Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej Kraków

Szukasz wyjątkowej rodzinnej atrakcji w prawie samym centrum miasta? Zatem sprawdź koniecznie – jedyne takie miejsce na mapie Krakowa, w którym możemy zwiedzić wioski z całego świata!

gdzie z dzieckiem Kraków rodzinne atrakcje wioski świata ceny opinie

Wioski Świata – atrakcje dla dzieci

Na około trzech hektarach powierzchni możemy zobaczyć niemal cały świat – arktyczne igloo, indiańskie tipi czy papuaski dom na palach. Wszystkie te miejsca są nam strasznie odległe, jednak dzięki temu ich poznawanie jest bardzo fascynujące zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Na początku naszej przygody w Wioskach Świata przeniesiemy się do Afryki, gdzie na własne oczy zobaczymy ghańską wioskę, dotkniemy słonia i poznamy afrykańskich wojowników. Na szczególną uwagę zasługują również wykonane ręcznie przez afrykańskie dzieci – zabawki. W Australii zagramy na bębnie, wejdziemy do bambusowego domu na palach, poleżymy na hamaku i dodatkowo będziemy mieli okazję przymierzyć cały szereg spódniczek! Robione przez mieszkańców ozdoby i biżuteria robią naprawdę ogromne wrażenie.

W Mongolii będziemy mogli spróbować własnoręcznie wydoić zwierzę nazywane jakiem, zobaczyć jurtę – mongolski dom. Na własne oczy zobaczymy też igloo i indiańską wioskę, a w niej charakterystyczne tipi i prawdziwe indiańskie pióropusze. Ostatnim punktem w Wioskach Świata jest Ameryka Południowa – tutaj posłuchamy szumu wodospadu, spotkamy lamę i zajrzymy do peruwiańskiej chaty.

Sprawdź koniecznie:
–> Kraków – gdzie z dzieckiem? <–

Wioski Świata to jednak nie tylko park, w którym możemy zobaczyć wioski z innych kontynentów. To także miejsce, w którym dowiemy się więcej o ich mieszkańcach i problemach, z jakimi muszą zmagać się każdego dnia. Jest to więc jednocześnie wspaniała lekcja empatii i zrozumienia dla najmłodszych odwiedzających.

Na terenie Wiosek Świata znajduje się także sklep misyjny, w którym możemy zakupić autentyczne wyroby z innych kontynentów. Istotnym jest też fakt, że na terenie parku nie ma punktu gastronomicznego, więc powinniśmy zaopatrzyć się w przekąski dla dzieci.

Z jakiego powodu chatki w Afryce mają kształt koła i nie ma w nich żadnych kątów? Dlaczego w Australii domy buduje się na palach? Dlaczego wchodząc do mongolskiej jurty nie można nadepnąć na jej próg? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w Wioskach Świata!

kraków rodzinne atrakcje dla dzieci wioski świata warsztaty ceny opinie

Ceny biletów i godziny otwarcia

Klienci indywidualni:
Bilet normalny:  12 zł
Bilet ulgowy: 10 zł
Dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny
Bilet rodzinny 2+1, 2+2 lub 2+3: 30 zł
Warsztaty: 10 zł
Przewodnik audio: 5 zł

Grupy zorganizowane (od 15 do 30 osób):
Zwiedzanie: 12 zł od osoby
Warsztaty: 15 zł od osoby
Zwiedzanie + warsztaty: 25 zł od osoby
Wizyta w szkole: 8 zł od osoby

Park Wioski Świata czynny jest codziennie od 1 kwietnia do 31 października.
Od poniedziałku do piątku: 9:00 – 16:00
Soboty i niedziele: 12:00 – 19:00
Zwiedzanie z przewodnikiem w soboty i niedziele: 13:30, 15:00 i 16:30.

 

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *