Neon Muzeum Warszawa – pierwsze takie miejsce w Polsce

Neon Muzeum

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad z dzieckiem, to bez wątpienia Neon Muzeum w Warszawie jest dobrą propozycją. Czy neony mogą być ciekawe zaprezentowane? Przekonajcie się sami, zabierając ze sobą pociechy. Nawet nie wyobrażacie sobie, jakie tu można pstryknąć świetne zdjęcia!

Głównym celem placówki jest dokumentacja oraz ochrona powojennych reklam świetnych – neonów. Muzeum angażuje się w różne działania m.in.: związane z badaniem i odnawianiem starych neonów. Jest pierwszym takim w Polsce. Do tego należy do jednych z nielicznych na świecie muzeów poświęconych starym reklamom świetlnym.

Zobacz też:

Rozbudowana kolekcja neonów

Neon Muzeum posiada stałą kolekcje eksponatów. Składa się z około stu starych neonów i innych instalacji reklamowych. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez wybitnych artystów i grafików. To twórcy znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Całe rodziny z dziećmi mają unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska. Docenienie efektów twórczości w dużej mierze zapominanej już formy sztuki.

Po  wizycie w Muzeum Neonów zapraszamy:
WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020
Inne atrakcje

Muzeum Neonów jest otwarte sześć dni w tygodniu. Organizowane są też wydarzenia specjalne, takie jak: lekcje edukacyjne, pokazy filmowe oraz wycieczki z przewodnikiem. Istnieje możliwość zwiedzania eksponatów po godzinach otwarcia. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja za dodatkową opłatą.

muzeum neonów warszawa godziny ceny gdzie

Muzeum Neonów Warszawa – Ceny biletów i godziny otwarcia

Bilet normalny kosztuje 13 złotych, ulgowy 10. Jest możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem z grupą minimum 10 osób. Oprowadzanie zajmuje 45 minut. Prowadzenie wycieczki w języku polskim kosztuje 120 złotych, a w języku angielskim 150 złotych. Godziny otwarcia:

Poniedziałek – godz. 12-17

Wtorek – godz. 12-17

ŚRODA – NIECZYNNE

Czwartek – Piątek – godz. 12-17

Sobota – godz. 12-18

Niedziela – godz. 11-17

Jednak w okresie letnim, muzeum otwarte jest też w środy w godzinach 12-17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1