Makieta Kolejowa Borówiec

rodzinne atrakcje Borówiec

Pociągi to dla wielu z nas element codziennego życia, jednak rzadko kiedy mamy szansę na zwrócenie uwagi na najdrobniejsze elementy kolei. Właśnie dlatego, powinniście jak najszybciej odwiedzić Borówiec gdyż czeka tu na was rekonstrukcja całej sieci kolejowej, widzianej z góry. To nie jest zwykła makieta! Tylko tutaj można zobaczyć tak wiele uwielbianych przez dzieci „ciuchci” w ruchu.

Stworzona na 250 metrów kwadratowych powierzchni borówiecka makieta to tak naprawdę osobny miniaturowy świat zbudowany w skali 1:87. Przedstawia on zróżnicowane krajobrazy Europy wraz z poruszającymi się pociągami, samochodami czy nawet samolotami. Są tu też oczywiście domy, biurowce, szpitale, wesołe miasteczko, roślinność, ludzie i zwierzęta, które spotkacie w "prawdziwym" świecie.

makieta borowiec kolejowa atrakcje z dziecmi opinie

Wszystko wygląda tu jak żywe: ruch drogowy sterowany jest za pomocą świateł, pociągi jeżdżą według rozkładu jazdy, czasem pojawia się dym, czasem słyszymy dźwięki. Waszym dzieciom na pewno spodoba się taka dokładność szczegółów. Możemy też obserwować zmieniający się miniaturowy świat w nocy, a na niebie zapalają się gwiazdy. Aby jeszcze lepiej upamiętnić tą wizytę, dzieci mogą tu zrobić sobie zdjęcie w prawdziwej czapce kolejarza.

atrakcje dla dzieci Wielkopolska - Borówiec Makieta KolejowaUrządzenia wykorzystane przy budowie makiety sterowane są cyfrowo, a łącznie działa tu aż 100 różnego rodzaju sygnałów. Obecnie w ciągłym ruchu znajduje się 12 składów kolejowych, a planowane jest ich aż 40! Najdłuższy pociąg ma długość 6 m, położono 1100 m szyn, a w przyszłości ma być ich 2000 m. Prowadzona jest też rozbudowa na dodatkowej powierzchni 150 m2, na których miałaby się znaleźć Ameryka Północna i Skandynawia. Obok makiety kolejowej powstaje makieta lotniska na powierzchni 50 m2. Po pasie startowym o długości 12 m kołują samoloty przymierzające się do odlotu, a pasy lotnicze wzbogacone są o diody, symulujące prawdziwe warunki panujące na lotnisku.

Warto także odwiedzić: 

Park Makiet Mikroskala Konin

Godziny otwarcia Makieta Kolejowa Borówiec 

  • poniedziałek-piątek – 9:00-17:00 (makieta nie jest uruchomiona)
  • sobota-niedziela – 10:00-17:00 (makieta jest uruchomiona)

Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej można także zamówić pokaz specjalny z uruchomieniem makiety dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku. Ceny ustalane są indywidualnie. Makieta może być też uruchomiona poza dniami pokazowymi. Obowiązują wtedy ceny biletów wg cennika, ale łączna kwota nie może być mniejsza niż 150 zł.

Ceny biletów Makieta Kolejowa Borówiec

  • bilet normalny – 20 zł
  • bilet ulgowy (dzieci i studenci 3-25 l.) – 15 zł
  • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
  • bilet rodzinny (2 normalne + 2 ulgowe) – 60 zł
  • bilet rodzinny (2 normalne + 3 ulgowe) – 70 zł
 

Dojazd Makieta Kolejowa Borówiec

Dojazd do makiety możliwy jest z pomocą samochodu oraz komunikacji miejskiej. Decydując się na druga opcję, możemy wybrać autobusy 511 (w kierunku Kamionki/Klonowa) lub 512 (w kierunku Borówiec/Dębowa. Musimy wtedy wysiąść na przystanku Borówiec/Rekreacyjna lub Borówiec/Łąkowa i udać się ul. Polną, aż trafimy do Makiety, znajdującej się na ulicy Uroczysko 1.

Sprawdź także:

Wielkopolska – atrakcje dla dzieci