Zamek w Kwidzynie

Atrakcje dla dzieci są czymś, czego jako rodzice szukamy wszędzie, gdziekolwiek nie wyjedziemy w gronie rodzinnym. Czasami warto jednak odwiedzić miejsca, które nie tylko są świetnym miejscem na spędzenie rodzinnego czasu, ale też naukę czegoś ciekawego. Historia budowli, jaką jest zamek krzyżacki w Kwidzynie jest doprawdy ciekawa i zalecamy jego odwiedzenie! Wizyta na Zamku w Kwidzynie to ciekawe spotkanie z zamierzchłymi czasami, rycerzami i Zakonem Krzyżackim. Sprawdźmy więc, co czeka na nas na miejscu!

Powstały na przełomie XIII i XIV wieku kwidzyński zamek jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze jest to tak naprawdę zespół zamkowo-katedralny łączący w jedną fortecę katedrę obronną i zamek. Po drugie twierdza ta szczyci się prawdopodobnie najwspanialszym i najciekawiej położonym wychodkiem na świecie. zamek kwidzyn atrakcje dla dzieci rodzinneTen „superwychodek” to tak zwane gdanisko, czyli ufortyfikowana wieża ulokowana w pewnej odległości od zamku i połączona z nim gankiem. I właśnie oparty na pięciu arkadach ganek czyni kwidzyńskie gdanisko tak pięknym i wyjątkowym. Jest bowiem najdłuższym i najbardziej malowniczym połączeniem zamku z obronnym wychodkiem.

zamek kwidzyn atrakcje dla dzieci rodzinne 2

Poza tym, nie możemy zapomnieć o tym, że muzeum zlokalizowane wewnątrz zamku, gromadzi zbiory dotyczące miasta, regionu z zakresu sztuki i rzemiosła, etnografii, historii, archeologii i przyrody. Na uwagę zasługują tu chociazby naczynia porcelanowe z XVIII, XIX i początku XX wieku, naczynia szklane z końca XIX i początku XX wieku, monety pochodzące z XIV-XX wieku, XVII- i XVIII wieczne monety pruskie, XIX-wieczne monety rosyjskie i francuskie, XVIII-wieczne świeczniki i żyrandole czy rozcieracze oraz żarna z epoki kamienia. A to oczywiście nie wszystko! Zbiory tu obecne są naprawdę imponujące – zobaczcie je na własne oczy!

zamek kwidzyn atrakcje dla dzieci rodzinne 3

W Katedrze tuz obok zamku można zwiedzać Kryptę Trzech Wielkich Mistrzów Krzyżackich, poznać ich historię i tajemnice… Być może zechcecie je poznać na własną rękę? Zachęcamy was do tego!

Godziny otwarcia Zamek w Kwidzynie

Muzeum w Kwidzynie otwarte jest dla zwiedzających codziennie oprócz poniedziałków i w niektórych dni świątecznych.

sezon letni

(1.05 – 30.09)

sezon zimowy

(1.10 – 30.04)

Godziny otwarcia wystaw  9:00-17:00 9:00-16:00
Godziny otwarcia kasy 9:00-16:00 9:00-15:00

 

Lokalizacja Zamek w Kwidzynie

Zamek krzyżacki w Kwidzynie znajdziemy na ulicy Katedralnej 1. Dokładną mapę lokalizacji tego miejsca znajdziecie poniżej.

Sprawdź także nasz artykuł:

Najpiękniejsze zamki na Pomorzu