Zamek w Tykocinie

Tykocin – miejscowość w województwie podlaskim położona około 30 km na zachód od Białegostoku. To właśnie tutaj w przeszłości wielokrotnie przebywali polscy królowie i książęta, a obecnie możemy oglądać sporo zabytków. Jedną z największych atrakcji jest tutaj zabytkowy Zamek w Tykocinie, który pochodzi jeszcze XV wieku.

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Położony nad prawym brzegiem rzeki Narwi obiekt wzniesiony został przez króla Zygmunta Augusta i na swoim koncie ma aż dwa poważniejsze zniszczenia, oraz kilka rekonstrukcji i prób przebudowy.

podlasie gdzie z dzieckiem zamek w tykocinie czy warto opinie

Obecnie mamy możliwość przekroczenia murów zamku i zwiedzania tego miejsca z przewodnikiem, który w przystępny sposób przybliży nam historię, dzieje i tajemnice tego zamku. Co istotne – opłata za przewodnika wliczona jest już w cenę biletu. Na własne oczy zobaczymy zamkowe podziemia, a także krużganki i sale, po których niegdyś przechadzali się polscy królowie. W podziemiach zamku znajduje się kolekcja zabytkowej broni, oraz muzealna wystawa o historii Zamku w Tykocinie na tle dziejów Rzeczypospolitej. Zwiedzimy Salę Szklaną, wieżę więzienną (jest ona jednocześnie najwyższym punktem w okolicy), z której podpatrzymy życie bocianów w gnieździe. To świetna przygoda dla całej rodziny!

Istnieje również możliwość noclegu na terenie zamku – w jednym z pokoi lub apartamentów, oraz zjedzenia pysznego posiłku w restauracji.

Podlasie rodzinne atrakcje zwiedzanie zamek w Tykocinie czy warto opinie

Cennik i godziny zwiedzania

W sezonie jesienno-zimowym zwiedzanie możliwe jest codziennie od godziny 11:00 do 17:00.
Godziny zwiedzania: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00.

Bilet dla osoby dorosłej: 13 zł
Bilet dla dziecka i młodzieży: 10 zł
W cenę biletu wliczony jest już przewodnik w języku polskim.

Zwiedzanie w przewodnikiem w języku obcym: od 100 do 150 zł.

Tykocin zamek podlaskie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *