Zamek Stara Baśń Grybów – starożytna atrakcja

Zamek Stara Baśń

Każdy w dzieciństwie chociaż raz marzył o tym, żeby strzelać z łuku lub zostać pasowanym na rycerza. Teraz możecie sprawić, że wasze pociechy będą miały taką okazję. Zamek Stara Baśń w Grybowie jest doskonałym do tego miejscem. Sprawdźcie resztę naszego artykułu, traktującego o tej atrakcji!

Zwiedzając tę atrakcję, będziecie mogli całą rodziną poznać średniowieczny świat. Dzieci poznają ówczesną atmosferę, panującą w tamtych czasach! To będzie możliwe dzięki wielu atrakcjom, które są oferowane dla zorganizowanych grup, ale też jest możliwość dla klientów indywidualnych. Warto jednak pamiętać o tym, że dla nich obiekt będzie dostępny tylko po wcześniejszym umówieniu się.

 Zamek Stara Baśń

Strzelanie z łuków, poszukiwanie smoków i nie tylko…

Zamek Stara Baśń w Grybowie oferuje wiele atrakcji. Dzieci będą miały okazję strzelać z łuków, wyszukiwać smoków, czy rzucać dzidą. Odrywane będą też mini scenki np. pasowanie na rycerza lub zaślubiny księżniczki.

Potencjalnym zwiedzającym są oferowane następujące pakiety atrakcji. Podstawowy pakiet składa się z dwóch elementów: zwiedzanie grodu warownego Stara Baśń „na wesoło” oraz  zabawy średniowieczne. Do pierwszego elementu zalicza się zwiedzanie z animatorem ustaloną trasą. Głównymi atrakcjami przy tym są: wyszukiwanie smoków, tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w różne postaci przy pomocy rekwizytów i strojów – zdjęcia i legenda podziemnego miasta z ukrytym skarbem Czyngis Chana. Dobra zabawa gwarantowana!

Zamek Stara Baśń

W drugim elemencie podstawowego pakietu dla chętnych są zaplanowane różnego rodzaju gry i zabawy średniowieczne typu: strzelanie z łuku. Do tego jest możliwość takich rozrywek jak turniej kopistów na koniach, na szynach, praca mincerza oraz wybijanie denara Bolka Gniewnego. Całość trwania tej wycieczki jest przewidywana na dwie godziny.

Zamek Stara Baśń

Można rozbudować pakiet!

Jednak jest możliwość ten już atrakcyjny pakiet podstawowy rozbudować o dodatkowe atrakcje. Wówczas uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach typu: wypieki podpłomyków w średniowiecznym piecu, wykonanie własnoręczne naczyń ceramicznych, czy  gotowanie zupy staropolskiej w kociołku. Koszt pakietu z rozbudowanym programem jest do ustalenia indywidualnego, po kontakcie z organizatorami.

Cennik Zamek Stara Baśń Grybów

Koszt wynosi 25 złotych na osobę. Istnieje oferta z udostępnieniem grilla. Wtedy trzeba zapłacić 30 złotych.

Opiekunowie z grupami szkolnymi wstęp gratis.

Parking dla samochodów osobowych oraz autobusów na terenie obiektu jest całkowicie bezpłatny.

Lokalizacja Zamek Stara Baśń Grybów 

Zamek Stara Baśń Grybów ulokowany jest w Grybowie na ulicy Grottgera (droga wojewódzka 981 w kierunku na Krynicę-Zdrój). Na miejscu dostępny jest dogodny parking. Dokładną lokalizację tego miejsca znajdziecie na mapce poniżej.

Zobacz też przygotowany przez nas artykuł:

->Zamek w Tykocinie<-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1