Wodny Park Tychy

wodny park tychy aquapark opinie
Wbrew pozorom, miasto Tychy nie powinny być wyłącznie kojarzone z tyskim browarem, ale też… dobrą zabawą. Wodny Park Tychy to doprawdy niezwykle atrakcyjne miejsce, zwłaszcza jeżeli cenimy sobie wodne szaleństwo!

Sprawdź również:
Śląskie – atrakcje na niepogodę

Ten położony na południu naszego kraju aquapark to niezwykle nowoczesny obiekt, który oprócz oferowania bardzo szerokiego zakresu atrakcji, jest także… w pełni ekologiczny! Zapewne zapytacie: jak to możliwe? Otóż zarówno ciepło, jak i cała energia zasilająca to miejsce pochodzi z własnego źródła energii odnawialnej — biogazu pochodzącego z lokalnej oczyszczalni ścieków. Przejdźmy jednak do najciekawszych atrakcji obecnych na miejscu!

Na wejściu…

Otóż pierwsza z nich czeka na nas już na samym wejściu, w głównym hallu strefy wejściowego. Jest nim Witacz, czyli pewnego rodzaju “wirtualny pracownik” dostarczający niezbędnych informacji o Wodnym Parku Tychy. Dla wielu dzieci będzie to naprawdę ciekawa interakcja — sensory kinect tylko ułatwiają “kontakt” a my możemy poznać wszystkie odpowiedzi na pytanie takie jak;

 • Gdzie znajdziemy szatnię?
 • Gdzie zlokalizowane są poszczególne strefy zabawy?
 • Jakie atrakcje znajdziemy na miejscu?
 • … i wiele wiele więcej!

Strefa-wejścia wodny park tychy opinie cennik

Strefa rekreacyjna

Strefa rekreacyjna to miejsce pełne zabawy i ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Wśród basenów wewnętrznych nie sposób nie zauważyć największego z nich — basenu o powierzchni blisko 400 metrów kwadratowych ze sztuczną falą, uruchamianą cyklicznie. To naprawdę ciekawa zabawa, gdyż fala ta pozwala poczuć się niczym na brzegu oceanu czy morza!

Strefa-rekreacyjna_basen wodny park tychy opinie

Zamiennie z falami, basen ten uruchamia rwącą rzekę, która porwie was ku dalszej zabawie! Na trasie tej atrakcji napotkacie także wodospady, bicze wodne, huśtawka wodna czy gejzery, co sprawi, że będziecie musieli odwiedzić tę sekcję co najmniej kilka razy! Na zewnątrz również znajdziecie basen wraz z brodzikiem dla dzieci, placem zabaw, czy mniejszą zjeżdżalnią! To jednak opcja na nieco cieplejsze dni!

Strefa sportowa

Drugą strefą jest strefa sportowa, umożliwiająca miłośnikom treningu pływania komfortowe warunki. Basen o długości 25 metrów został podzielony aż na 6 torów, dzięki czemu będziecie mogli swobodnie sprawdzić, czy pobijecie swój najlepszy czas. Jeżeli jednak nie potraficie pływać, to nie ma lepszego miejsca na naukę! Wykwalifikowani instruktorzy pływania pozwolą wam na udoskonalenie stosowanej przez was techniki lub też naukę od kompletnego początku!

strefa-sportowa- wodny park tychy opinie cennik basen

Strefa laguny

Płynąc rwącą rzeką przy pomocy specjalnego kanału, możecie przejść do tak zwanej strefy laguny, świetnej dla osób, których pływanie nie jest najmocniejszą stroną, lub też pragną po prostu relaksu. Ta błękitna zatoka, o powierzchni aż 81 metrów zapewnia wysokiej klasy relaks, głównie dzięki podwodnym gejzerom, leżankach wodnych czy masażerach, To świetne miejsce dla rodziców, którzy potrzebują nieco wyciszenia. Nie zapomnijcie także o skorzystaniu z podgrzewanych kamiennych ław!

Kąpiele solankowe i SPA

Kąpiele solankowe oferują nie tylko relaks i odprężenie, ale też mają pozytywny wpływ na zdrowie. Pozwalają one na zredukowanie bólu stawów lub poprawę krążenia. Wanny SPA zlokalizowane są także w strefie ciszy, którą na pewno docenią rodzice. Pozwoli ona na złapanie chwili oddechu, ale też przygotować się na dalsze szaleństwo wraz z dziećmi! Co więcej, na pewno powinniście także skorzystać ze strefy SPA i łaźni piwnych!

 

Strefa dla dzieci

Nie można także pominąć tego, jak świetnie rozbudowano tu strefę dla dzieci, pozwalających im na ekscytującą, ale i bezpieczną zabawę. Brodzik dedykowany dla najmłodszych pozwala im na spędzenie czasu w przyjemny sposób! Oczywiście cała zabawa nie kończy się na tym! Przeróżne fontanny, armatki wodne czy ukryta grota skarbów zapewniają ciekawą rozrywkę! Poza tym nie sposób nie zauważyć sporych rozmiarów batyskafu, łączącego dwie strefy, “uzbrojonego” w armatkę wodną oraz mniejsze zabawki interaktywne! Opcjonalnie, jeżeli maluchy będą miały dość zabawy w wodzie, mogą bez problemu skorzystać ze strefy zabawek suchych.

Strefa brodzików dla dzieci wodny park tychy opinie

Wieża zjeżdżalni

Koniecznie musicie też odwiedzić tu wieżę zjeżdżalni, na której będziecie mogli skorzystać z jednej z wielu okazji na poczucie zastrzyku adrenaliny! Zaczynamy od zjeżdżalni multimedialnej, która w trakcie zjazdu będzie zapewniać nie tylko prędkość, ale też niezwykle ciekawe efekty!

wodny park tychy opinie zjeżdzalnie wieża cennik

 Zjeżdżalnia pontonowa to atrakcja, z której mogą korzystać rodziny, gdyż w każdym pontonie mogą siedzieć dwie osoby jednocześnie. A gdy już się w nim rozgościmy, czeka nas aż 84 metry zabawy podczas zjazdu!

“Cebula” to zjeżdżalnia przypominająca lejek. Ta kilkuetapowa atrakcja sprawi, że na pewno zakręci wam się w głowie podczas zjazdu w odcinku zamkniętym, wirowania wokół jego ścian… aż w końcu traficie do basenu! Dobra zabawa gwarantowana! 

zjeżdżalnia-cebula wodny park tychy opinie

Natomiast Aqualoop to zjeżdżalnia dla ekstremalnych miłośników aquaparków. Ta długa aż na 110 metrów, zjeżdżalnia rakietowa sprawi, że dosłownie stracimy grunt pod nogami, a chwilę później będziemy pędzić jak jeszcze nigdy!

 

Koniecznie sprawdźcie także:

Aquaparki na Mazurach-gdzie z dzieckiem?

 

Strefa Surfingu

Czymś, co wyróżnia Wodny Park Tychy od innych tego typu miejsc, jest Strefa Surfingu, gdzie każdy może poczuć się jak surfer z Kalifornii! Znajdziecie tu urządzenie symulujące fale, którego siła może być dostosowana do umiejętności dzieci lub dorosłych. Niezależnie od tego, czy czujecie się pewnie na desce, czy też stajecie na niej po raz pierwszy — zabawa będzie świetna!

Strefa surfingu wodny park tychy godziny otwarcia opinie

Wodna Akademia

Ostatnią strefą, którą omówimy, jest Wodna Akademia, służąca jako przestrzeń edukacyjna dla najmłodszych. Dzięki niej poznacie żywioł, jakim jest woda od niezwykle ciekawe i być może — nieznanej dotąd strony! Ogromna ilość multimedialnych stanowisk zachęci dzieci do poznawania i obcowania z nauką. To świetny odpoczynek po długim szaleństwie w Wodnym Parku Tychy!

wodna akademia wodny park tychy opinie

Godziny otwarcia Aquapark Tychy

Strefa rekreacyjna + sportowa

 • poniedziałek — piątek: 9:00 – 22:00
 • weekendy: 9:00 – 22:00

Strefa sportowa

 • poniedziałek — piątek: 7:00 – 22:00
 • weekendy: 7:00 – 22:00

Strefa surfingu

 • poniedziałek — piątek: 16:30 – 21:00
 • weekendy: 13:00 – 21:00

Wodna Akademia

 • poniedziałek — piątek: 10:00 – 20:00
 • weekendy: 10:00 – 20:00

Mapa dojazdu

Tuż obok Wodnego Parku Tychy znajduje się całkowicie darmowy dla odwiedzających obiekt dwupoziomowy parking oferujący miejsca aż dla 109 samochodów na poziomie górnym i 105 na poziomie dolnym. Jeżeli jednak zechcecie dotrzeć tu z okolicznych miejscowości z pomocą roweru — na placu wejściowym znajduje się parking rowerowy z 60 miejscami postojowymi. Dzięki temu wygoda i komfort podczas odwiedzania tyskiego Wodnego Parku znacząco wzrośnie!