Wczasy dla matki z dzieckiem

Nieraz zdarza się, że tylko jedno z rodziców jest w stanie wyjechać z dzieckiem na wakacje, głównie za sprawą obowiązków zawodowych. Poza tym przecież wiele matek samotnie wychowuje swoje pociechy. Dlatego też niektóre ośrodki wczasowe i hotele przygotowują specjalne oferty dla matki z dzieckiem.

Tego typu pakiety uwzględniają specyficzne potrzeby, a także pozwalają jakże zajętym przez cały czas mamom trochę odsapnąć i zadbać także o siebie, a nie tylko o dziecko. Dlatego to duże lepsze rozwiązanie niż nie wyjeżdżanie w ogóle, bo boimy się, że i tak nie będziemy mieli z kim zostawić naszego malucha. Podczas pobytu na wczasach dla matki z dzieckiem przewidziano bowiem wakacyjne przedszkole, a także możliwość zamówienia opiekunki. W tym czasie mamy mogą korzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, zajęć nordic walking, albo po prostu robić to, na co mają ochotę. Wygodniejsze jest też na pewno to, że same nie muszą przygotowywać posiłków, choć w przypadku bardzo małych dzieci, często i tak wolą zajmować się tym same. W dodatku przygotowywane są tam atrakcje, w których można uczestniczyć razem z dziećmi – np. projekcje bajek albo ogniska. Zawsze też w pobliżu mamy do dyspozycji plac zabaw, a możliwość przebywania na świeżym powietrzu, w pięknej okolicy, nad morzem lub w górach, także świetnie wpływa na rozwój maluchów.

Takie wczasy mają zazwyczaj stosunkowo przystępne ceny, ale nawet, gdy dany ośrodek nie proponuje tak zorganizowanej formy wypoczynku, matkom z dziećmi proponuje się różnego rodzaju zniżki.

Czy któraś z Was była kiedyś na takich wczasach? Jak je wspominacie? Napiszcie nam o tym!