Wieża widokowa Dębki

atrakcje dla dzieci nad morzem Kaszuby Dębki

Dębki są niezwykle popularnym nadmorskim kurortem, w którym turyści mogą korzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich jest wieża widokowa z wspaniałą panoramą morza.

Choć na stałe w Dębkach mieszka zaledwie niecałe 200 osób, latem miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Wspaniała piaszczysta plaża, malownicze ujście rzeki Piaśnicy i rozwijająca się infrastruktura sprawiają, że jest to idealne miejsce na wczasy nad morzem.

Dębki Wieża Widokowa przy plaży opinie

Rybacka tradycja Dębek widoczna jest jednak do dzisiaj. Nadal stoi tu kilka XIX-wiecznych kaszubskich chałup oraz przystań z nowoczesnym budynkiem zaplecza dla rybaków, nazywanym Rybaczówką. Znajduje się w nim miejsce do oprawy ryb i naprawy łodzi i sieci, można tu również kupić świeże ryby z połowu. Ale dla turystów najciekawsza jest  20-metrowa wieża widokowa. Obiekt położony jest tuż przy plaży, dlatego świetnie widać z niego morze i wybrzeże, we wschodniej części także z klifami. Wieża posiada windę, jest więc dostępna również dla rodzin z małymi dziećmi. Na szczycie znajduje się okrągły taras widokowy, dzięki czemu przypomina nieco latarnię.

Polecamy też wizytę na Latarnia Morska Rozewie

wieża widokowa Dębki atrakcje opinie

Godziny otwarcia wieża widokowa Dębki

Wieża czynna jest w sezonie letnim codziennie od 14.30 do 20.30, a poza nim w weekendy w godzinach 11.00-17.00.

Rybaczówka znajduje się przy wejściu na plażę nr 19.

Mieliście już okazję podziwiać widok z wieży w Dębkach? Napiszcie o tym, co zobaczyliście!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *