Termy Galaxy Erding- więcej niż Aquapark!

aquapark Galaxy Erding opinie atrakcje

Największe w Europie centrum zjeżdżalni wodnych zapewnia doskonałą zabawę dla dzieci i ich rodziców.

Niedaleko Monachium, w niewielkim miasteczku Erding działa jedyny w swoim rodzaju wodny park rozrywki. Już z daleka ogromny kompleks (zajmujący powierzchnię 145 000 m2) przyciąga wzrok i zapowiada całą masę niezwykłych doznań. Tutaj można korzystać z rozmaitych basenów i innych wodnych atrakcji przez cały rok.

Zjeżdżalnie Galaxy

Termy Galaxy podzielone są na kilka stref tematycznych. Wizytówką obiektu jest 26 zjeżdżalni o łącznej długości 2,5 km. Podzielono je na 3 grupy ze względu na poziom trudności: Family, Action oraz X-treme. Zlokalizowane są w budynku ze szklanym rozsuwanym dachem, który w słoneczne dni pozwala opalać się i zjeżdżać w tym samym czasie. Jest tu najdłuższa na świecie, 360-metrowa zjeżdżalnia Magic Eye, Black Mamba, na której odbywają się mistrzostwa Niemiec, wysoka na 22 m w zjeżdżalnia oponowa czy zjeżdżalnia Speed Racers z efektami świetlnymi, idealna do wyścigów we dwoje. Można tu także korzystać z basenu relaksacyjnego czy stref prywatnych Galaxy Lounges. Na zewnątrz również znajduje się basen i zjeżdżalnie czynne w sezonie letnim, a także ogród, plaża, bary, boiska sportowe czy place zabaw.

aquapark Erding Niemcy opinie atrakcje Monachium

Basen z falami

Pod ogromną kopułą stworzono tropikalną strefę z palmami, wakacyjną temperaturą i egzotyczną architekturą. Działa tu basen z falami, w którym nowoczesny sprzęt generuje aż 5 rodzajów fal, od łagodnych do tych osiągających nawet 3 m wysokości. Dzięki nowoczesnej technologii fale są wyjątkowo bezpieczne. Jest tu także gorące źródło i masa leżaków. Rwącą rzeką można wpłynąć do zewnętrznego basenu z wodą geotermalną, której temperatura wynosi 34 ˚C przez cały rok.

aquapark Bawaria Erding opinie atrakcje Monachium termy

Tropical Spa & Vitality Oasis

Ogromne spa zlokalizowane w kolejnym budynku z rozsuwanym szklanym dachem (jest to największy tego typu obiekt w Europie, obejmujący powierzchnię 2500 m2). Tutejsze baseny wypełnione są leczniczą wodą geotermalną o temperaturze 34-40 ˚C. Pomieszczenie wypełnione jest tropikalną roślinnością. Na gości czeka tu sporo atrakcji – wodne gejzery, rwąca rzeka czy łaźnia parowa. Można też korzystać z zabiegów kosmetycznych, a wieczorem basen zostaje podświetlony i cały obiekt wypełnia muzyka relaksacyjna. Jest tu również brodzik dla dzieci, a na zewnątrz połączony z Tropical Spa basen zewnętrzny z wodą geotermalną. W tym samym budynku mieści się Vitality Oasis proponujące zabiegi zdrowotne i rytuały relaksacyjne. Jest tu miejsce do medytacji, egzotyczny ogród, plaża, taras słoneczny i bar. Są także baseny z minerałami z Morza Martwego i sauny.

aquapark Galaxy Erding opinie atrakcje

Zobacz film:

Strefa Spa & Sauny

Tutaj znajduje się aż 25 różnego rodzaju saun, m.in. sauna cytrusowa, sauna medytacyjna z widokiem na jezioro, sauna rzymska czy sauna celtycka z wystrojem przypominającym kamienie ze Stonehenge. Znajdziemy tu wszystko, co potrzebne jest do relaksu i odnowy – baseny z wodą termalną (wewnętrzne i zewnętrzne), plażę, ogród i restaurację. Ofertę uzupełniają różnorodne masaże i zabiegi.

W Termach Galaxy działa też Royal Day Spa ze strefami prywatnymi.

Erding aquapark Galaxy rodzinne atrakcje Niemcy

Dojazd Termy Galaxy Erding

Termy Galaxy Erding
Thermenalee 1-5,
D-85435 Erding

Odległość do Erding z Warszawy to około 1000 km. Najwygodniej dojechać do autostrady A4, następnie przekroczyć granicę w Zgorzelcu/Görlitz, a potem kontynuować drogę niemiecką autostradą A4 przez Drezno aż do Chemnitz, gdzie należy skręcić na autostradę 72, a później na węźle Dreieck-Hochfranken w pobliżu miejscowości Trogen wybrać kierunek Regensburg/Praha i kontynuować autostradą A93. Następnie w okolicy Essenkach skręcamy na autostradę A92 w kierunku Monachium i przed wjazdem do miasta skręcamy na Erding.

Najbliższe lotnisko znajduje się w Monachium. Z centrum miasta można dotrzeć do Erding koleją S2 oraz lub połączeniem drogowym, np. A9 + 471 +388). Są też prywatne autobusy dowożące gości do kompleksu.

Godziny otwarcia Termy Galaxy Erding

poniedziałek-czwartek – 14.00-21.00
piątek – 14.00-23.00
sobota – 9.00-23.00
niedziela – 9.00-21.00

Tropical Spa, Basen z falami, Vitality Oasis

poniedziałek-piątek – 10.00-23.00
sobota-niedziela – 9.00-23.00

Strefa Spa & Sauny

poniedziałek-piątek – 10.00-23.00
sobota – 9.00-00.00
niedziela – 9.00-23.00

Ceny biletów Termy Galaxy Erding

Tropical Spa, Basen z falami i zjeżdżalnie

2 godziny – 17 euro
4 godziny – 23 euro
cały dzień – 32 euro
dzieci do lat 3. – wstęp wolny

Tropical Spa, Basen z falami i zjeżdżalnie oraz Vitality Oasis (od 16. roku życia)

2 godziny – 23 euro
4 godziny – 29 euro
cały dzień – 38 euro

Przy wejściu do Strefy Spa & Sauny trzeba dopłacić 6 euro

przedłużenie czasu pobytu w każdej strefie – 1,50 euro/30 min

Noclegi

Na terenie kompleksu Termy Galaxy działa Hotel Victory, mieszczący się bezpośrednio przy Basenie z falami. Pokoje posiadają balkony z widokiem na basen otoczony egzotyczną roślinnością, a w środku urządzone są w stylu marynistycznym. Ceny zaczynają się od 155 euro za pokój, dzieci do lat 4. bezpłatnie, dzieci w wieku 4-13 l. dodatkowa opłata 65 euro. W cenę wliczone jest śniadanie oraz wstęp na zjeżdżalnie, Basen z falami i Tropical Spa.

Goście term mogą też wybrać hotel Victory Gästehaus położony tuż przy kompleksie. Oferuje on apartamenty i pokoje typu studio z aneksami kuchennymi. Ceny zaczynają się od 89 euro za pokój, dzieci do lat 4. bezpłatnie, dzieci w wieku 4-13 l. dodatkowa opłata 15 euro.

Obok term znajduje się też camping – parking dla kamperów. Opłata za jeden dzień to 10 euro.

Termy Galaxy noclegi Erding atrakcje Aquapark

Sprawdź również:
Najlepsze AQUAPARKI w POLSCE