Wieża widokowa Dębki

atrakcje dla dzieci nad morzem Kaszuby Dębki

Dębki są niezwykle popularnym nadmorskim kurortem, w którym turyści mogą korzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich jest wieża widokowa z wspaniałą panoramą morza. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce z dziećmi już w najbliższym czasie! Co jednak znajdziecie po wizycie w nieco sennych Dębkach? Sprawdźcie nasz artykuł już teraz!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Choć na stałe w Dębkach mieszka zaledwie niecałe 200 osób, latem miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie - dlatego też zawczasu warto zaplanować swój przyjazd do tej miejscowości. Wspaniała piaszczysta plaża, malownicze ujście rzeki Piaśnicy i rozwijająca się infrastruktura sprawiają, że jest to idealne miejsce na wczasy nad morzem. Warto jednak także wspomnieć o atrakcji, z której znane są Dębki, czyli własnie wieży widokowej!

Dębki Wieża Widokowa przy plaży opinie

Rybacka tradycja niewielkich Dębek widoczna jest jednak do dzisiaj i wciąż możemy dostrzec rybackie korzenie tej niewielkiej miejscowości. Nadal stoi tu kilka XIX-wiecznych tradycyjnych kaszubskich chałup oraz przystań z nowoczesnym budynkiem zaplecza dla rybaków, nazywanym potocznie Rybaczówką. Znajduje się w nim miejsce do oprawy ryb, ale też naprawy łodzi i sieci. Co więcej, jeżeli macie chęć na świeżo złowioną rybę, to można tu również kupić świeże okazy ryb z połowu (cennik znajdziecie niżej). Jednak bez wątpliwości dla turystów najciekawszym miejscem jest 20-metrowa wieża widokowa, która zachwyca każdego, niezależnie od wieku! Sam obiekt położony jest tuż przy plaży, dlatego świetnie widać z niego morze i wybrzeże, we wschodniej części także z klifami. Takie widoki są naprawdę niezapomniane. Jeżeli jednak nie chcecie wspinać się po schodach, lub też inne czynniki uniemożliwiają wam wchodzenie po nich - to mamy dla was świetną informację! Wieża ta posiada windę, jest więc dostępna również dla rodzin z małymi dziećmi. Na szczycie znajduje się okrągły taras widokowy, dzięki czemu przypomina nieco latarnię. Nie zapomnijcie wykonać przynajmniej jednej fotografii, aby uwiecznić piękno nadmorskiego krajobrazu!

Polecamy też wizytę na Latarnia Morska Rozewie

wieża widokowa Dębki atrakcje opinie

Godziny otwarcia wieża widokowa Dębki

Wieża czynna jest w sezonie letnim codziennie od 14.30 do 20.30, a poza nim w weekendy w godzinach 11.00-17.00.

 
  • w sezonie letnim (lipiec i sierpień) : 14:30 - 20:30
  • poza sezonem - w weekendy: 11:00 - 17:00

Cennik wieża widokowa Dębki:

 
  • dorośli i młodzież : 5 PLN
  • dzieci (do 2 lat): za darmo
 

Lokalizacja wieża widokowa Dębki:

Aby dojść do wieży widokowej położonej w Dębkach, należy skierować się wejście na plażę nr. 19. Obiekt znajduje się tuż przy plaży po prawej stronie.

Rybaczówka znajduje się przy wejściu na plażę nr 19.

Mieliście już okazję podziwiać widok z wieży w Dębkach? Napiszcie o tym, co zobaczyliście!