Park Makiet Mikroskala Konin

park makiet Mikroskala Konin zwiedzanie

Mikroskala to obiekt wyjątkowy w skali Europy – tutaj zamiast jednej makiety można zobaczyć aż kilkadziesiąt różnych.

Doskonale znane są makiety kolejowe, makiety miast czy budowli. Ale mało kto widział makietę przedstawiającą scenę z filmu czy wydarzenia z historii Polski i świata. A takie właśnie można zobaczyć w Mikroskali.

makiety Konin opinie godziny otwarcia

Różnorodność makiet w parku jest ogromna. Łącznie zgromadzono tu ponad 50 makiet i dioram, z których część jest interaktywna i może być uruchomiona przez zwiedzających. Prezentowane są tu wydarzenia historyczne, jak kampania wrześniowa 1939 roku czy lądowanie w Normandii, sceny biblijne, np. załadunek Arki Noego, sceny z filmów, m.in. Gwiezdnych Wojen, Piratów z Karaibów, Terminatora i Godzilli oraz bajek, takich jak Królewna Śnieżka lub Toy Story. Można zobaczyć tu także startujący samolot Concorde, Titanica, dworzec kolejowy w Koninie, a nawet falę Tsunami czy wybuch bomby atomowej w Hiroszimie. Dzieciom na pewno spodobają się też maszyny, statki kosmiczne, auta, działa, pojazdy wojskowe oraz dinozaury. Na wystawie znajdują się prezentacje multimedialne i opisy, które potęgują jej walory edukacyjne.

Poznaj również: Ciekawe atrakcje dla dzieci w Polsce

Na terenie Mikroskali działa też sklep „Mądra Zabawka”, plac zabaw, kino 6 oraz kapsuła wrażeń.

Mikroskala Konin rodzinne atrakcje wielkopolskie

Godziny otwarcia Park Makiet Mikroskala Konin

poniedziałek-piątek – 13.00-19.00 sobota-niedziela – 10.00-19.00 W okresie wakacji letnich i ferii zimowych (Wielkopolska) otwarte codziennie od 10.00 do 19.00 park makiet Konin opinie atrakcje

Mikroskala-Centrum Edukacji i Rozrywki

ul. Świętojańska 20H (Centrum Rozrywki Kropka)

62-500 Konin

 

Widzieliście już makiety w Mikroskali? Która spodobała się Wam najbardziej?

Podzielcie się swoimi opiniami.

2 comments

Leave Comment
  1. Person

    Park Makiet Mikroskala to magiczne miejsce. Sądzę, że nawet perełka ziemi koninskiej! Makiety przyprawiają o podziw realnością, dokładnością każdego elementu. Różnorodność wystaw sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie. To jedyne takie miejsce gdzie można zobaczyć przepiękny koniński dworzec kolejowy. Za każdym razem kiedy tam jestem odkrywam coś nowego. Jest to odpowiednie miejsce dla dzieciaków, zabawki tam sprzadawane nazywane „mądrymi” rozwijają dzieciaki i budzą w nich ciekawość. Wewnątrz parku jest kawiarnia i miejsce do odpoczynku idealne dla rodziców czy zmęczonych zabawą dzieci. Ceny są bardzo przystępne. Wydaje mi się, że człowiek w każdym wieku znajdzie tam zajęcie i może nawet otworzy oczy ze zdziwienia i podziwu. Zresztą jak ja! Gorąco polecam!

  2. Sebastian

    Rewelacyjnie spędzony czas. Dzieci bardzo zadowolone. W budynku znajduje się bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Bardzo Polecam.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *