Tablet na wakacjach ?! Test Samsung Galaxy Tab 10.1

Jakie są niezbędne akcesoria w podróży? Okazuje się, że tablet może nam ułatwić sprawną drogę, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi. Ale zacznijmy od początku…

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 zabraliśmy na testy na krótką, lecz bardzo intensywną wakacyjną wycieczkę do Legolandu. Warto dodać, iż była to nasza pierwsza przygoda z tabletem, więc kilka dni wcześniej pobawiliśmy się chwilę urządzeniem i wgraliśmy kilka niezbędnych dodatków.

Do czego przydał się nam podczas podróży? Przede wszystkim rozrywka dla dzieciaków – idealnie wpasował się pomiędzy przednie fotele zapewniając maluchom komfortowe oglądanie. Urządzenie zapewnia też fantastyczną rozrywkę w postaci mini-gier czy aplikacji edukacyjnych – tutaj 7-mio latek miał sporo frajdy. Patrząc na urządzenie od strony bardziej użytkowej: przeglądanie stron przebiegało bez problemów, dlatego do szybkiego poszukiwania informacji urządzenie wydaje się być idealne, tym bardziej, że rozmiary pozwalają mieć go zawsze przy sobie. GPS z wbudowanym pakietem pozwala na bardzo fajną nawigację z użyciem google maps, jednak konieczny jest dostęp do internetu. Duży plus za mega wydajnąbaterię, która pozwala na wiele godzin użytkowania.

tablet w podróży z dzieckiem

Niestety w tym krótkim testowym okresie urządzenie zdążyło się kilka razy zawiesić, w szczególności gdy korzystamy z kilku aplikacji jednocześnie. Sama nawigacja i zarządzanie ustawieniami nie sprawi problemu użytkownikom smarftonów, a w szczególności ze stajni Samsunga. Do szybkiego podglądu maili urządzenie jest ok., jednak bardziej zaawansowane używanie do pracy i zastąpienie obecnie używanego Ultrabooka (też Samsunga) na ten moment wydaje mi się niemożliwe. A jakie są Wasze opinie o tym tablecie?

Tablet Samsung Galaxy – Plusy:

jakość obrazu i dźwięku
intuicyjna nawigacja
bardzo dobra bateria
dużo bezpłatnych aplikacji (jeszcze więcej płatnych