Niemcy – 20 najlepszych parków rozrywki

rodzinne atrakcje Niemcy

W kraju naszych zachodnich sąsiadów parki rozrywki mają długą tradycję i należą do najciekawszych tego typu obiektów w Europie. 

Stosunkowo niewielka odległość, umiarkowane ceny i atrakcje na najwyższym światowym poziomie – to główne powody tak dużej popularności niemieckich parków rozrywki wśród Polaków. Kiedyś wyprawa do takiego miejsca była jak podróż do innego świata i niewielu było na nią stać. Dziś czasy się zmieniły i rozrywka w Niemczech stała się dużo bardziej dostępna dla polskich rodzin.

Prezentujemy Wam zatem najlepsze
rodzinne parki rozrywki w Niemczech:

Hansa Park Sierksdorf

Park położony nad Morzem Bałtyckim, w kurorcie Sierksdorf niedaleko Lubeki. Oferuje niezliczoną ilość atrakcji dla całej rodziny, ale tym, co wyróżnia go spośród wszystkich innych, jest tematyczne nawiązanie do średniowiecznego związku handlowego – Hanzy. Kiedyś należały do niego prawie wszystkie znaczące miasta na handlowej mapie Europy. Dziś możemy przenieść się w tamte czasy i podziwiać architekturę tych wspaniałych miast oraz poznać ich historię. Umożliwia nam to strefa tematyczna Hanza w Europie. Poza nią do wyboru mamy jeszcze 10 innych krain – Starodawny Jarmark, Bonanza-City, Hanzeatyckie Ogrody, Obóz Drwali, Kraina Dzieci, Mexico, Łaskotanie Nerwów, Cuda Wodne, Kraina Przygody i Świat Wikingów. W parku odbywają się liczne pokazy artystyczne, jest tu mnóstwo małych i dużych karuzeli i kolejek, ale nad wszystkim góruje nowo uruchomiony hyper coaster Przysięga Kärnan o wysokości aż 73 m. Jest to jeden z 3 największych tego typu obiektów w Europie.

Czytaj więcej o atrakcjach Hansa Park

najlepsze rodzinne parki rozrywki Niemcy

Heide Park Soltau

Legendarny niemiecki park działający od 1978 roku. Korzystało z niego już kilka pokoleń. Heide Park położony jest pomiędzy Hamburgiem a Hanowerem. Na obszarze około 85 ha rozmieszczono tutaj około 50 różnorodnych atrakcji, podzielonych na 4 strefy tematyczne. W każdej z nich znajdziemy rozrywki odpowiednie dla całej rodziny i ogromne, ekstremalne urządzenia. Możemy zatem odwiedzić Zatokę Piratów i wybrać się na rejs łódkami, obejrzeć inscenizację bitwy morskiej, a nawet samemu wziąć udział w potyczce z użyciem armatek wodnych. Tutaj też znajduje się Krake – kolejka typu dive coaster, która dosłownie nurkuje w sam środek paszczy morskiego potwora. W Krainie Zapomnienia maluchy chętnie obejrzą show z udziałem postaci z bajki Madagaskar i pobujają się na karuzeli La Ola w stylu Majów, a nieco starsi przejadą się największą w parku kolejką górską – Colossosem. Dziki Zachód oferuje przejażdżki samolocikami i łagodnymi kolejkami, rafting i wspaniały widok z 75-metrowej wieży Panorama. W Transylwanii natomiast działa dziecięca wersja wieży spadku, zwana Screamie, oraz pierwszy w niemczech wing coaster Flug der Dämonen, na którym mamy wrażenie, że faktycznie lecimy. Obok działa park linowy Indianer Kletterpfad.

Dowiedz się więcej o atrakcjach Heide Park

atrakcje dla dzieci Niemcy

Europa Park Rust

Największy park rozrywki w Niemczech, czynny przez cały rok. 90 ha pełnych rozrywek na najwyższym poziomie. Zlokalizowany jest w południowo-zachodnich Niemczech, tuż przy granicy z Francją. Park wyróżnia się pięknie urządzonymi ogrodami oraz oryginalnie ułożonymi strefami tematycznymi. 14 z nich poświęconych jest różnym europejskim państwom (stąd właśnie nazwa parku): Francji, Anglii, Grecji, Islandii, Irlandii, Holandii, Włochom, Austrii, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii, Skandynawii jako całości oraz oczywiście Niemcom. W każdej z nich znajdziemy elementy charakterystyczne dla danego kraju – architekturę, symbole, flagi, a nawet restauracje. Na przykład w strefie rosyjskiej działa kolejka o nazwie Euro-Mir, nawiązująca do słynnej stacji kosmicznej (której elementy również można tu zobaczyć). W całym parku jest aż 11 roller coasterów, w tym największy w Europie Silver Star, autodromy, spływy łódkami, karuzele, wieża widokowa, place zabaw i mnóstwo przeróżnych przedstawień. A to tylko część dostępnych tu atrakcji. Poza strefami państwowymi w Europa Parku znajduje się jeszcze Królestwo Minimków, Kraina Przygody oraz Zaczarowany Las Braci Grimm.

Dowiedz się więcej o atrakcjach Europa Park

europa park rozrywki niemcy - gdzie najlepsze -k

Tropikalna Wyspa Berlin

Odjeżdżając zaledwie 60 km od Berlina, można znaleźć się na Tropikalnej Wyspie. Wbrew pozorom, nie leży ona na morzu, ale pod największą na świecie kopułą. Wewnątrz przez cały rok panuje temperatura 26 ˚C, można się nawet opalać dzięki części kopuły przepuszczającej światło dzienne. Na ogromnej powierzchni około 66 000 m2 rośnie tu tropikalna roślinność, są sztuczne plaże, baseny i mnóstwo wodnych atrakcji. Można więc poczuć prawdziwy egzotyczny klimat. Co więcej, obiekt czynny jest przez 24 godziny na dobę, w środku można spędzić noc, np. w domkach lub namiotach. Tropikalna Wyspa podzielona jest na dwie strefy – Strefę Saun i Strefę Tropikalną. W Strefie Saun można korzystać z zabiegów welness & spa, masaży, klubu fitness i oczywiście z różnego rodzaju saun. W Strefie Tropikalnej znajdują się dwa duże baseny – Morze Południowe z kilkoma zjeżdżalniami, otoczone piaszczystymi plażami z leżakami i palmami, oraz Laguna ze skałami, grotą z wodospadem, balijskimi chatami, sztucznymi falami, wodospadami i jacuzzi. Jest też brodzik dla dzieci ze ślizgawką i fontanną oraz minigolf, balon na linie, winda Jungle Lift, oraz animacje i zabawy w Klubie Tropino. Nowością jest Amazonia – zewnętrzna strefa basenowa ze sztuczną rzeką.

Czytaj więcej o Tropikalnej Wyspie

naklepsze parki rozrywki Niemcy Tropikalna Wyspa

PLAYMOBIL FunPark Zirndorf

Królestwo uwielbianych przez dzieci zabawek PLAYMOBIL, utworzone w miejscowości Zirndorf niedaleko Norymbergi, gdzie producent ma główną siedzibę. Na powierzchni 90000 m2 przygotowano tu mnóstwo rodzinnych atrakcji, zgrupowanych w kilku strefach tematycznych. Nawiązują one do serii zabawek. Można więc spotkać tu piratów, rycerzy, Indian, kowbojów, a nawet dinozaury, odwiedzić Arkę Noego, Farmę, statek piracki, średniowieczny zamek, posterunek policji czy Dom na Drzewie. Poza tym są tu też gokarty, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, place zabaw, kolejki, minigolf. Nie mogło zabraknąć zabawek – można się nimi bawić na Winter Play Arena czy w HOB Center (oba miejsca zadaszone na wypadek niepogody), gdzie stworzono prawdziwe miasteczko PLAYMOBIL City z postaciami znanymi z serii zabawek, tyle że w naturalnej wielkości. Oczywiście jest tu też świetnie zaopatrzony sklep, posiadający w ofercie również najnowsze produkty PLAYMOBIL.

Dowiedz się więcej o atrakcjach PLAYMOBIL FunPark

najlepsze parki rozrywki Niemcy Playmobil Funpark

Bayern Park Reisbach

Typowo bawarski, prawdziwie rodzinny park rozrywki położony w malowniczej okolicy, niedaleko popularnych kurortów, takich jak Bad Griesbach czy Bad Füssing. Dlatego też w całym parku łatwo o bliski kontakt z naturą, nie brak tu kompozycji kwiatowych oraz sympatycznych zwierzaków. Łącznie goście mają do dyspozycji ponad 80 atrakcji, zarówno tych rodzinnych, jak i ekstremalnych. Miłośnicy adrenaliny mogą przejechać się między innymi roller coasterem Freischuetz, przyspieszającym do 80 km/h w ciągu 2,3 sekundy, wybrać się na rafting, zjechać bobslejem lub wspinać się na ściankę. Dla maluchów przygotowano łagodne kolejki, karuzele, samochodziki, place zabaw, Wioskę Dziecięcą z małymi drewnianymi domkami oraz przejażdżki na elektrycznych osiołkach i konikach. Sporą część parku zajmują też wybiegi dla zwierząt, tworząc razem spore zoo. Zobaczyć tu można różne gatunki jeleni, owiec, kóz, rysie, małpy i koziorożce.

Poznaj wszystkie atrakcje Parku Rozrywki Bayern Park Reisbach

atrakcje dla dzieci w Niemczech

Phantasialand Brühl

Bardzo blisko Kolonii działa drugi co do wielkości rodzinny park rozrywki w Niemczech. Podzielony został na 6 stref tematycznych – Deep in Africa, Mexico, Mystery, Fantasy, China Town oraz Berlin. Każda z nich posiada swój unikalny wystrój i klimat, a znajdujące się w ich obrębie atrakcje nawiązują do tematu przewodniego strefy. Zatem w China Town możemy wziąć udział w interaktywnym show w Pałacu Feng Ju, w Mexico przejechać się wodną kolejką Chiapas pomiędzy skalistymi górami, w strefie afrykańskiej nauczyć się wybijać rytm na bębnach, a w strefie Mystery (Tajemnica) doświadczyć niezwykle emocjonującej przejażdżki na wieży wolnego spadku usytuowanej na zamku. Są tu też potężne roller coastery, jak Black Mamba czy Winja’s Fear & Force. Maluchy znajdą dla siebie parową karuzelę, gondole, różne place zabaw, i animacje, mogą też uczestniczyć w licznych przedstawieniach. Zimą przybywa tu Święty Mikołaj i odbywa się jarmark bożonarodzeniowy.

Czytaj więcej o atrakcjach Phanrasialand

atrakcje dla dzieci Niemcy

LEGOLAND Deutschland Günzburg

Niemiecki Legoland to świat stworzony z uwielbianych przez dzieci (a często także i rodziców) klocków. A dokładnie z 50 milionów klocków! Powstał w miejscowości Günzburg około 90 km od Stuttgartu. Można tu korzystać z przeróżnych atrakcji podzielonych na 7 stref tematycznych. W Minilandzie zobaczymy wykonane z klocków Lego znane miasta i budowle Niemiec i Europy w skali 1:20. Co więcej, są one animowane i wiele elementów można samemu wprawiać w ruch. W Krainie Wyobraźni można rozwijać swoją kreatywność, choćby na placu zabaw Duplo lub łapiąc złodziei w labiryncie przy posterunku policji. Strefa Lego X-treme zapewnia wielkie emocje podczas przejażdżki roller coasterem czy wodnymi ścigaczami, Kraina Przygody pozwala zostać odkrywcą podczas ekspedycji do dżungli, starożytnej świątyni czy na safari, a Kraina Piratów przemienia dzieci w prawdziwe wilki morskie. W Królestwie Rycerzy poznamy sekrety średniowiecznego zamku i zapolujemy na smoka, a w Lego City zobaczymy całe miasto zbudowane z klocków i dowiemy się, jak powstają te niezwykłe małe cegiełki w Fabryce Lego.

rodzinny park rozrywki Gunzburg

Belantis Lipsk

Ponad 60 atrakcji rozmieszczonych w 8 tematycznych strefach, pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami, czynią z parku Belantis pod Lipskiem największy tego tupu obiekt w Saksonii. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy adrenaliny i szybkości, jak i rodziny z małymi dziećmi. Wizyta w Belantis to podróż w najodleglejsze, tajemnicze i ekscytujące zakątki świata. Można tu przenieść się do Doliny Faraonów i spłynąć łódką z największej w Eropie piramidy, odwiedzić Wyspę Rycerzy i zwiedzić ich zamek podróżując rodzinnym roller coasterem Drachenritt, czy wybrać się na Prerię Indian i wziąć udział w którejś z ciekawych zabaw w saloonie Silberbüchse. Warto też udać się do Krainy Grafów i podziwiać park z karuzeli Drachenflug na wysokości 20 m, albo zajrzeć na Plażę Bogów i zdecydować się na Lot Bogów, podczas którego samemu decydujemy, w jaki sposób się obracamy. Na Wybrzeżu Odkrywców poczujemy się jak piraci, a w Królestwie Świątyni Słońca trzeba będzie trzymać się mocno podczas podróży niezwykle stromą kolejką górską Huragan. W Zamku Belantis na maluchy czeka maskotka parku – Miś Buddel, który zaprasza na przejażdżkę swoją kolejką i klasyczną karuzelą, a także organizuje wspaniałe przedstawienie dla najmłodszych.

Czytaj więcej o atrakcjach parku rozrywki Belantis w Lipsku

atrakcje dla dzieci Lipsk

Märchenwald (Baśniowy Las) Wolfratshausen

Niezwykle oryginalny park przeznaczony przede wszystkim dla młodszych dzieci. 40-hektarowy kompleks położony jest na terenie lasu, w malowniczej Dolinie Izary, obok jeziora Starnberger, co jeszcze potęguje iście baśniowy klimat. Jednocześnie bardzo blisko stąd do Monachium. Główną oś parku stanowi Baśniowy Szlak, przy którym zobaczyć można 260 figurek postaci z ponad 20 uwielbianych przez dzieci bajek. Są tu między innymi Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Alibaba i 40 rozbójników, Śpiąca Królewna czy Królewna Śnieżka. Kiedy wciśnie się przycisk, postaci opowiadają bajki po niemiecku lub angielsku. Oprócz tego w Baśniowym Lesie korzystać można z wielu placów zabaw, dostosowanych do różnych grup wiekowych, karuzeli, huśtawek, kolejek, zjeżdżalni, parków linowych, labiryntów i domków na drzewach. Jest też rodzinny roller coaster. Ciekawym pomysłem wydaje się być Drzewo Smoczkowe, gdzie dzieci mogą się pożegnać ze swoim smoczkiem. Dla niektórych rodziców może to być bardzo pomocne.

Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w Baśniowym Lesie

atrakcje dla dzieci park rozrywki Niemcy

Movie Park Bottrop

Park rozrywki poświęcony najpopularniejszym filmom i wszystkiemu, co z nimi związane. Znajduje się w miejscowości Bottrop niedaleko Essen w zachodnich Niemczech. Obejrzymy tu wiele filmów i bajek w specjalnie zaprojektowanych salach kinowych z masą dodatkowych efektów i spotkamy tu postaci znane z ekranów. Sponge Bob zaprasza do wzięcia udziału w bitwie morskiej, postaci z Epoki Lodowcowej towarzyszą nam w podróży przez krainę wiecznego lodu, Wojownicze Żółwie Ninja uczą maluchy prowadzić samochodziki, a Van Helsing pomaga nam w walce z wampirami. Można też obejrzeć pokaz kaskaderów filmowych, którzy walczą z prawem grawitacji i wychodzą cało nawet z największych opresji. W Movie Parku dowiemy się też, jak wygląda plan zdjęciowy w Hollywood, poznamy historię kina w interaktywnym muzeum i odwiedzimy słynne molo w Santa Monica. Dla najmłodszych stworzono strefę Nickland, w którym o rozrywkę dbają Cosmo i Wanda, postaci znane z kreskówki z kanału dziecięcego Nickelodeon. Są tu również ekstremalne urządzenia, jak roller coaster MP Express czy wieża spadku The High Fall.

Dowiedz się więcej o Movie Park Bottrop

rodzinne atrakcje movie park Bottrop

Skyline Park Bad Wörishofen

Kolejny bawarski park rozrywki, znany przede wszystkim z wielu atrakcji przyspieszających bicie serca, choć nie brakuje tu także tych odpowiednich dla maluchów. W Skyline Parku obowiązuje czytelny podział na atrakcje przeznaczone dla dzieci, rodziny i ekstremalne. Ciekawostką jest czwarta kategoria – klasyczne atrakcje wywołujące nostalgię. Należy do nich między innymi kolejka górska z 1967 roku, karuzela Krynolina przypominająca damską suknię, diabelski młyn czy karuzela krzesełkowa. Najmłodsi mogą korzystać z wodnego placu zabaw, zamku rycerskiego, mini kolejki, mini zoo, poskakać na trampolinach lub bawić się na Dziecięcej Farmie. Efektownie prezentuje się też największy w Niemczech tor autodromu. Ogromnych emocji dostarcza najwyższa na świecie kolejka inwersyjna Sky Wheel, gigantyczny tor raftingowy Sky Rafting czy wystrzeliwująca uczestników z prędkością 120 km/h katapulta Sky Circle. Tego typu atrakcji jest tu jednak znacznie więcej.

Dowiedz się więcej o Parku Rozrywki Skyline

atrakcje dla dzieci Bawaria Niemcy

Miniatur Wunderland Hamburg

W Hamburgu znajduje się największa na świecie makieta kolejowa. Niesamowite wrażenie robi jej rozmach, a jednocześnie precyzja, z jaką została wykonana. Na powierzchni 6800 m2 położono ponad 15 km torów kolejowych. Poza tym zobaczyć tu można tysiące postaci przedstawionych podczas swoich codziennych zajęć, samochody, statki, samoloty, przepiękne widoki, wspaniałe konstrukcje architektoniczne i masę efektów specjalnych. Zwiedzając Miniatur Wunderland podróżujemy przez 9 sekcji, oglądając wciąż nowe krajobrazy i odkrywając drobne szczegóły. Możemy odwiedzić Włochy, Szwajcarię, Austrię, Amerykę, Skandynawię, Hamburg, miasteczko Knuffingen, a także pasmo górskie Harz i Lotnisko. W miniaturowym świecie wszystko żyje swoim życiem, zmieniają się pory dnia, a ludzie i pojazdy poruszają się swoim rytmem.

Czytaj więcej o atrakcjach Miniatur Wunderland Hamburg

Hamburg wczasy z dzieckiem opinie

Funny World Kappel-Grafenhausen

Wyjątkowo rodzinny park rozrywki w południowo-zachodnich Niemczech. Z większości spośród dostępnych tu około 50 atrakcji dzieci mogą korzystać wraz z rodzicami. A jest tu między innymi pole do minigolfa w stylu afrykańskim, minizoo, park linowy, zjeżdżalnie, karuzele kolejki, basen z piłeczkami, mały diabelski młyn czy niezwykła wodna atrakcja Big Mountain Splash. Spektakularne pokazy odbywają się w cyrku Fun(ny)tastico. Poza tym przez cały rok działa kryta sala zabaw Tortuga Kinderland. Jej nazwa wzięła się od słynnej pirackiej wyspy. Można tu bawić się między innymi na zjeżdżalniach, trampolinach czy dmuchanych zamkach. Tortuga przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi do 12. roku życia.

Dowiedz się więcej o atrakcjach parku rozrywki Funny World

Funny World Kappel Graffenhausen atrakcje dla dzieci

Tripsdrill Cleebronn

Obiekt położony w malowniczej okolicy, niedaleko Stuttgartu. Na rodziny czeka tu około 100 atrakcji nawiązujących do życia w Szwabii w XIX wieku. Znajdą tu coś dla siebie mali i duzi. Są tu zarówno ekstremalne roller coastery, jak Karacho, który przyspiesza do 100 km/h w ciągu 1,6 sekundy, czy drewniany Mammut, oraz łagodne karuzele i samochodziki. Można też popłynąć w rejs łódką i przejść się ulicami szwabskiej wioski. Jest tu nawet wodny plac zabaw. Tripsdrill wyróżnia duża ilość zieleni. Integralną częścią jest park dzikich zwierząt Wildparadies, w którym można zobaczyć około 40 różnych gatunków.

Sprawdź co jeszcze czeka na Ciebie w parku rozrywki Tripsdrill Cleebronn

Tripsdrill Cleebronn atrakcje dla dzieci

Park rozrywki Geiselwind

Bawarski park rozrywki, pomiędzy Würzburgiem a Norymbergą. Całość zajmuje powierzchnię ponad 400000 m2. Można korzystać tu z kilku spektakularnych atrakcji, jak odwrócony roller coaster Boomerang, wieża wolnego spadku T-Rex Tower czy obracające się na wysokości gondole Ikarus. Warto też podziwiać bawarskie widoki z 95-metrowej wieży Top of the World. Są również karuzele i kolejki odpowiednie dla małych dzieci, jak Wellenflieger czy Frankische Weinfahrt. Poza tym działa tu kino 4D i minizoo. Odbywają się liczne pokazy i przedstawienia, między innymi pokazy iluzjonistów. Można też bawić się na licznych placach zabaw.

Dowiedz się więcej o Parku Rozrywki Geiselwind

Geiselwind Bawaria atrakcje dla dzieci

Plohn Lengenfeld

Bajkowy park z mnóstwem różnorodnych atrakcji, zlokalizowany w Lengenfeld, między Plauen i Zwickau, blisko granicy z Czechami. Podzielony jest na kilka obszarów tematycznych. W wiosce Plohnidorf można korzystać z karuzeli z dawnych lat, na Dzikim Zachodzie wziąć udział w rodeo, w Ogrodzie Japońskim popływać łódką, w parku przyrodniczym obejrzeć zagrodę danieli, a w Dinolandzie zobaczyć prehistoryczne gady naturalnej wielkości. Baśniowy Las to miejsce, w którym można spotkać postaci z baśni braci Grimm, a w Oldtimerparku pojeździć starymi samochodami. W Plohn nie brakuje kolejek górskich, jak drewniana El Toro, karuzeli, łódek i magicznych miejsc, jak Wioska Galów i największy w Niemczech Dom na Drzewie.

Dowiedz się więcej o Parku Rozrywki Plohn Lengenfeld

Plohn atrakcje dla dzieci

Serengeti Park Hodenhagen

Pełen dzikich zwierząt park połóżony w Dolnej Saksonii, pomiędzy Hamburgiem, Hanowerem i Bremą. Można tu poczuć się jak na prawdziwym afrykańskim safari. Podczas 10-kilometrowej wycieczki specjalnym autobusem zobaczymy tu około 1500 zwierząt, m.in. nosorożce, słonie, żyrafy, lwy czy tygrysy. W strefie małp można nawet podejść bezpośrednio do tych zwierząt. Poza tym jest tu 40 różnego rodzaju atrakcji, np. wiele przejażdżek łódkami. Oprócz tego działa tu kilka placów zabaw, trampoliny i można zagrać w różne gry. Na terenie parku jest też wiele ciekawych opcji noclegowych.

Dowiedz się więcej o ZOO SAFARI Serengeti Park

Serengeti Park atrakcje dla dzieci

Termy Galaxy Erding

Ogromny komplesk o powierzchni 145000 m2 pod Monachium. Można tu liczyć na całą masę wodnych atrakcji i basenów, zarówno krytych, jak i odkrytych. Jest tu 26 zjeżdżalni, w tym najdłuższa na świecie, 360-metrowa zjeżdżalnia Magic Eye. Są też boiska sportowe, plażaq, ogród, place zabaw, strefa tropikalna, basen z falami, rwąca rzeka i wiele innych ciekawostek. Warto też skorzystać z basenów z leczniczą wodą geotermalną, profesjonalnej strefy spa, łaźni parowej i aż 25 różnego rodzaju saun. Wyjątkowy jest też wystrój nawiązujący do egzotycznych miejsc z całego świata.

Dowiedz się więcej o Termach Galaxy Erding

aquapark Galaxy Erding opinie atrakcje

FilmPark Babelsberg Poczdam

To obowiązkowa atrakcja dla miłośników kina i akcji.  To najstarsze na świecie studio filmowe powstało w 1911. Dziś to znakomity kompleks rozrywkowo-edukacyjny, łączący zabawę i sporą dawkę wiedzy. To tutaj dowiecie się jak powstaje film, poznacie sztuczki charakteryzacji czy poznacie wyzwania, przed jakimi stoją kaskaderzy. Miasteczko filmowe w Babelsberg zabierze Was za kulisy największych produkcji filmowych czy telewizyjnych. Szczególne emocje wzbudza Show Kaskaderów czy Show "Zwierzęta przed kamerą". Zwiedzając scenografie z wielu filmów sami poczujecie się jak gwiazdy filmowe. Dla najmłodszych dzieci przygotowano sporo atrakcji - szczególnie polecamy plac zabaw "Dżungla" oraz Panama – bajkowa kraina pisarza Janoscha.

Poznaj wszystkie atrakcje Miasteczka Filmowego w Babelsberg

miasteczko filmowe babelsberg poczdam berlin

Poznajcie więcej parków rozrywki >> http://bit.ly/2qwt08t