Wieża widokowa Władysławowo

Władysławowo Dom Rybaka opinie atrakcje

Najbardziej rozpoznawalny obiekt we Władysławowie – Dom Rybaka – mieści w sobie kilka ciekawych atrakcji, z wieżą widokową na czele. Miejsce to powinno znaleźć się praktycznie na szczycie atrakcji koniecznych do zobaczenia, szczególnie, że z jej szczytu można strzec naprawdę sporo - od Półwyspu Helskiego, po jego okolice! Pozwólcie, że przedstawimy wam ten obiekt!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Kolosalna budowla, zupełnie niezwykła jak na tę część wybrzeża, ukończona została w 1957 roku. Zwykło się nazywać ją Domem Rybaka, gdyż miała stać się swoistym Pałacem Kultury i Nauki dla ludzi morza. Zrealizowano ją z ogromnym rozmachem – w środku znajdowała się kawiarnia, sala kinowa, biblioteka, część lecznicza, część hotelowa, a nawet fontanny. Dziś niewielu już zostało z tamtego przepychu, budynek stał się niczym innym, jak siedzibą urzędu miasta oraz kilku innych instytucji, ale charakterystyczna wieża wciąż przyciąga uwagę. Nie ma się czemy dziwić, gdyż wdrapanie się na jej szczyt gwarantuje świetne i niezapomniane widoki!

punkt widokowy Władysławowo tarasy opinie ceny

Tarasy widokowe na szczycie wieży to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych we Władysławowie. Niższy położony jest na wysokości 45 m n.p.m., na IX piętrze. Nad nim rozpościera się taras górny na wysokości 63 m n.p.m. zwany Kulą. Z obu poziomów podziwiać można niesamowite widoki – Morze Bałtyckie po obu stronach Mierzei Helskiej, Rozewie czy nawet Gdynię. Alternatywą dla Wieży Domu Rybaka jest Wieża Kościelna we Władysławowie - udostępniana przez OSP w okresie letnim za dobrowolne datki na rzecz lokalnej straży pożarnej.

Tak wygląda namiastka widoku z wieży widokowej we Władysławowie:

Poza tarasami w wieży działa też Muzeum Motyli, w którym znajduje się ponad 3000 okazów różnego rodzaju owadów, a także różne związane z nimi gadżety. Kolejną atrakcją jest wystawa „Magiczny zawrót głowy” prezentująca techniki iluzji. Dochodzi się do niej przez gabinet luster. Tak więc jak sami widzicie, z wizyty w Domu Rybaka można skorzystać w naprawdę niesamowity sposób. Miejsce to gwarantuje doskonale spędzony czas, niezależnie czy mówimy o dorosłych, młodzieży czy dzieciach!

Wieża Widokowa ceny Władysławowo

Godziny otwarcia wieży widokowej Władysławowo

 • listopad-luty – 10:00 - 16:00
 • marzec, kwiecień, październik – 10:00 - 17:00
 • maj, czerwiec, wrzesień – 10:00 - 18:00
 • lipiec, sierpień – 9:00 - 21:00

Ceny biletów - Wieża Widokowa Władysławowo

TARAS DOLNY

 • Dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny
 • Bilet normalny - 9,50 zł
 • Bilet ulgowy - 7 zł
 • Bilet grupowy - 6,5 zł

TARAS GÓRNY

 • Bilet normalny - 15 zł
 • Bilet ulgowy - 12 zł
 • Bilet grupowy - 12 zł
WAŻNE: na taras górny nie może samodzielnie osoba nieletnia, niezbędna jest opieka osoby dorosłej. opinie Władysławowo wieża widokowa ceny

Lokalizacja - Wieża Widokowa Władysławowo

Omawiana dziś wieża widokowa znajduje się w Domu Rybaka we Władysławowie. Dokładną lokalizację znajdziecie na mapce poniżej.

Sprawdź wszystkie atrakcje dla dzieci we Władysławowie