Cypr wakacje z dziećmi – przewodnik

Małe dziecko i wakacje na Cyprze? Jak najbardziej tak! Cypr to przyjazne miejsce i można tu spokojnie oraz bezpiecznie wypocząć z kilkulatkiem, a nawet z niemowlakiem. Zobacz, jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem na Cyprze i które atrakcje warto odwiedzić.

Kiedy wybrać się na Cypr z dziećmi?

Cypr jest wyspą, którą można odwiedzać przez cały rok, jeśli jednak wybierasz się tam z dziećmi, termin nie powinien być przypadkowy. Lato na Cyprze jest bardzo gorące. To fajna opcja, jeśli marzą Ci się dwa tygodnie na plaży, jednak w większości przypadków wakacje na Cyprze z dziećmi mają bardziej zróżnicowany plan pobytu. I słusznie, bo na tej wyspie jest wiele rzeczy, które warto pokazać najmłodszym. Jednak nie ma sensu planować tego na lipiec i sierpień, gdy średnia temperatura przekracza 31°C. Dużo lepiej wybrać się na cypryjskie wakacje z dziećmi wiosną lub jesienią. Jest wówczas ciepło, ale nie gorąco, nie ma tłoku, a i ceny takich wyjazdów są niższe. Jeśli wybierasz się na Cypr z niemowlakiem, tym bardziej omiń miesiące wakacyjne. Co prawda takiemu maluszkowi z reguły jest wszystko jedno, o ile podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone, ale ty nie odpoczniesz należycie, opiekując się małym dzieckiem w gorącym klimacie. Wiosna lub jesień to najlepsze terminy. Zimą co prawda nie będzie tak zimno, jak w Polsce, ale trafisz na porę deszczową.

Jak wybrać hotel na urlop z dziećmi na Cyprze?

Jeśli wybrałeś Cypr jako najlepszą lokalizację na wakacje z dziećmi (całkiem słusznie swoja drogą), w pierwszej kolejności zadbaj o hotel dla dzieci, który oferuje rozmaite udogodnienia dla najmłodszych. Przy podróżowaniu z niemowlakiem na pewno przyda się specjalne łóżeczko dla dziecka i krzesełko do karmienia. Starsze dzieci zainteresuje hotelowa sala zabaw i brodzik, w którym będą mogły się bezpiecznie kąpać oraz korzystać ze zjeżdżalni. Rodzice powinni się upewnić, czy hotel oferuje opiekę nad dziećmi połączoną z animacjami. Jeśli tak – będą mogli wykroić trochę czasu tylko dla siebie. Warto też się upewnić, czy w ofercie hotelowej restauracji jest menu dziecięce. I nie chodzi tylko o proste dania dla niejadków (praktycznie każde dziecko zje rosołek i nuggetsy), ale też menu bezglutenowe i bezlaktozowe. No i najważniejsze – hotel powinien być położony blisko plaży, a dojście do niej łatwe. Nie daj się zwieść, nawet jeśli z hotelowego pokoju widać morze, sprawdź, czy aby nie trzeba nadłożyć drogi, by dostać się na plażę.

Atrakcje dla dzieci na Cyprze

Aquapark w Pafos

Aquapark w Pafos nie bez powodu cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy przybywają na Cypr w poszukiwaniu atrakcji dla dzieci. Wiadomo, że wakacje z dziećmi polegają głównie na zaspokajaniu ich zachcianek, potrzeby rodziców schodzą na drugi plan. Jednak Aquapark w Pafos zachwyci jednakowo dużych i małych członków rodziny. Jest ogromny, więc nawet w szczycie sezonu można się tu swobodnie pluskać. Ma aż dwanaście ogromnych zjeżdżalni, które gwarantują wyrzut adrenaliny nawet u największych śmiałków. Dzieci mogą się bezpiecznie bawić w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie. Są tu te same atrakcje, co dla dorosłych, ale w odpowiednio mniejszych wersjach.

Ogród zoologiczny w Pafos

Pafos jest bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii atrakcje dla dzieci. Nie tylko ma genialny aquapark, ale też największe na Cyprze zoo. Jest tu wszystko, co powinno być w ogrodzie zoologicznym, a więc egzotyczne zwierzęta ze wszystkich kontynentów, woliera z ptakami, w której mogą swobodnie latać i terrarium z gadami. Dzieci jednak najchętniej odwiedzają mini farmę ze zwierzętami domowymi, które można głaskać i karmić. Pobyt w zoo w Pafos warto zaplanować na co najmniej pół dnia. Na miejscu jest kilka punktów gastronomicznych – nie trzeba brać ze sobą dużo jedzenia.

Park Archeologiczny w Pafos

Po raz kolejny proponujemy odwiedziny w Pafos, tym razem w Parku Archeologicznym. To raczej atrakcja dla starszych dzieci i dorosłych, bo nie uświadczymy tu placu zabaw, natomiast jeśli chodzi o pozostałości starożytnego miasta, to jest co oglądać. Koniecznie trzeba patrzeć pod nogi i to wcale nie ze względu na bezpieczeństwo. Jedną z atrakcji ruin w Pafos są przepiękne mozaiki podłogowe i ścienne. W Pafos znajdują się też Grobowce Królewskie, które jak najbardziej można zwiedzać z dziećmi. Biorąc pod uwagę, że wchodzimy do środka, możemy liczyć na cień i ulgę w upale. Dzieciom na pewno się spodoba.

Park Wielbłądów pod Larnaką

Nie wszystkie dzieci czują się dobrze w ogrodzie zoologicznym. To ciekawe miejsce, ale duże i może robić przytłaczające wrażenie. Jeśli twoja pociecha do takich należy, zabierz ją do Parku Wielbłądów w pobliżu Larnaki. Niech nie zmyli cię nazwa. W Parku Wielbłądów spotkasz nie tylko wielbłądy. Oszem, stanowią główną atrakcję i nawet można na nich jeździć. Są tu też inne zwierzęta, z którymi dzieci mogą się bawić i je karmić. Szczególnie ciekawe dla najmłodszych może być spotkanie z kangurami.

Słone Jezioro w Larnace

Słone Jezioro to nazwa trochę na wyrost, bo… przez sporą część roku jest suche. I to niewątpliwie będzie atrakcją dla dzieci, które będą mogły pobiegać po wyschniętym dnie. Dopiero zimą jezioro napełnia się wodą, faktycznie słoną. Odwiedzając Cypr z dzieckiem, warto zaplanować wizytę w pobliżu Słonego Jeziora nie tylko dla samej wędrówki po nim suchą stopą. Tuż obok znajdują się bagna, na których żerują różne gatunki ptaków. Na pewno przyda się dobra lornetka i aparat fotograficzny.

Muzeum Historii Naturalnej w Larnace

Jeśli wybierasz się na wakacje na Cypr z Biurem Podróży Tui, na pewno nie zabraknie okazji do odwiedzenia Muzeum Historii Naturalnej w Larnace. To bardzo ciekawe miejsce, przypominające trochę ogród botaniczny. Dużo flory, fauny, skamienielin, wystawa na temat owadów i stada flamingów – tym ostatnim nie oprą się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest też nieduży plac zabaw, co na pewno będzie miało znaczenie po kilku godzinach zwiedzania. Warto pamiętać, że dzieci odpoczywają w ruchu, dla nich plac zabaw jest tym samym, czym dla dorosłych ławeczka w cieniu.

Cypr – ciekawostki, o których być może nie wiesz

Ruch lewostronny jest słabo rozpowszechniony w Europie. Wszyscy wiedzą, że po lewej stronie drogi jeździ się w Wielkiej Brytanii i Irlandii. O Cyprze wie mało kto. Warto jednak o tym pamiętać, jeśli wybierzemy się na urlop z dzieckiem i wynajmiemy na miejscu samochód. Kierownica z prawej strony? Dzieci kochają tego typu niespodzianki, koniecznie zróbcie zdjęcia na pamiątkę! Mimo iż Cypr oficjalnie należy do Unii Europejskiej, obowiązuje tu inna strefa czasowa niż w większości krajów na kontynencie. Wybierając się na wakacje na Cyprze, trzeba pamiętać o przesunięciu wskazówek zegarka o godzinę do przodu. Na Cyprze jest bardzo dużo kotów. Niektóre źródła podają nawet, że więcej niż ludzi! Koty zostały sprowadzone na wyspę w starożytności i miały być naturalną ochroną przed wężami, które z kolei namnażały się w czasie trwania ogromnej suszy. Koty spełniły swoje zadanie, ale nikt ich z wyspy nie usunął. Pozostały tam po dziś dzień i są naturalną wizytówką Cypru. Jeśli wybierasz się na Cypr na rodzinne wakacje, na pewno je spotkasz. Są urocze, niektóre dają się głaskać. Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *