Strusia Farma Kniewo

strusie atrakcje dla dzieci Kniewo

Żeby zobaczyć sympatyczne strusie nie trzeba wcale jechać do Afryki. Wystarczy wybrać się na farmę do Kniewa, pomiędzy Puckiem a Wejherowem.

Z dala od zgiełku wielkich miast, w spokojnej kaszubskiej wsi Kniewo, działa gospodarstwo, w którym cała rodzina może miło spędzić czas w przyjaznej atmosferze, blisko przyrody i wspaniałych zwierząt. Wizyta na farmie pozwala jednocześnie na rozrywkę i naukę.

strusie Kniewo opinie atrakcje

Struś afrykański jest największym ptakiem na świecie. W Kniewie mieszka stado liczące około 50 strusi. Podczas zwiedzania farmy natkniemy się na tablice z różnymi ciekawostkami na temat tych niezwykłych ptaków. Poza tym można tu spotkać też króliki, lamy, emu, kozy, owce, kaczki, kury, gęsi, perliczki, konika Kacperka i osiołka Kubusia. Zwierzęta można głaskać i karmić, dzieci mogą też przejechać się na koniku i osiołku albo bryczką.

atrakcje dla dzieci Kniewo Farma Strusi

Na Strusiej Farmie działa też plac zabaw, restauracja, w której spróbować można jajecznicy ze strusiego jaja (wielkości 20 jaj kurzych) oraz potraw ze strusiego mięsa. W sklepie można natomiast kupić wyroby z piór i skóry strusia, pamiątki i inne akcesoria. Jest tu też wiata na spotkania i miejsce na ognisko. To doskonałe warunki do rodzinnego pikniku czy szkolnej wycieczki. Zimą organizowane są tu też kuligi.

Sprawdź: Półwysep Helski i okolice - atrakcje dla dzieci

Strusia Farma Kniewo opinie atrakcje agroturystyka

Godziny otwarcia Strusia Farma Kniewo

Od maja do września codziennie w godzinach 10.00-19.00

W pozostałych miesiącach trzeba się wcześniej umówić telefonicznie.

Strusia Farma

84-252 Kniewo

Al. Lipowa 125

Strusie są niesamowite! Spotkaliście się już z nimi w Kniewie? Opowiedzcie o swoich wrażeniach!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

1 comment

Leave Comment
  1. Ula

    Miejsce warte odwiedzenia, szczególnie jeśli jesteśmy na urlopie z dzieciakami. Stanowi doskonałą alternatywę dla walki o miejsce na plaży ;P My z naszymi maluchami odwiedzamy farmę za każdym razem, gdy spędzamy wakacje w pobliskich miejscowościach nadmorskich i chyba nigdy nam się nie znudzi. Głównie dlatego, że wizyta tam pozwala na wypompowanie nadmiaru energii z dzieciaków. Duży zielony teren, plac zabaw i zwierzaki do karmienia. Dzieciaki ganiają, a my w tym czasie pijemy pyszną kawkę. Świetne miejsce, które pozwala również na odpoczynek od zgiełku i gwaru.
    Polecam
    Ula

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *