Rodzinna Bułgaria-wakacje z dziećmi 2014-przegląd ofert

Bułgaria wakacje z dziećmi

Słoneczna Bułgaria stanowi najlepszy dowód na to, że nie trzeba wcale wyjeżdżać bardzo daleko, aby podczas wakacji mieć gwarancję pięknej pogody. Stosunkowo niskie ceny i bardzo różnorodna oferta turystyczna to kolejne powody, żeby wczasy z dzieckiem spędzić właśnie tutaj.

Wybrzeże Morza Czarnego w Bułgarii już od kilkudziesięciu lat stanowi doskonałe miejsce do spędzania urlopu, przede wszystkim dzięki czystym piaszczystym plażom i bardzo przyjaznemu klimatowi. Mnóstwo tu hoteli, restauracji, klubów, wypożyczalni sprzętu wodnego, a także rozmaitych atrakcji dla całej rodziny. W dodatku w porównaniu z takimi państwami jak Chorwacja czy Grecja, Bułgaria wypada bardziej korzystnie pod względem cen. Dlatego można sobie pozwolić na przyjazd na wakacje z dziećmi. Bez problemu znajdziemy tu noclegi w różnym standardzie, także te wyjątkowo luksusowe. W północnej części wybrzeża leży trzecie co do wielkości miasto kraju – Warna. Warto odwiedzić tu delfinarium, zobaczyć zabytkowe pozostałości kultury bizantyjskiej, greckiej, rzymskiej czy tureckiej, a także zwiedzić Mauzoleum Władysława Warneńczyka – polskiego króla, który zginął w bitwie, która odbyła się tu w 1444 roku. Tuż obok miasta położone są Złote Piaski – kurort znany z wielu rozrywek, wspaniałych plaż i nadmorskiej promenady. Z 4-osobową rodziną możemy odwiedzić to miejsce już za 6609 zł (oferta GTI Travel). W tej cenie otrzymamy pod koniec czerwca zakwaterowanie na 7 dni w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją All Inclusive.

Z kolei na południu centralnym ośrodkiem jest Burgas, znane ze źródeł termalnych. I tu znajdziemy polskie akcenty, bowiem w mieście stoi pomnik Adama Mickiewicza, który faktycznie odwiedził to miasto. Nieopodal znajduje się Słoneczny Brzeg, największe centrum turystyczne w całej Bułgarii, w którym można znaleźć niemal wszystko, co wiąże się z rozrywką, od kasyn i nocnych klubów po aquaparki, pola golfowe i szkoły nauki sportów wodnych. Jest tu jednak dość dużo hałasu i dlatego wyjeżdżając z dziećmi lepiej zatrzymać się w pobliskim Nesebarze, gdzie znajduje się niezwykle cenna zabytkowa grecka osada wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wczasy w czerwcu dla 4 osób w 4-gwiazdkowym hotelu z wszystkim w cenie można wykupić tu za 7836 zł (przykładowa oferta Exim Tours).

Sporo Polaków decyduje się na organizację wakacji na własną rękę korzystając z możliwości wynajęcia rodzinnych apartamentów. Te zwykle wynajmowane są na okresy 7 dni w atrakcyjnych cenach. Tutaj znajdziecie wyszukiwarkę tanich noclegów nad morzem online – również w Bułgarii.

Choć Bułgaria nie jest tak gorącym krajem jak Egipt czy Turcja, to jednak tu również są bardzo wysokie temperatury. Dlatego warto uważać z dziećmi i nie przebywać z nimi na słońcu zbyt długo. Na bułgarskim wybrzeżu niemal wszędzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale jeśli chce się zasięgnąć opinii bezpośrednio od tych, którzy tam byli, można to zrobić za pośrednictwem naszego forum