Wieża widokowa Władysławowo

Władysławowo Dom Rybaka opinie atrakcje

Najbardziej rozpoznawalny obiekt we Władysławowie – Dom Rybaka – mieści w sobie kilka ciekawych atrakcji, z wieżą widokową na czele. Miejsce to powinno znaleźć się praktycznie na szczycie atrakcji koniecznych do zobaczenia, szczególnie, że z jej szczytu można strzec naprawdę sporo - od Półwyspu Helskiego, po jego okolice! Pozwólcie, że przedstawimy wam ten obiekt!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Kolosalna budowla, zupełnie niezwykła jak na tę część wybrzeża, ukończona została w 1957 roku. Zwykło się nazywać ją Domem Rybaka, gdyż miała stać się swoistym Pałacem Kultury i Nauki dla ludzi morza. Zrealizowano ją z ogromnym rozmachem – w środku znajdowała się kawiarnia, sala kinowa, biblioteka, część lecznicza, część hotelowa, a nawet fontanny. Dziś niewielu już zostało z tamtego przepychu, budynek stał się niczym innym, jak siedzibą urzędu miasta oraz kilku innych instytucji, ale charakterystyczna wieża wciąż przyciąga uwagę. Nie ma się czemu dziwić, gdyż wdrapanie się na jej szczyt gwarantuje świetne i niezapomniane widoki!

punkt widokowy Władysławowo tarasy opinie ceny

Taras widokowy na szczycie wieży to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych we Władysławowie. Położony jest na wysokości 45 m n.p.m., na IX piętrze. Z tarasu podziwiać można niesamowite widoki – Morze Bałtyckie po obu stronach Mierzei Helskiej, Rozewie czy nawet Gdynię.

Tak wygląda namiastka widoku z wieży widokowej we Władysławowie:

Poza tarasami w wieży działa też Muzeum Motyli, w którym znajduje się ponad 3000 okazów różnego rodzaju owadów, a także różne związane z nimi gadżety. Kolejną atrakcją jest wystawa „Magiczny zawrót głowy” prezentująca techniki iluzji. Dochodzi się do niej przez gabinet luster. Tak więc jak sami widzicie, z wizyty w Domu Rybaka można skorzystać w naprawdę niesamowity sposób. Miejsce to gwarantuje doskonale spędzony czas, niezależnie czy mówimy o dorosłych, młodzieży czy dzieciach!

Wieża Widokowa ceny Władysławowo

Godziny otwarcia wieży widokowej Władysławowo

  • lipiec - sierpień: codziennie: 10:00 - 21:00
  • czerwiec i wrzesień: codziennie: 10:00 - 18:00
  • poza sezonem letnim taras dolny czynny jest w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Kultury.

Ceny biletów - Wieża Widokowa Władysławowo

TARAS DOLNY

  • Bilet normalny - 11 zł
  • Bilet ulgowy - 6 zł
opinie Władysławowo wieża widokowa ceny

Lokalizacja - Wieża Widokowa Władysławowo

Omawiana dziś wieża widokowa znajduje się w Domu Rybaka we Władysławowie. Dokładną lokalizację znajdziecie na mapce poniżej.

Sprawdź wszystkie atrakcje dla dzieci we Władysławowie