Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo opinie

Bedąc we Władysławowie, nie sposób odwiedzić jego najważniejszych atrakcji. Bez wątpienia do tej grupy należeć będzie Aleja Gwiazd Sportu! Miejsce to jest naprawdę ciekawe - najbardziej zasłużeni sportowcy mają tu "swoją" aleję w nadmorskim Władysławowie, a dokładnie w okolicach Cetniewa. Spacerując po niej, można poznać kawał historii sportu, więc zachęcamy was do zapoznania się z tą niezwykłą atrakcją, poprzez lekturę naszego dzisiejszego artykułu!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Rzymski poeta Horacy napisał w jednej ze swoich pieśni: „Wybudowałem pomnik trwalszy niż ze spiżu”, zakładając, że pamięć o nim przetrwa wieki. Równie trwale w historii zapisało się wielu sportowców, którzy przekraczali granicę niemożliwego, bili kolejne rekordy i pokonywali własne słabości. Być może właśnie dlatego zostali upamiętnieni w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie właśnie spiżowymi gwiazdami oprawionymi w granitowe płyty. Dzięki temu ich dokonania nie poszły w zapomnienie i mogą stanowić inspirację dla przyszłych pokoleń młodych miłośników sportu - niezależnie od wybranej dyscypliny czy wieku!

Władysławowo aleja Gwiazd Sportu atrakcje

Aleja Gwiazd Sportu, o której dziś mowa, powstała już w 2000 roku, niedaleko słynnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, w którym wielu polskich sportowców trenowało przed najważniejszymi startami w swojej karierze. Ma ona za zadanie promować sportowy tryb życia, ideę fair play i uzmysłowić odwiedzającym ją, jak wiele sukcesów odnieśli polscy zawodnicy na przestrzeni lat. Najmłodsi często nawet nie zdają sobie sprawy, ile medali olimpijskich zdobyli Polacy i nie znają wielu nazwisk mistrzów sprzed lat.

Dlatego właśnie uważamy, że podczas rodzinnych wakacji nad morzem warto zabrać dzieci do Władysławowa, przespacerować się piękną promenadą i wspólnie poznawać piękną historię polskiego sportu. Warto też wspomnieć o tym, że tą promenadą dojdziecie bezpośrednio nad morze. Dzieciaki lubią Aleję Gwiazd Sportu z jeszcze jednego względu - wokół znajdują się wypożyczalnie gokartów, a w okolicy znajdziecie też Domek "Do góry nogami". To już dobry powód, żeby odwiedzić tą aleję!

Władysławowo Aleja Gwiazd atrakcje opinie

Co roku latem w Alei Gwiazd Sportu odsłaniane są kolejne gwiazdy. Często w uroczystości uczestniczą sami upamiętnieni. W ciągu 18 edycji imprezy uhonorowano już ponad 100 wybitnych sportowców (a liczba ta nadal rośnie!), choćby Kazimierza Górskiego, Irenę Szewińską, Andrzeja Grubbę, Wojciecha Fibaka, Czesława Langa, Kazimierza Deynę, Tomasza Golloba, Karola Bieleckiego, Anitę Włodarczyk, ale też np. Michela Platiniego. Zwyczajem jest już, że odsłaniający swoje gwiazdy zasadzają swoje drzewa na terenie ośrodka Cetniewo.

Władysławowo

Lokalizacja Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.  

Sprawdź koniecznie przygotowany przez nas artykuł:

Władysławowo - atrakcje dla dzieci