Dziwnów – atrakcje dla dzieci

dziwnów atrakcje dla dzieci park miniatur kolejek opinie
Dziwnów to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, około pół godziny samochodem od Wolina. Niegdyś była to jedynie osada rybacka, lecz dziś jest to naprawdę urokliwa miejscowość wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim. Dziwnów, być może ku zdziwieniu wielu z was, ma naprawdę dużo do zaoferowania, szczególnie jeśli planujecie wakacyjny czy urlopowy wyjazd właśnie tam. Dziś skupimy się na atrakcjach, jakie znajdziemy na miejscu, więc mamy nadzieję, że poważnie rozważycie Dziwnów jako kolejny cel wypoczynku! dziwnów atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Plaża Dziwnów

Dziwnów to miejscowość nadmorska, stąd też nie sposób nie rozpocząć swoich przygód w tym mieście od odwiedzenia plaży. Jest ona niezwykle czysta, piaszczysta i być może dla rodziców najważniejsze — strzeżona, co tylko zachęca rodziców z dziećmi do wypoczynku w towarzystwie szumu fal! Oczywiście sama plaża to nie wszystko! Na miejscu, szczególnie dla najmłodszych dzieci przygotowano tu również zjeżdżalnie wodną i wiele dmuchanych konstrukcji do skakania. W Dziwnowie wyznaczono również letnie kąpielisko, do którego zejścia znajdziemy wzdłuż ulic Żeromskiego, Reymonta, Kochanowskiego i Parkowej. W Dziwnowie panują także doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych: windsurfing, kitesurfing, kajaki - do wyboru do koloru!

Promenada w Dziwnowie

Wzdłuż tej pięknej plaży, którą przed chwilą tak chwaliliśmy, ciągnie się także promenada spacerowo-widokowa, stanowiąca sama w sobie cudowną atrakcję! Kto przecież nie kocha spacerów brzegiem plaży wraz z okazyjnym odpoczynkiem na jednej z ławeczek? Możecie nam zaufać — ciężko znaleźć lepsze miejsce do podziwiania Dziwnowa!

Przystań pasażerska w Dziwnowie

Spacerując po Dziwnowie, a szczególnie w okolicach Wybrzeża Kościuszkowskiego, nie sposób nie zauważyć przystani pasażerskiej. Być może zastanawiacie się, dlaczego wspominamy o takim miejscu w kontekście atrakcji. Otóż to właśnie stąd odpływają rejsy wycieczkowe po Bałtyku, z których być może zechcecie skorzystać? W trakcie trwania sezonu wakacyjnego — atrakcja obowiązkowa! przystan pasazerska dziwnów atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Most zwodzony Dziwnów

Mosty zwodzone to rzadkość, nad czym ubolewamy, gdyż są one niezwykle efektowne. W Dziwnowie na szczęście znajdziemy jeden z nich, łączący dwa brzegi nad rzeką Dziwna. Dla najmłodszych szczególnie ciekawą chwilą będzie zaobserwowanie momentu podnoszenia mostu! W trakcie letnich miesięcy otwiera się on w parzyste godziny, a poza sezonem — kiedy jest to potrzebne. most zwodzony dziwnów atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek

Jeżeli jednak znudzi was plażowanie i spacerowanie nad brzegiem morza, to zdecydowanie powinniście odwiedzić Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Co zobaczycie na miejscu? Otóż będą to przede wszystkim wszystkie latarnie morskie, jakie rozlokowane są na wybrzeżu Bałtyku. Naturalnie, będą one w miniaturowej skali! Poza tym nie możemy zapomnieć o zobaczeniu miniaturowych parowozach! Dzięki dźwiękom prawdziwych pociągów cała zabawa stanie się jeszcze ciekawsza! 

Sprawdź także:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

Hala sportowo-widowiskowa Dziwnów

Dziwnów ma także wiele do zaoferowania turystom bardziej aktywnym. Mowa tu przede wszystkim o hali sportowej, wyposażonej w boisko, siłownię i salę fitness. Nie można także zapomnieć o odwiedzeniu biegnącej tuż obok tej hali Alei Gwiazd Sportu, stanowiącej miejsce corocznego Festiwalu Gwiazd Sportu. aleja gwiazd sportu dziwnów atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Turystyka rowerowa Dziwnów

Przez teren Dziwnowa przechodzi także ścieżka rowerowa o długości niemal 30 kilometrów. Właśnie dlatego powinniście przemyśleć wybranie się na wyprawę rowerową w rodzinnym gronie! Dziwnów leży także na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego łączącego Dziwnów z Kamieniem Pomorskim.

Dmuchany Świat Letti Lilli

Na sam koniec zostawiliśmy sobie atrakcję, jaką jest Dmuchany Świat Letti Lili, czyli miejsce pełne dmuchanych zabawek, zamków, trampolin i zjeżdżalni! To wręcz idealna propozycja dla rodziców, których dzieci mają zbyt dużo energii i potrzebują się wyszaleć. Po wejściu na teren obiektu czas zabawy jest nieograniczony! Czyż nie jest to ciekawa propozycja?

Sprawdź również: Rewal i okolice - atrakcje dla dzieci

To wszystko, co chcielibyśmy zaproponować wam w obrębie Dziwnowa. Czy dodalibyście coś jeszcze do tej listy? A może w okolicy Dziwnowa znaleźliście coś jeszcze ciekawszego? Dajcie znać w komentarzach!