Magiczne Ogrody Janowiec – rodzinny park tematyczny

1. Brama główna Magiczne Ogrody Janowiec Park rozrywki atrakcje dla dzieci opinie

Baśniowa kraina, położona pośród przepięknej roślinności, pełna jest magicznych postaci i zagadek. Odkrywanie ich jest świetną zabawą dla całej rodziny. Magiczne Ogrody Janowiec to miejsce nauki, relaksu i zabawy. To oferta dla całych rodzin: dzieci, rodziców i dziadków. Tu przyjeżdża się po przygody. Zaplanuj weekend z Magicznymi Ogrodami, obudź w sobie radość dziecka i zadbaj o wzmocnienie więzów rodzinnych.

Fascynujące baśniowe ogrody

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Pierwszy z nich powstawał pod okiem jedynego polskiego hodowcy Romana Szymańskiego aż 25 lat i nosi nazwę "Magiczne Ogrody". Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie "Fringed Black" i "Ice Cream" który wyglądem przypomina lody.

4. Drzewce dziewczyny-Magiczne Ogrody Janowiec opinie atrakcje rodzinny park rozrywki Kazimierz Lubelskie

Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

  lubelskie gdzie z małym dzieckiem park rozrywki weekend atrakcje opinie Magiczne Ogrody

Baśniowe Krainy pełne atrakcji

Oprócz zachwycającej przyrody, w parku poznajemy prawdziwą baśń i jej bohaterów. Spacerując po 15 Baśniowych Krainach i poznając ich nazwy, rozbudzamy naszą wyobraźnię. Dom Czarodzieja, Zamek Wróżek, Kwiatowa Dolina czarują małych i dużych. Radość i zachwyt wzbudzają Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Tam można skorzystać z Krasnoludzkiej Wieży Prób czyli kilkunastometrowej zjeżdżalni i karuzel napędzanych siłą mięśni tatusiów lub dziadków.

  5. Zamek Wróżek jakie są atrakcje w Magicznych Ogrodach stworki Karuzele-rodzinny park rozrywki Lubelszczyzna Janowiec Magiczne Ogrody z dzieckiem czy warto opinie Wróżki Smużki jakie atrakcje Magiczne Ogrody z dzieckiem opinie gdzie są Lubelskie Janowiec rodzinny park rozrywki Krasnoludzka Wieża Prób-zjeżdżalnia dla dzieci Magiczne Ogrody atrakcje czy warto park rozrywki Janowiec opinie W każdej z krain czekają rozwijające zabawy czy gry ruchowe. Najlepszym przykładem jest Wodny Świat, gdzie liczne urządzenia pozwalają na przeprowadzanie samemu ciekawych eksperymentów z wodą. Magiczne Fontanny pozwalają dyrygować wodą ruchami dłoni. Są tu też miejsca do odpoczynku, ławeczki, łąki, place zabaw pełne huśtawek i innych atrakcji. Na głodnych czekają restauracje i kawiarnie. Warto także odwiedzić sklepy z pamiątkami i książkami. wodne atrakcje Magiczne Ogrody Janowiec opinie z małym dzieckiem czy warto wodospady Magiczne Ogrody Janowiec park rozrywki Lubelskie atrakcje z dziećmi Miejscem unikalnym w skali Europy są Drzewa. Można tam spędzić aktywny czas w podziemnych tunelach i na mostach linowych. To niezwykle ciekawe połączenie natury z atrakcjami dla dzieci. Ścieżki tematyczne w koronach drzew mają łączną długość ponad 400 metrów, oprócz tego tunele i przejścia, do tego tory przeszkód, taras widokowy. Ścieżki tematyczne w Koronach Drzew Magiczne Ogrody Janowiec opinie atrakcje

Rodzinny Park Sensoryczny

Rodzinny Park Tematyczny w Janowcu jest ogrodem sensorycznym, a więc takim, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej mamy wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Widzimy niezwykle kolory roślin, słyszymy szmer strumyków, bosymi nogami chodzimy po trawie. W parku występują naturalne materiały, szkło, drewno, piasek, kamień. Nie ma za to plastiku. Bliskość natury sprawia, że to idealne miejsce, aby miło spędzić czas z razem z dziećmi.

 

 Podziemne tunele Magiczne Ogrody atrakcje dla dzieci baśniowy park rozrywki Janowiec

Magiczne weekendy pełne atrakcji

Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci. Czarodzieja, Wróżki Smużki, Bulwiaki i psotne, włochate Mordole można zobaczyć tylko tu. W każdy weekend Magiczne Ogrody zapraszają na specjalne wydarzenia artystyczne – psotne Mordole zapraszają do tańczenia zumby, wróżki Smużki uczą malować świat kolorami tęczy. W Krasnoludzkim Grodzie odbywać się będą turnieje a na scenie w Kwiatowej Dolinie będzie można zobaczyć popisy Krasnoluda Groma i Czarodzieja Fidera. Na Dziedzińcu rozbrzmiewać będą dźwięki wspólnej zabawy i tańca radości.Magiczne Ogrody Janowiec atrakcje- opinie Mordol z dziećmi na Dziedzińcu

3. Atrakcje dla dzieci w Magicznych Ogrodach weekend Parada radościKrasnoludzki Gród-Magiczne Ogrody Janowiec atrakcje gdzie na weekend z dzieckiem opinie W Krasnoludzkim Grodzie-baśniowy park rozrywki Magiczne Ogrody gdzie

Najlepszy park dla rodzin z dziećmi 

Już dziś zaplanuj wizytę w największej atrakcji turystycznej Lubelszczyzny, w której spędzisz co najmniej cały dzień z najbliższymi. Magiczne Ogrody zostały uznane w 2022 roku za najlepszy w Polsce park dla rodzin z dziećmi. (Katarzyna Węgrzyn "Gdzie w Polsce na weekend"). Rok wcześniej po raz trzeci otrzymały tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce. Organizatorem plebiscytu był portal Dzieckowpodrozy.pl. Janowiecki Ogród, dzięki głosom internautów trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje organizowanym przez portal turystyczny PolskieSzlaki.pl. Magiczne Ogrody Park tematyczny - atrakcje blisko Warszawy dla dzieci opinie ceny 2022

Godziny otwarcia Magiczne Ogrody Janowiec

Magiczne Ogrody czynne są od początku maja do początku października w następujących godzinach.
  • weekendy (maja-czerwiec, wrzesień): 10:00 - 19:00
  • cały tydzień (lipiec – sierpień); 10:00 - 19:00

Gdzie są Magiczne Ogrody?

Poniżej znajdziecie mapę z lokalizacją Magicznych Ogrodów. Na miejscu znajdziemy bezpłatny parking na 1500 samochodów osobowych.

Sprawdź także: 

Lublin – atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *