Wąwóz Chłapowski

Odwiedzając północą część naszego kraju, a  zwłaszcza w okolice Półwyspu Helskiego, na pewno będziecie poszukiwać przepięknych widoków i natury, jakiej nie znajdziecie w innych częściach Polski.  Mamy dla was coś idealnego! W Chłapowie tuż obok Władysławowa znajduje się malowniczo położony wąwóz – coś dla tych, którzy kochają piękne nadmorskie krajobrazy.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Jeżeli nigdy nie słyszeliście o Chłapowie, to nie macie się czego wstydzić. Jest to niewielka wieś rybacka, która dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu pomiędzy Władysławowem i Rozewiem, oraz kameralnej atmosferze (także dla rodzin), staje się coraz bardziej popularną wakacyjną miejscowością. Oprócz spokoju i ciszy, do największych atutów Chłapowa trzeba zaliczyć też wspaniałą przyrodę, która w pasie nadmorskim stworzyła prawdziwe cuda. I to właśnie o niej chcemy wspomnieć kilka słów!

wąwóz chłapowski atrakcje plaża opinie Chłapowo Władysławowo

Największą atrakcję stanowi tu niezwykły wąwóz zwany Rudnikiem. Według legendy nazwa ta wzięła się od rudego koloru ziemi, zabarwionej krwią zaskoczonych tu kiedyś Szwedów. Tak naprawdę kolor ten powodują wody gruntowe o dużej zawartości żelaza. Sam wąwóz powstał na skutek erozji spowodowanej spływaniem wody do Bałtyku. Przy wejściu znajduje się parking - co będzię szczególnie ciekawą informacją dla motoryzowanych turystów. Dlatego to świetna okazja, żeby urządzić sobie rodzinny spacer przed plażowaniem. Zwłaszcza że na końcu oczom ukazuje się potężny klif...

Sprawdźcie także: 

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice

Na ścieżce znajdują się ławeczki, schodki i kładki, co sprawia, że cały spacer jest jeszcze przyjemniejszy i bardziej atrakcyjny. Jeżeli wasze dzieci zmęczą się, to uzyskacie wręcz idealne miejsce do złapania oddechu! Wyjątkowe ukształtowanie terenu będące następstwem wielu lat działań natury, a także cenna i bogata roślinność sprawiły, że utworzono tu przepiękny rezerwat przyrody Dolina Chłapowska, będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Rośnie tu m.in. żarnowiec, który na wiosnę kwitnie na żółto, tworząc piękny widok. Poza tym spotkać można tu rokitnika, bluszcz czy jałowiec.

  Chłapowo Rudnik atrakcje wycieczka z dzieckiem Po wejściu do wąwozu (znajduje się ono w centrum Chłapowa i możecie też tutaj rozpalić ognisko) możecie wybrać jedną z dwóch ścieżek. Pierwsza z nich prowadzi dnem doliny i pod tunelem pod ulicą, która łączy Władysławowo z Jastrzębią Górą. Opcjonalnie, możecie wybrać drogę górą doliny, jednak trasa ta przecięta będzie przez ulicę. To, na co się zdecydujecie to kwestia waszych preferencji, gdyż obie trasy kończą się w tym samym miejscu. Na koniec wycieczki Wąwozem Chłapowskim czeka na Was nagroda - piękna piaszczysta plaża z klifowym brzegiem.  Zobaczcie sami, jak cudownie prezentuje się "meta" waszej pieszej wyprawy! chłapowo plaża opinie wąwóz rudnik chłapowski atrakcje

Dojazd do Doliny Chłapowskiej

 

Koniecznie sprawdźcie:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci!