Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej Kraków

Szukasz wyjątkowej rodzinnej atrakcji w prawie samym centrum miasta? Pragniesz spędzić czas we wspólnym gronie i oczekujesz ciekawych inicjatyw! Zatem sprawdź koniecznie – jedyne takie miejsce na mapie Krakowa, w którym możemy zwiedzić wioski z całego świata! Zapraszamy was do Parku Edukacji Globalnej w Krakowie!

Zobacz koniecznie:


gdzie z dzieckiem Kraków rodzinne atrakcje wioski świata ceny opinie

Wioski Świata – atrakcje dla dzieci

Na około trzech hektarach powierzchni możemy zobaczyć niemal cały świat – arktyczne igloo, indiańskie tipi czy papuaski dom na palach. Wszystkie te miejsca są nam strasznie odległe, jednak dzięki temu ich poznawanie jest bardzo fascynujące zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Na początku naszej przygody w Wioskach Świata przeniesiemy się do Afryki, gdzie na własne oczy zobaczymy ghańską wioskę, dotkniemy słonia i poznamy afrykańskich wojowników. Na szczególną uwagę zasługują również wykonane ręcznie przez afrykańskie dzieci – zabawki. W Australii zagramy na bębnie, wejdziemy do bambusowego domu na palach, poleżymy na hamaku i dodatkowo będziemy mieli okazję przymierzyć cały szereg spódniczek! Robione przez mieszkańców ozdoby i biżuteria robią naprawdę ogromne wrażenie.

W Mongolii będziemy mogli spróbować własnoręcznie wydoić zwierzę nazywane jakiem, zobaczyć jurtę – mongolski dom. Na własne oczy zobaczymy też igloo i indiańską wioskę, a w niej charakterystyczne tipi i prawdziwe indiańskie pióropusze. Ostatnim punktem w Wioskach Świata jest Ameryka Południowa – tutaj posłuchamy szumu wodospadu, spotkamy lamę i zajrzymy do peruwiańskiej chaty.

Wioski Świata to jednak nie tylko park, w którym możemy zobaczyć wioski z innych kontynentów. To także miejsce, w którym dowiemy się więcej o ich mieszkańcach i problemach, z jakimi muszą zmagać się każdego dnia. Jest to więc jednocześnie wspaniała lekcja empatii i zrozumienia dla najmłodszych odwiedzających.

Na terenie Wiosek Świata znajduje się także sklep misyjny, w którym możemy zakupić autentyczne wyroby z innych kontynentów. Istotnym jest też fakt, że na terenie parku nie ma punktu gastronomicznego, więc powinniśmy zaopatrzyć się w przekąski dla dzieci.

Z jakiego powodu chatki w Afryce mają kształt koła i nie ma w nich żadnych kątów? Dlaczego w Australii domy buduje się na palach? Dlaczego wchodząc do mongolskiej jurty nie można nadepnąć na jej próg? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w Wioskach Świata!

kraków rodzinne atrakcje dla dzieci wioski świata warsztaty ceny opinie

Ceny biletów Park Edukacji Globalnej Kraków

Klienci indywidualni:

Typ biletu Cena Czas trwania
Dzieci od 3-15 lat (do 3 lat wstęp wolny) 10 zł/os. 1 godz.
Dorośli 12 zł/os. godz.
Bilet Rodzinny (max 2 os. dorosłe+3 dzieci) 30 zł 1 godz.

Grupy zorganizowane (od 15 do 30 osób):

Nazwa Cena Czas trwania
Zwiedzanie 12 zł/os. 1 godz.
Warsztaty 15 zł/os. 1,5 godz.
Zwiedzanie + Warsztaty 25 zł/os. 2,5 godz.
Wizyty w szkole 8 zł/os. 60 min.

Godziny otwarcia Park Edukacji Globalnej Kraków

  • poniedziałekpiątek: 9:00 – 16:00
  • sobotaniedziela: 12:00 – 19:00

Lokalizacja Park Edukacji Globalnej Kraków:

Sprawdź koniecznie:
–> Kraków – gdzie z dzieckiem? <–