Park Makiet Mikroskala Konin

park makiet Mikroskala Konin zwiedzanie

Mikroskala to obiekt wyjątkowy w skali Europy – tutaj zamiast jednej makiety można zobaczyć aż kilkadziesiąt różnych. Rzadko kiedy można zobaczyć tak dużo świetnych replik budowli czy pojazdów w jednym miejscu!

Doskonale znane są makiety kolejowe, makiety miast czy budowli. Ale mało kto widział makietę przedstawiającą... scenę z filmu czy wydarzenia z historii Polski i tak naprawdę całego świata. A takie właśnie można zobaczyć w Mikroskali w Koninie!

makiety Konin opinie godziny otwarcia

Różnorodność makiet w parku jest ogromna i jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś co zainteresuje was i wasze dzieci. Łącznie zgromadzono tu ponad 50 makiet i dioram, z których część jest interaktywna i może być uruchomiona przez zwiedzających. To sprawia, że cała przygoda jest jeszcze ciekawsza i zapada w pamięć na dobre. Co jednak ciekawe, zakres eksponatów tego parku miniatur jest naprawdę imponujący i rozległy. Dzieci mogą tu nie tylko świetnie się bawić, ale też nauczyć się czegoś ciekawego o historii... i nie tylko! Nie wierzycie? Czytajcie dalej!

park makiet Konin opinie atrakcje

Prezentowane są tu wydarzenia historyczne, jak kampania wrześniowa 1939 roku czy lądowanie w Normandii, sceny biblijne, np. załadunek Arki Noego. Nie zabraknie tu także smakowitych kąsków dla miłośników kinematografii, pod postaci rekonstrukcji scen z filmów, m.in. Gwiezdnych Wojen, Piratów z Karaibów, Terminatora i Godzilli. Nie musicie się jednak martwić tym że wasze dzieci będą się tu nudzić, o nie! Wśród tej strefy nie brakuje także miniatur znanych i lubianych wśród maluchów bajek, takich jak Królewna Śnieżka lub legendarne wręcz Toy Story.

konin miniatura cennik star wars opinie atrakcje

To jednak nie wszystko! Oprócz powszechnie znanych elementów popkultury, możemy tu także dostrzec elementy świata znane z nie tylko z Polski, ale też i całej planety. Co na nas czeka? Otóż przede wszystkim zobaczymy tu startujący samolot Concorde, replikę Titanica, dworzec kolejowy w Koninie, a nawet falę Tsunami czy wybuch bomby atomowej w Hiroszimie. Dzieciom na pewno spodobają się też maszyny, statki kosmiczne, auta, działa, pojazdy wojskowe oraz dinozaury. Aby wystawa była jeszcze ciekawsza, wśród eksponatów znajdują się przeróżne prezentacje multimedialne i opisy poszczególnych modeli, które potęgują jej walory edukacyjne.

Poznaj również: Ciekawe atrakcje dla dzieci w Polsce

Na terenie Mikroskali działa też sklep „Mądra Zabawka”, plac zabaw (w cenie biletu), kino 6D (w którym możecie obejrzeć etapy powstawania poszczególnych modeli) oraz kapsuła wrażeń. To powinno świetnie dopełnić całą wycieczkę do Konina!

Mikroskala Konin rodzinne atrakcje wielkopolskie

Godziny otwarcia Park Makiet Mikroskala Konin

  • poniedziałek-piątek – 13:00-19:00
  • sobota-niedziela – 10:00-19:00
W okresie wakacji letnich i ferii zimowych (Wielkopolska) otwarte codziennie od 10.00 do 19.00

Ceny biletów Mikroskala Konin

typ biletu cena
bilet normalny 17 zł
bilet ulgowy 15 zł
dzieci do lat 4 bezpłatny
rodzinny 3 os. 45 zł
rodzinny 4 os. 50 zł
rodzinny 5 os. + 11 zł za osobę
Każdy bilet to bilet całodniowy.

Mapa dojazdu do Mikroskala Konin

Widzieliście już makiety w Mikroskali? Która spodobała się Wam najbardziej?

Podzielcie się swoimi opiniami.

2 comments

Leave Comment