Wieża widokowa Władysławowo

Władysławowo Dom Rybaka opinie atrakcje

Najbardziej rozpoznawalny obiekt we Władysławowie – Dom Rybaka – mieści w sobie kilka ciekawych atrakcji, z wieżą widokową na czele.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Kolosalna budowla, zupełnie niezwykła jak na tę część wybrzeża, ukończona została w 1957 roku. Zwykło się nazywać ją Domem Rybaka, gdyż miała stać się swoistym Pałacem Kultury i Nauki dla ludzi morza. Zrealizowano ją z ogromnym rozmachem – w środku znajdowała się kawiarnia, sala kinowa, biblioteka, część lecznicza, część hotelowa, a nawet fontanny. Dziś niewielu już zostało z tamtego przepychu, budynek stał się siedzibą urzędu miasta oraz kilku innych instytucji, ale charakterystyczna wieża wciąż przyciąga uwagę.

Sprawdź wszystkie atrakcje dla dzieci we Władysławowie

punkt widokowy Władysławowo tarasy opinie ceny

Tarasy widokowe na szczycie wieży to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych we Władysławowie. Niższy położony jest na wysokości 45 m n.p.m., na IX piętrze. Nad nim rozpościera się taras górny na wysokości 63 m n.p.m. zwany Kulą. Z obu poziomów podziwiać można niesamowite widoki – Morze Bałtyckie po obu stronach Mierzei Helskiej, Rozewie czy nawet Gdynię. Alternatywą dla Wieży Domu Rybaka jest Wieża Kościelna we Władysławowie - udostępniana przez OSP w okresie letnim za dobrowolne datki na rzecz lokalnej straży pożarnej.

Sprawdź: polecane atrakcje we Władysławowie

Tak wygląda namiastka widoku z wieży widokowej we Władysławowie:

Poza tarasami w wieży działa też Muzeum Motyli, w którym znajduje się ponad 3000 okazów różnego rodzaju owadów, a także różne związane z nimi gadżety. Kolejną atrakcją jest wystawa „Magiczny zawrót głowy” prezentująca techniki iluzji. Dochodzi się do niej przez gabinet luster.

Wieża Widokowa ceny Władysławowo

Godziny otwarcia wieży widokowej Władysławowo

listopad-luty – 10.00-16.00

marzec, kwiecień, październik – 10.00-17.00

maj, czerwiec, wrzesień – 10.00-18.00

lipiec, sierpień – 9.00-21.00

Ceny biletów - Wieża Widokowa Władysławowo

TARAS DOLNY +45 m n.p.m. Dzieci do 4 lat bezpłatnie Bilet ulgowy 6,90 PLN Bilet normalny 8,90 PLN Bilet grupowy 6,00 PLN

TARAS GÓRNY "KULA" + TARAS DOLNY +63 m n.p.m. Bilet ulgowy 12 PLN Bilet normalny 15 PLN Bilet grupowy 12 PLN

UWAGA:  dzieci do 4 lat nie mogą wchodzić na taras górny "KULA"; osoby poniżej 18 roku życia na taras górny  mogą wchodzić tylko z opiekunem pełnoletnim

opinie Władysławowo wieża widokowa ceny

Wieża widokowa w Domu Rybaka

Hallera 19b

84-120 Władysławowo