje dla dzieci