Wąwóz Chłapowski

W Chłapowie tuż obok Władysławowa znajduje się malowniczo położony wąwóz – coś dla tych, którzy kochają piękne nadmorskie krajobrazy.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Chłapowo to niewielka wieś rybacka, która dzięki położeniu pomiędzy Władysławowem i Rozewiem, oraz kameralnej atmosferze, staje się coraz bardziej popularną wakacyjną miejscowością. Do największych atutów Chłapowa trzeba zaliczyć też wspaniałą przyrodę, która w pasie nadmorskim stworzyła prawdziwe cuda.

wąwóz chłapowski atrakcje plaża opinie Chłapowo Władysławowo

Największą atrakcję stanowi tu niezwykły wąwóz zwany Rudnikiem. Według legendy nazwa ta wzięła się od rudego koloru ziemi, zabarwionej krwią zaskoczonych tu kiedyś Szwedów. Tak naprawdę kolor ten powodują wody gruntowe o dużej zawartości żelaza. Sam wąwóz powstał na skutek erozji spowodowanej spływaniem wody do Bałtyku. Zaczyna się w centrum miejscowości i prowadzi do plaży, przechodząc pod drogą. Przy wejściu znajduje się parking. Dlatego to świetna okazja, żeby urządzić sobie rodzinny spacer przed plażowaniem. Zwłaszcza że na końcu oczom ukazuje się potężny klif. Na ścieżce znajdują się ławeczki, schodki i kładki. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, a także cenna i bogata roślinność sprawiły, że utworzono tu rezerwat przyrody Dolina Chłapowska, będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Rośnie tu m.in. żarnowiec, który na wiosnę kwitnie na żółto, tworząc piękny widok. Poza tym spotkać można tu rokitnika, bluszcz czy jałowiec.

Chłapowo Rudnik atrakcje wycieczka z dzieckiem Na koniec wycieczki Wąwozem Chłapowskim czeka na Was nagroda - piękna piaszczysta plaża z klifowym brzegiem.  Zobaczcie sami: chłapowo plaża opinie wąwóz rudnik chłapowski atrakcje

Koniecznie sprawdźcie:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci!

 

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *