Alicante – pogoda zimą

Marzy Ci się rodzinny wyjazd do Hiszpanii, ale niekoniecznie chcesz odwiedzać najpopularniejsze miejscowości jak Barcelona, Madryt czy Walencja? Ten kraj kryje w sobie wiele perełek, do których warto zabrać rodzinę na wakacje. Sprawdź, co czeka na Ciebie w Alicante i jakiej pogody możesz spodziewać się tam zimą.

Alicante z dziećmi – co warto zobaczyć?

Alicante to stolica prowincji o tej samej nazwie, położona w regionie Walencji na wschodzie Hiszpanii, tuż przy zatoce o tej samej nazwie. To jedenaste pod względem wielkości miasto w tym kraju, znajdujące się poniżej wzniesienia Benacantil (220 m.n.p.m.).

Nie da się ukryć, że Alicante to prawdziwy raj dla fanów sztuki i architektury, gdzie na szczególną uwagę zasługują przepiękna cytadela – Castillo de Santa Bárbara, oraz katedra Concatedral de San Nicolás de Bari. Warto zobaczyć również barokowy ratusz (Ayuntamiento), Katedrę Świętego Mikołaja, arenę walk byków – Plaza de Torros i wybudowany w połowie XIX wieku – Teatro Principal.
Alicate to także liczne muzea. Mimo tego, że najważniejszym z nich jest Museo de Arte de Siglo XX (to tutaj wystawiane  są dzieła Salvadora Dalí i Pabla Picasso), to warto zajrzeć również do Muzeum Kolei w Torrellano czy Museo de las Hogueras.

Pisząc o Alicante nie możemy zapomnieć również o przepięknych plażach. Najpopularniejszą jest piaszczysta i szeroka plaża w centrum – Playa del Postiguet, a pozostałe to Playa del Saladar oraz Playa de San Juan. Charakterystycznym dla plaż w Alicante jest fakt, że rozciąga się wzdłuż nich szeroka promenada z piękną nawierzchnią z kostki – Explanada de España. Z całą pewnością warto wybrać się tam na spcer.

Sprawdź koniecznie:
Gdzie na ciepłe wakacje w lutym?

alicante pogoda zimą gdzie z dzieckiem opinie dzieckowpodróży

Alicante zimą – jaka pogoda?

Czy wybierając się zimą do Alicante musimy pakować czapki i grube swetry? Absolutnie nie! Średnia temperatura zimą w Alicante  w ciągu dni o aż 17°C – idealnie więc, aby wybrać się pozwiedzać czy spędzić czas poza hotelem. W nocy średnia temperatura to z kolei około 7°C -wyobrażacie sobie tak przyjemną temperaturę zimą w Polsce?

alicante pogoda zimą gdzie z dzieckiem opinie dzieckowpodróży

Alicante – pogoda zimą: grudzień-styczeń-luty

ALICANTE – TEMPERATURY GRUDZIEŃ

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 17,7°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 8°C
  • Średnia temperatura wody: 16,6°C

ALICANTE – TEMPERATURY STYCZEŃ

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 17°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 6,3°C
  • Średnia temperatura wody: 14,5°C

ALICANTE – TEMPERATURY LUTY

  • Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia: 17,6°C
  • Średnia temperatura powietrza nocą: 7°C
  • Średnia temperatura wody: 14,1°C

alicante pogoda zimą gdzie z dzieckiem opinie dzieckowpodróży

Czytaj również:
Cypr – jaka pogoda zimą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *