Jastarnia – atrakcje dla dzieci

jastarnia atrakcje co zwiedzic pomorskie rodzinne
Jastarnia to miasto położone na Półwyspie Helskim, stanowiące prawdopodobnie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc oferujących cudowne wakacje nad morze. Leżące na wspomnianym wcześniej Półwyspie, otoczone z jednej strony przez Zatokę Pucką, a z drugiej przez bezmiar Morza Bałtyckiego. Nic więc dziwnego, że gdy spora część z was szuka miejsca na rodzinny wyjazd nad morze… decydujecie się właśnie na Jastarnię. Zastanówmy się więc, jakie atrakcje czekają na was w tej miejscowości, ale też i w najbliższej okolicy!

Po zabawie zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Plaża Jastarnia

Jastarnia ma w sobie coś naprawdę niezwykłego. Niewielka miejscowość nadmorska to przede wszystkim plaża i czas spędzony przez was na niej! Plaża w Jastarni jest naprawdę piękna i urokliwa, niezależnie od tego, po której stronie półwyspu chcecie odpocząć. Bo właśnie tak — tutaj znajdziecie aż dwie plaże! Na tej po stronie Bałtyku znajdziemy plażę szerszą, stanowiącą świetny “plac zabaw” dla waszych dzieci. jastarnia atrakcje co zwiedzic pomorskie plaża Ta po stronie zatoki jest nieco węższa, jednak oferuje wręcz fenomenalne warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych, zwłaszcza takich z deskami. Dla waszych dzieci będzie to również świetna okazja do nauki, zwłaszcza dzięki temu, że na miejscu nie brakuje szkółek i wypożyczalni sprzętu do windsurfingu lub kitesurfingu. Jeżeli będą one za młode — to na pewno docenią popisy doświadczonych zawodników.

Port Jastarnia

Jastarnia to miejscowość nadmorska, stąd też nie sposób nie znaleźć tu tak ważnego miejsca, jakim jest właśnie port. Ten w Jastarni oferuje naprawdę ciekawe przeżycia! Przede wszystkim, możemy obejrzeć tu kutry rybackie, dla których port stanowi chwilowy odpoczynek od codziennego połowu ryb. jastarnia atrakcje co zwiedzic port Poza tym w porcie znajdziemy także część przeznaczoną dla turystów, której wypływają niewielkie łodzie pasażerskie, a na dodatek działają tu baza płetwonurków oraz ośrodek żeglarstwa sportowego!

Latarnia morska Jastarnia

Będąc w Jastarni nie sposób też nie odwiedzić lokalnej latarni morskiej, powstałej w ubiegłym wieku. Ma ona zaledwie 17 metrów, co sprawia, że jest ona najniższym tego typu obiektem na całym polskim wybrzeżu. Niestety, jeżeli planowaliście tutaj wspinanie się na jej szczyt, to mamy dla was złą wiadomość — nie można do niej wejść. Nie oznacza to jednak tego, że nie warto jej zobaczyć nawet z perspektywy jej podnóża! Miejsce to naprawdę robi wrażenie i wcale się nie dziwimy, że dla wielu turystów odwiedzających Jastarnię, latarnia morska staje się pierwszym punktem zwiedzania! jastarnia atrakcje co zwiedzic latarnia

Chata Rybacka

Jastarnia to także miejsce, w której znajdziemy Chatę Rybacką. Czym więc jest ta chata? Otóż jest to muzeum gromadzące na swojej ekspozycji eksponaty związane z rybołówstwem, jak i samymi rybakami. Co jednak wyróżnia to miejsce spośród innych muzeów? Otóż jest ono niemalże w pełni zbudowane z drewna pozostałego z rozbitych statków!

Park Linowy ALFA

Jeśli szukacie aktywnej rozrywki z czystym sumieniem polecamy Park Linowy Alfa tuż obok Domu Zdrojowego (ul. Kościuszki 2 - wejście na plażę nr 50 ). To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi - miła i profesjonalna obsługa oraz zróżnicowane trasy przypadną Wam do gustu. Godziny otwarcia: w weekendy maja, czerwca i września 11:00 - 18:00. W sezonie wakacyjnym, codziennie w godz. 10:00 - 20:00. od października do kwietnia nieczynne. park linowy Jastarnia atrakcje dla dzieci

Bunkry w Jastarni

Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, lecz Jastarnia ma również niezwykle bogatą historię, jeżeli mowa o czasach wojny. Około 3 kilometry od ścisłego centrum Jastarni znajdziemy Ośrodek Oporu Jastarnia, stanowiący dziś lokalny skansen fortyfikacji. Składa się on z czterech ciężkich schronów (nazwanych kolejno Sokół, Sabała, Saragossa oraz Sęp) oraz schronów lekkich. Aby jeszcze lepiej poznać historię Jastarni, otworzono tu Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera, gdzie można uzyskać naprawdę ciekawą lekcję na temat wojennej historii Polski, szczególnie w czasach II Rzeczypospolitej!

Ścieżki rowerowe w Jastarni

Wartym odnotowania faktem jest także to, że przez cały Półwysep Helski ciągną się ścieżki rowerowe, przecinające także Jastarnię. Zważając na fakt tego, że ta biegnąca przez to miasto ścieżka ma aż 16 kilometrów długości, co zdecydowanie zachęca do aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Być może zechcecie przemierzyć całą mierzeję przy pomocy roweru?  Naszym zdaniem to najpiękniejsza trasa rowerowa w Polsce!

Sprawdźcie także:

POMORSKIE: co warto zwiedzić z dziećmi? Poznajcie najciekawsze rodzinne atrakcje!