Neon Muzeum Warszawa – pierwsze takie miejsce w Polsce

Neon Muzeum

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad z dzieckiem a zarazem przebywacie właśnie , to bez wątpienia Neon Muzeum w Warszawie jest dobrą propozycją. Czy neony mogą być ciekawe zaprezentowane? Przekonajcie się sami, zabierając ze sobą pociechy. Nawet nie wyobrażacie sobie, jakie tu można pstryknąć świetne zdjęcia! A teraz sprawdźcie nasz artykuł skupiający się na tym miejscu… i planujcie swoją wyprawę na miejsce!

Głównym celem placówki jest dokumentacja oraz ochrona powojennych dobrze znanych reklam świetnych – znanych potocznie jako neony. Muzeum to niezmiennie angażuje się w różne działania m.in.: związane z badaniem i odnawianiem starych i nierzadko zapomnianym neonów. Muzeum to jest szczególnie warte uwagi, gdyż jest ono pierwszym takim obiektem w Polsce. Do tego należy do jednych z nielicznych na świecie muzeów poświęconych starym reklamom świetlnym. Właśnie dlatego zasługuje na waszą uwagę!

 Warszawa Neon Muzeum opinie ceny

Rozbudowana kolekcja neonów

Omawiane dziś Neon Muzeum w Warszawie posiada swoją stałą kolekcje eksponatów. Składa się ona z około stu starych neonów i innych ciekawych instalacji reklamowych. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez wybitnych artystów i grafików, więc możemy mieć pewność o ich wysokiej jakości – to twórcy znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Całe rodziny z dziećmi mają unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska i zarazem uzyskujemy szansę na ocenienie efektów twórczości w dużej mierze zapominanej już formy sztuki, jakim jest właśnie projektowanie neonów!

Po  wizycie w Muzeum Neonów zapraszamy:

Muzeum Neonów jest otwarte sześć dni w tygodniu. Warto tez zwrócić uwagę na to, że organizowane są też wydarzenia specjalne, takie jak: lekcje edukacyjne, pokazy filmowe oraz wycieczki z przewodnikiem. Istnieje możliwość zwiedzania eksponatów po godzinach otwarcia. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja za dodatkową opłatą.

Na koniec mamy na was niemałą ciekawostkę: w 2020 placówka została uznana przez czytelników The Guardian jako jedno z 12 najciekawszych miejskich muzeów w Europie.

Planujecie już swoją wizytę w tym miejscu?

muzeum neonów warszawa godziny ceny gdzie

Muzeum Neonów Warszawa – ceny biletów

  • Bilet normalny – 13 złotych
  • Bilet ulgowy – 10 złotych

Jest możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem z grupą minimum 10 osób. Oprowadzanie po całej wystawie zajmuje 45 minut. Prowadzenie wycieczki w języku polskim kosztuje 120 złotych, a w języku angielskim 150 złotych.

Muzeum Neonów Warszawa – godziny otwarcia

  • Poniedziałek, środa-piątek: 12:00 – 17:00
  • Sobota: 12:00 – 18:00
  • Niedziela: 11:00 -17:00

Muzeum Neonów Warszawa – lokalizacja

Zobacz też przygotowany przez nas artykuł:

1