Gdzie z dzieckiem na wczasy? Oczywiście nad morze!

W jakie miejsce zdecydowanie najlepiej udać się z dzieckiem na wczasy? Bez dwóch zdań nad morze! Dlaczego? Ponieważ daje ono o wiele więcej przeróżnych możliwości – zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka – niż jakiekolwiek inne miejsca.

Przede wszystkim już samo zobaczenie morza jest dla dziecka niesamowitym przeżyciem. Kolejna rzecz – może ono aktywnie spędzać czas na plaży, bez konieczności przesadnego męczenia się (jak miewa to miejsce na przykład w górach). Stąd też wypoczynek z dzieckiem nad morzem naprawdę można nazwać wypoczynkiem. Rodzice mają swojego malucha pod nieustanną kontrolą, ale jednocześnie nie muszą za nim nieustannie biegać. Wystarczy, że dadzą łopatkę i wiadereczko i dzieciak będzie szczęśliwie lepił cały dzień babki z piasku.

            wczasy z dzieckiemŻeby natomiast nieco bardziej go uaktywnić, warto razem z nim wykonać na przykład wielki zamek. To robota na kilka godzin, a przynieść może naprawdę imponujące rezultaty. Rzeczy, które można robić razem ze swoją pociechą, będąc nad morzem, wymieniać można bardzo długo. Pamiętać tylko trzeba, że wypoczynek z dzieckiem nad morzem wiąże się też w jednym poważnym obowiązkiem. Nie można pozwolić maluchowi samemu wchodzić do wody. Można (a nawet powinno się) uczyć go pływać, musi jednak posiadać odpowiedni ekwipunek (koło ratunkowe, płetwy) i nie można go odstąpić ani na krok. W ten sposób, po powrocie z wakacji rodzice mogą być podwójnie zadowoleni: że odpoczęli i że nauczyli swoją pociechę pływać. 

Poza wypoczynkiem w Polsce czyli nad nie zawsze ciepłym Bałtykiem możecie pomyśleć o wakacjach w Chorwacji czy wczasach w Turcji