Rodzicu – wybierasz się na wakacje z dziećmi? Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży dla SIEBIE!

ubezpieczenie od odpowiedzialności dzieci rodzice wakacje 2022

Wyjazd na wakacje to czas beztroski, odpoczynku i robienia rzeczy, na które na co dzień nie mamy czasu bądź możliwości. Będąc na wakacjach odkładamy na bok codzienne problemy i skupiamy się wyłącznie na przyjemnościach. Niestety czasami ten sielski czas może zostać zakłócony przez nieprzewidziane zdarzenia. Na wakacjach możemy zachorować, złamać nogę czy ulec poważnemu wypadkowi.

Aby się zabezpieczyć przed dużymi kosztami i nieprzyjemnościami, warto zadbać przed wyjazdem o odpowiednią polisę. Jaki zakres ubezpieczenia powinien się w niej znaleźć?

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Choroby przewlekłe

Współcześnie wiele dorosłych osób zmaga się z różnymi chorobami przewlekłymi. Z częścią z nich po prostu żyjemy, systematycznie badając swój stan zdrowia u lekarza. Czasami choroby te dają o sobie dolegliwie znać w najmniej pożądanych momentach, takich jak urlop wakacyjny.

Astma, cukrzyca, niedoczynność tarczycy czy nadciśnienie – to tylko część z przewlekłych chorób, których leczenie na wypadek ich zaostrzenia powinno się znaleźć w polisie wakacyjnej. Taka sytuacja może wymagać leczenia za granicą, a to bez ubezpieczenia podróży może być bardzo kosztowne. Dlatego też decydując się na wybór konkretnego ubezpieczenia zwróćmy uwagę, czy obejmuje ochronę w zakresie posiadanych przez nas chorób.

Uprawianie sportów

Urlop to dla wielu osób nie tylko czas na relaks pod palmami czy zwiedzanie nowych miejsc. To także świetny moment na próbowanie nowych rzeczy, w tym uprawianie mniej lub bardziej ekstremalnych sportów. Pływanie na desce, chodzenie po górach, surfowanie czy jazda na quadach – to tylko mały wycinek aktywności, z których możemy skorzystać za granicą, a które wymagają rozszerzenia ochrony ubezpieczenia turystycznego. Niezależnie jednak od miejsca, w którym robimy to, co sprawia nam przyjemność, musimy liczyć się z ryzykiem wypadku. Z pozoru mało niebezpieczne czynności, takie jak pływanie na bananie czy kole ciągniętym za motorówką również uznawane są za sporty wysokiego ryzyka i wymagają odpowiedniej polisy turystycznej. Czasami wystarczy chwila nieuwagi bądź czynniki, na które nie mamy wpływu i możemy prosto z deski surfingowej trafić do zagranicznego szpitala. To z kolei bez odpowiedniej ochrony może bardzo zaboleć nasz portfel. Szczególnie, jeśli dojdzie do naprawdę poważnego wypadku, np. złamania.

Wykupienie polisy turystycznej, w której zyskamy ubezpieczenie na wypadek takich niespodziewanych sytuacji uspokoi nas, a w momencie potrzeby skorzystania z pomocy – uchroni przed ogromnymi kosztami.

ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje ubezpieczenie zarówno sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych. Każda osoba, niezależnie od aktywności z której chce skorzystać, może znaleźć ochronę dopasowaną do swoich potrzeb

Ubezpieczenie bagażu

Trudno wyobrazić sobie rodzinny wyjazd na wakacje bez bagażu. Jeśli planujemy uprawiać ekstremalne sporty, takie jak chociażby pływanie na desce i chcemy zabrać swój sprzęt ze sobą, bagaż ten będzie o wiele większy i cenniejszy. Niestety podczas podróżowania przytrafiają nam się różne sytuacje, których wcześniej nie przewidzieliśmy. Bagaż może zaginąć lub dojechać do nas ze sporym opóźnieniem. Jego ubezpieczenie warto zawrzeć w polisie wakacyjnej, szczególnie gdy ruszamy na wyjazd z małymi dziećmi. Można sobie łatwo wyobrazić, jak trudne jest zajęcie się dziećmi po wylądowaniu w obcym kraju bez najpotrzebniejszych rzeczy i ubrań. Dotyczy to jednak nie tylko dzieci – brak bielizny czy szczoteczki do zębów jest również uciążliwy dla dorosłych. Stąd też, kupując polisę na wakacje z rodziną warto pamiętać o kwestii ubezpieczenia bagażu, niezależnie od kierunku, w który się udajemy na odpoczynek.

ubezpieczenie bagażu gdzie polisa wakacje 2022 turystyczne

Polisa rodzinna – ubezpieczenie całej Twojej rodziny

Wybierając się na wakacje z rodziną nie musisz wykupować dla każdego członka oddzielnego ubezpieczenia. Doskonałym rozwiązaniem są polisy od ERGO Ubezpieczenia Podróży, w których jako rodzinę definiuje się maksymalnie 2 osoby dorosłe i maksymalnie 4 dzieci – pokrewieństwo nie ma znaczenia.

Polisy ERGO Ubezpieczenia Podróży charakteryzują bardzo atrakcyjne ceny. Dla przykładu składka za całą rodzinę za tydzień wakacji to koszt ok. 100 zł. Natomiast wizyta w zagranicznej przychodni z dość błahego na pozór powodu, jakim może być ukąszenie owada, w zestawie z zakupem niezbędnych lekarstw może kosztować aż 800 zł!

Objęcie ochroną ubezpieczeniową całej Twojej rodziny pozwoli Ci korzystać z wakacji do woli, bez martwienia się o ewentualne, niespodziewane sytuacje. W dużej części przypadków wakacje mijają bezproblemowo, jednak nigdy nie wiemy, co może się nam lub członkom rodziny przytrafić.

Polisa rodzinna to bezcenny spokój i bezpieczeństwo, a w momencie problemu możemy, profesjonalna pomoc ze strony ubezpieczyciela. Może ona dotyczyć pokrycia lub zwrotu kosztów leczenia, jak i zapewnienia całodobowej opieki assistance przez Centrum Alarmowe. Nie narażamy się też na dodatkowe koszty, które podczas wyjazdów zagranicznych mogą sięgać naprawdę dużych kwot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *