Park Rozrywki Zatorland-atrakcje,ceny,dojazd

Park rozrywki Zator

Zwykły park rozrywki to za mało – w Zatorlandzie goście mogą odwiedzić aż 4 różne parki tematyczne! Dzięki temu mamy pewność, że absolutnie każdy, niezależnie od wieku będzie się tam bawić wprost fenomenalnie!

Zlokalizowany w małej miejscowości Zator, pomiędzy Wadowicami a Katowicami, Park Rozrywki Zatorland jest prawdziwym ewenementem w skali naszego kraju. Rzadko mamy okazję zobaczyć tyle różnorodnych atrakcji w jednym miejscu i aż trudno opisać je wszystkie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na swoje upodobania. Zatorland ma tylko jedną, dość istotną wadę – może pochłonąć Wasze dzieci niczym czarna dziura i potem niełatwo będzie je stamtąd wyciągnąć!

Atrakcje dla dzieci Zator

​Atrakcje dla dzieci Park Rozrywki Zatorland

Na kompleks składają się 3 parki tematyczne oraz stale rozwijający się lunapark.

Dinozatorland – powstał jako pierwszy, jego główną atrakcją jest ścieżka edukacyjna, przy której znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów. Od innych tego typu obiektów wyróżnia je to, że są to modele ruchome i w pełni interaktywne, dzięki czemu spotkanie z nimi jest doprawdy niezapomnianym przeżyciem. Największy ze zrekonstruowanych dinozaurów ma ponad 35 metrów wysokości! Te dinozaury wydają nawet dźwięki, przez co możemy poczuć się jakbyśmy cofnęli się w czasie o co najmniej kilkadziesiąt milionów lat! Oprócz tego warto też odwiedzić Muzeum Szkieletów i Skamieniałości oraz spróbować swoich sił w pracy paleontologa, poszukującego śladów przeszłości!

gdzie z dzieckiem rodzinny park rozrywki zatorland opinie

Park Mitologii – tutaj zobaczycie figury greckich bogów i herosów, a także sceny z mitologii. Co najciekawsze, wszystkie znajdują się na wodzie, na dokładnie Stawie Piastowskim. Znanych z mitologii Zeusa czy Heraklesa można podziwiać z brzegu, ze specjalnego pomostu lub z pokładu tramwaju wodnego. Jest tu też replika konia trojańskiego, labirynt Minotaura i rekonstrukcja świątyni z Delf. Na terenie parku mitologii znajduje się również Kino 360 3D!

Park Owadów – ogromne insekty, wielkością dorównujące ludziom. Wreszcie można im się dokładnie przyjrzeć. W dodatku figury także są ruchome. Jest ich łącznie 16 – m.in. konik polny, biedronka, mrówka, skorpion, modliszka i karaluch. Przy każdej ustawione są tablice informacyjne. W gablotach natomiast zobaczymy wypreparowane owady z całego świata. To świetne uzupełnienie tradycyjnych lekcji biologii. Na terenie parku owadów znajduje się również plac zabaw dla dzieci.

Lunapark w Zatorlandzie to miejsce pozwalające na oderwanie się od nauki i poddać się zastrzykowi adrenaliny. Z czego możemy skorzystać w tym parku? Wyboru jest tu co niemiara: od tradycyjnych karuzel, diabelskich młynów, basenu z łódkami do nowoczesnych atrakcji, takich jak kino 5D Extreme czy symulator 3D Bonanza! Warto także wspomnieć o tych najbardziej ekstremalnych opcjach — czekają na was wieża Drop ‘n’ Twist i obrotowa karuzela Twist ‘n’ Swing! zatorland atrakcje dla dzieci Zator park rozrywki

Dojazd do Zatorland:

Podczas wizyty w Zatorze odwiedź także:

 Energylandia Zator