Muzeum Volkswagena – Galeria Pępowo

atrakcje dla dzieci Kaszuby

Będąc na Pomorzu, warto także zajrzeć do miejsc nieco mniej znanych, lecz niezwykle ciekawych. Dziś mamy dla was coś niezwykłego, prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji - Muzeum Volkswagena w Pępowie! Takie samochody coraz rzadziej można zobaczyć na naszych ulicach, więc szczególnie warto skorzystać z takiej okazji. W Pępowie zgromadzono największą w Polsce kolekcję zabytkowych pojazdów kultowej marki Volkswagen.

Pępowo to niewielka wieś położona bardzo blisko gdańskiego lotniska i popularnych terenów rekreacyjnych na Kaszubach. Dzięki temu stanowi doskonałą bazę wypadową do wielu atrakcji Pomorza. Właśnie tutaj powstało Muzeum Volkswagena, zapoczątkowane pierwszymi skromnymi zakupami w latach 60-tych ubiegłego, a obecnie prowadzone już przez kolejne pokolenie, pałające taką samą pasją do marki Volkswagen. Udało się w nim stworzyć niezwykle bogatą ofertę turystyczną, znacznie wykraczającą poza ekspozycję samochodów.

atrakcje dla dzieci Pępowo

​Atrakcje Muzeum Volkswagena Galeria Pępowo

W Muzeum Volkswagena w Galerii Pępowo dzieci (ale pewnie też dorośli mogą poznać historię motoryzacji i zobaczyć pojazdy, które dziś wydają im się niezwykłe, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu były szczytowymi osiągnięciami techniki. Rodzicom natomiast na widok kultowych garbusów czy ogórków łza może zakręcić się w oku. Łącznie znajduje się tu ponad 40 zabytkowych samochodów, wśród których natrafić można na takie perełki jak dobrze znany Kübelwagen (dawny wóz straży pożarnej).

Już naprawdę interesującą ekspozycję uzupełnia dodatkowo kolekcja miniatur przeróżnych aut, licząca ponad 1000 sztuk. Galeria Pępowo dla odwiedzających ją gości udostępnia także noclegi w pokojach (także w pokojach rodzinnych), i przyczepach kempingowych. Można również przyjechać z namiotem lub własnym kamperem i połączyć zwiedzanie muzeum z wypoczynkiem na malowniczych Kaszubach. Dzięki temu, że na miejscu powstało pełne zaplecze serwisowe dla utrzymywanych samochodów, często organizowane są tu przeróżne rajdy i zloty pojazdów zabytkowych, oraz różne festyny. Galeria urządza także urodziny dla dzieci i imprezy okolicznościowe, wypożycza samochody z kierowcą. Warto odwiedzić to miejsce w najbliższym czasie!

noclegi Pępowo Kaszuby

Ceny biletów Muzeum Volkswagena Galeria Pępowo   

  • bilet dorośli – 15 zł
  • bilet dzieci do lat 10 –  10 zł
  • bilet młodzież do lat 18 – 13 zł
  • bilet ulgowy – 13 zł
  • bilet rodzinny 2+1 (dziecko do 10 lat) – 35 zł
  • bilet rodzinny 2+1 (młodzież ucząca się) – 40 zł
  • bilet grupowy (pow. 8 os.) – 13 zł/os
Niemowlęta na rękach wstęp za darmo.

Godziny otwarcia Muzeum Volkswagena Galeria Pępowo

1 maja – 30 września 
  • codziennie: 10:00 – 18:00
Poza sezonem
  • codziennie: 12:00 – 17:00

Lokalizacja Muzeum Volkswagena Galeria Pępowo

Muzeum Volkswagena znajduje się tuż przy Hotelu Galeria Pępowo. Dokładną mapę lokalizacji tego miejsca znajdziecie poniżej.

Sprawdź także:

Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!