CAMEO-wyspa zakochanych [Zakynthos]

Laganas Wyspa Cameo

Będąc na Zakynthos jest jedno miejsce, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To miejsce jak z pocztówki, ulubiona przez "zakochanych" niezwykle romantyczna wysepka Cameo.

wyspa zakochanych

Na końcu miejscowości Laganas znajdziecie wyspę, a w zasadzie wysepkę, której scenria błękitu wody, plaży otoczonej skałami i powiewającymi tuż nad wodą wielkimi białymi chustami stała się popularnym obrazem na pocztówkach i pamiątkach z Zakynthos. Postanowiliśmy odnaleźć to miejsce. Do Cameo dojdziecie plażą z Laganas (czasami zabraknie plaży i będziecie szli po kolana w wodzie bezpośrednio przy hotelach i restauracjach położonych nad wodą). 

Przeczytaj również:
Zakynthos - wycieczki fakultatywne - ceny i opinieUroczy drewniany mostek prowadzący na Cameo już sam w sobie tworzy atmosferę. Jednak największa jej atrakcja położona jest na niewidocznej z lądu drugiej stronie wysepki. Wyspa jest prywatna, więc po wejściu schodami na stromy klif dochodzimy do wejścia i kasy - w której za 4 euro/os. możecie wejść na wyspę, a w cenie biletu jest również drink w barze przy plaży.

wyspa zakochanych Grecja

Idziemy dalej...ładne miejsce widokowe, a tuż obok restauracja. Tam odbywa się akurat wesele więc chwila postoju i sprawdzamy drugą ścieżkę. Aż tu nagle...WOW. Piękna, mała zatoczka, na środku bar w skałach, mini plaża, drewniany pomost i te białe chusty - niby nic, a tworzy jakąś magię. 
Zwiedzanie Zakynthos- atrakcje

Gdy dotarliśmy na Cameo akurat trwała ślubna sesja zdjęciowa. To prawdziwa Wyspa Zakochanych. To miejsce wybierane bardzo często nie tylko do romantycznych zdjęć, ale również na wyjątkowe wesele - zobaczcie sami: