Bon Turystyczny również na wakacje 2023

bon turystyczny wakacje 2022

Polski Bon Turystyczny dostępny jest na platformie ZUS Pue od 1 sierpnia 2020 r.. Niestety ze względu na kolejne "lockdowny" i przedłużające się restrykcje czasu na wykorzystanie Bonu nie było zbyt dużo. Do końca sierpnia Bon aktywowało prawie 3 miliony na kwotę 2,6 mld złotych, z czego 1,7 mld zł zostało przekazane podmiotom turystycznym. Do wykorzystania pozostaje nadal ponad 2 mld złotych. Czy zatem możliwość wykorzystania Bonu zostanie przedłużona do końca wakacji 2023, zamiast końca września 2022? 

Sprawdź: Nowy Bon Turystyczny 2023 - od kiedy?!

[aktualizacja 04.10.2022]

Jak już wiemy, Prezydent podpisał ustawę wydłużającą termin na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Według nowych informacji - jeżeli jeszcze nie wykorzystaliśmy tego dofinansowania, to możliwe będzie skorzystanie z niego aż do 31 marca 2023 roku, zamiast do 30 września 2022 roku. Bez zmian pozostaje kwota i  przeznaczenie tego bonu - z jego pomocą możemy dokonać płatności za usługi hotelarskie czy też imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie naszego kraju. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kwotę bonu wykorzystać na wakacje 2023 - wystarczy skontaktować się z wybranym obiektem. Większość hoteli czy pensjonatów oferuje możliwość akceptacji Bonu jako zadatek/zaliczkę na wypoczynek w 2023 r.

Bon Turystyczny na ferie i wakacje 2023

Nie da się ukryć, że w okresie wakacyjnym wykorzystanie Bonu Turystycznego biło kolejne rekordy. Jednak pomimo intensywnego wykorzystywania Bonu przez rodziny z dziećmi, wszystko wskazuje na to, że uzasadniona jest potrzeba przedłużenia możliwości wykorzystania Bonu do końca marca 2023. Pojawiły się już oficjalne zapowiedzi takiego rozwiązania. W poniedziałek w wywiadzie radiowym Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy złożył jednoznaczne zapewnienie w tej sprawie:
 Już zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży turystycznej - [chęć - PAP], aby ten bon przedłużyć, by objął też przyszłe ferie zimowe - poinformował wiceminister.

Ferie zimowe 2023 z bonem turystycznym - sprawdź

To zdecydowanie dobra wiadomość zarówno dla branży turystycznej i samych turystów. Możliwość wykorzystania Bonu w dłuższym okresie pozwoli na dłuższe pobudzanie popytu, a osoby planujące wykorzystanie Bonu będą miały więcej możliwości i czasu na zaplanowanie rodzinnego wypoczynku. Już teraz część obiektów noclegowych oferuje możliwość rezerwacji wakacji 2023 z dziećmi akceptując przy tym płatności Bonem w formie zadatku, co jest zgodne z regulaminem Polskiego Bonu Turystycznego. bon turystyczny na wakacje 2022 z dziećmi nad morzem oferty

Bon Turystyczny - kto zyskał najwięcej?

Całkiem niedawno pojawiły się też doniesienia o największych "wygranych" Bonu. Część prasy krytykowała fakt, iż największym Beneficjentem programu jest Energylandia (zaakceptowali prawie 70 mln zł płatności Bonem) czy Hotel Gołębiewski (ponad 15,5 mln zł). Jeśli założeniem Bonu z jednej strony było wsparcie rodzin, żeby spędziły czas z dziećmi, to Energylandia jest właściwym miejscem. Sporo osób nie odwiedziło by tego miejsca bez Bonu Turystycznego. Drugim celem programu było wsparcie szeroko rozumianej branży turystycznej. Czy zatem Energylandia nie ucierpiała na pandemii? Duże liczby robią wrażenie, jednak podobnie jak podmioty takie jak Energylandia czy Hotel Gołębiewski są największymi beneficjentami programu, w okresie obostrzeń tracili najwięcej. Nie mamy wątpliwości, że Bon turystyczny wsparł również, a może przede wszystkim mniejszych graczy na rynku turystycznym. Jak wskazał ZUS, płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce. bon turystyczny na wakacje 2022 energylandia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *