Wrocławski Teatr Lalek -przedstawienia dla dzieci

spektakle dla dzieci Wrocław

Dzięki niezwykłej różnorodności Wrocławski Teatr Lalek posiada bardzo szeroką ofertę kulturalną dla wszystkich grup wiekowych.

Początki Wrocławskiego Teatru Lalek sięgają roku 1946, kiedy to odbył się pierwszy spektakl jeszcze pod nazwą Teatr Lalki i Aktora. Od tego czasu udało się stworzyć profesjonalny teatr, uhonorowany wieloma nagrodami i doceniany na międzynarodowych przeglądach. W latach 60-tych siedzibą teatru stał się neobarokowy budynek resursy kupieckiej z przełomu XIX i XX wieku, mieszczący się przy Placu Teatralnym.

rodzinne atrakcje Wrocław

​Przedstawienia dla dzieci: Wrocław -Teatr Lalek

W repertuarze teatru znajdują się przedstawienia skierowane zarówno do najmłodszych, jak i do starszych dzieci, a także do dorosłych. W cyklu Teatr dla Najnajów prezentowane są spektakle dla maluchów w wieku od kilku miesięcy do kilku lat. Są to spektakle mające stymulować rozwój dzieci i rozwijać ich kreatywność. Operują kolorami, dźwiękami i kształtami, a także dają możliwość aktywnego uczestniczenia w sztuce wraz z rodzicami. W ramach tego cyklu prezentuje się takie przedstawienia jak brzUcho czy Afrykańska Przygoda. Dla nieco starszych dzieci prezentowane są adaptacje dzieł uznanych twórców literatury dziecięcej, jak i sztuki pisane specjalnie na zamówienie teatru. Można zobaczyć zarówno Calineczkę, Czarodziejski Flet czy Czerwonego Kapturka, jak i nowoczesny spektakl Co w trawie piszczy?, poruszający problem ekologii. Jedną z głównych ról gra w nim robot! Oprócz tego we wrocławskim teatrze działa też scena dla młodzieży i dorosłych, na której grane są również sztuki z wykorzystaniem lalek. Są to klasyki literatury – na przykład Ferdydurke Gombrowicza, ale także nowe sztuki, jak chociażby W środku słońca gromadzi się popiół uhonorowanego Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną Artura Pałygi. Uzupełnieniem ofert są spektakle objazdowe realizowane w unikatowym Bajkobusie – mobilnej scenie teatralnej. Tuż przy budynku teatru znajduje się przepięknie urządzony Ogród Staromiejski, w którym na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, a w sezonie działa Scena Letnia. Poza tym teatr organizuje półkolonie i warsztaty dla dzieci, a także przeglądy teatralne.

przedstawienia dla dzieci Wrocław

Ceny biletów Wrocławski Teatr Lalek

Ceny zależne są od spektaklu. Za bilet normalny trzeba zapłacić od 25 do 30 zł, a za bilet ulgowy od 20 do 25 zł.