Kraina rozrywki Geiselwind

Geiselwind Bawaria rodzinne atrakcje

Doskonała zabawa dla całej rodziny w samym sercu Bawarii. Wielka przygoda czeka tu na każdego powyżej 4. roku życia.

Geiselwind to park rozrywki o powierzchni ponad 400000 m2 udostępniający swoim gościom ponad 100 różnego rodzaju atrakcji. Poza spektakularnymi urządzeniami rozwijającymi zawrotne prędkości, można zobaczyć tu także ciekawe pokazy artystów, zwierzęta, odpocząć wśród zieleni i korzystać z licznych placów zabaw.

Geiselwind Bawaria atrakcje dla dzieciMaluchom na pewno przypadnie do gustu tutejsza klasyczna karuzela wiedeńska, obracające się filiżanki Frankische Weinfahrt, huśtawki Wellenflieger, łódki-łabędzie, wodne Kroko-Rodeo na krokodylach, familijny diabelski młyn i łagodna wieża wolnego spadku Jumpin Star. Równie atrakcyjna jest makieta kolejowa, park dinozaurów Dinosaurierland, dmuchańce, zjeżdżalnie i place zabaw (w tym także wodny).

park rozrywki Geiselwind opinie atrakcje

Ci, którzy wolą silniejsze emocje, docenią mknący z prędkością 75 km/h odwrócony roller coaster Boomerang, potężną wieżę wolnego spadku T-Rex Tower oraz obracające się na wysokości gondole Ikarus. Warto też przeżyć przygodę w niezwykle realistycznym kinie 4D. Poza tym w parku artytści urządzają wspaniałe pokazy. Można też zwiedzić ogród zoologiczny, wybrać się na ptasie safari i podziwiać bawarską panoramę z 95-metrowej wieży Top of the World, która jest najwyższą na świecie przenośną wieżą widokową.

parki rozrywki Niemcy Giselwind opinie

Godziny otwarcia Kraina rozrywki Geiselwind

Park otwarty jest od kwietnia do listopada

Od końca kwietnia do połowy maja i od połowy czerwca do końca lipca od 9.30 do 17.00 (w weekendy od 9.30 do 18.00)
Od początku sierpnia do połowy września od 9.30 do 18.00.
W ostatnim tygodniu września w dni powszednie otwarte od 9.30 do 17.00, a w weekendy od 9.30 do 18.00.
W październiku otwarte w piątki od 17.30 do 22.00, a w weekendy i święta od 11.00 do 22.00.

Ceny biletów Kraina rozrywki Geiselwind

Dzieci poniżej 1,10 m wysokości – bezpłatnie
Dzieci między 1,10 m a 1,40 m wysokości – 23,50 euro
Goście powyżej 1,40 m wysokości – 29,50 euro
Seniorzy (pow. 60. roku życia) – 23,50 euro
Niepełnosprawni – 23,50 euro
W dniu urodzin – bezpłatnie
Psy – 2 euro

Noclegi

Mimo niewielkich rozmiarów miejscowości, w Geiselwind działa kilka hoteli i pensjonatów. Można znaleźć nocleg m.in. w 4-gwiazdkowym Landhotelu Geiselwind (od 547 zł za pokój 3-osobowy ze śniadaniem), jak i w gościńcu Gästehaus Hannelore (328 zł za pokój 3-osobowy). Na większy wybór można liczyć w oddalonej o około 70 km Norymberdze.

Dojazd

Geiselwind leży pomiędzy Norymbergą i Würzburgiem, niecałe 1000 km od Warszawy. Z Polski najłatwiej dojechać tam autostradą A4 (polskim i niemieckim odcinkiem) aż do Chemnitz, gdzie należy skręcić na autostradę A72 w kierunku Hof/Zwickau. Po minięciu Hof trzeba wjechać na autostradę A9 w kierunku Monachium i Norymbergi. Za miejscowością Nenntmannsreuth powinno się wjechać na autostradę A70 prowadzącą do Würzburga i Bamberg. Na węźle Kreuz/Bamberg należy wjechać na A73 w kierunku Norymbergi, a na węźle Bamberg-Süd na drogę B505. Na wysokości miejscowości Pommersfelde nnależy skręcić na autostradę A3. Po około 30 km pojawi się zjazd bezpośrednio na Geiselwind. Przy parku znajduje się duży bezpłatny parking.

Do Norymbergi i Monachium z Polski latają także tanie linie lotnicze.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Kraina rozrywki Gieselwind
Wiesentheider Str. 25
96160 Geiselwind