Fuerteventura z dzieckiem

Fuerteventura Wyspy Kanaryjskie rodzinne atrakcje

Fuerteventura posiada najdłuższą linię brzegową z wszystkich Wysp Kanaryjskich i dzięki temu jest prawdziwym rajem dla miłośników plażowania.

Jeśli szukacie miejsca na wakacje, w którym będziecie mieć gwarancję słońca i chcecie beztrosko wypoczywać na łonie natury, Fuerteventura będzie dla Was idealna. Z całą pewnością największym skarbem wyspy są szerokie piaszczyste plaże, których jest tu aż 150 km. A dzięki przepięknej pogodzie można się nimi cieszyć praktycznie przez cały rok. W dzień nawet w trakcie zimowych miesięcy można liczyć na temperaturę rzędu 25 ˚C, a latem jest tu jeszcze cieplej. Ale Fuerteventura to nie tylko plaże. To również wspaniałe krajobrazy, dzięki którym uznano wyspę za Rezerwat Biosfery UNESCO oraz kameralne miasta i wioski z uroczą architekturą. Na lotnisko Fuerteventura niedaleko stolicy wyspy, Puerto del Rosario, z kilku miast Polski latają linie czarterowe oraz Ryanair z Warszawy-Modlina.

Fuertaventura atrakcje dla dzieci

Fuereventura - gdzie z dzieckiem?style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-6245530361618916"
data-ad-slot="2361766402">

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe na wyspie koncentrują się wokół najbardziej znanych plaż, uważanych za jedne z najpiękniejszych w rejonie Europy. Wymienić trzeba tu plażę Costa Calma na półwyspie Jandia, gdzie widok palm przywodzi na myśl oazę pośród pustyni, położoną niedaleko plażę Sotavento, przy której wytworzyła się zatoka idealnie nadająca się do uprawiania windsurfingu (co roku odbywają się tu międzynarodowe zawody) czy plażę Gran Tajal z ciemnym wulkanicznym piaskiem, co jest wyjątkiem na Fuerteventurze, ponieważ na zdecydowanej większości plaż zobaczyć można drobny złoty piasek. Niezwykłe widoki i krystalicznie czysta woda czekają też na malutkiej opuszczonej wyspie Lobos, na którą odpływa prom z Corralejo. W sezonie działa tu niewielka marina Puertito, przy której znajduje się latarnia morska i restauracja. Na Lobos można zobaczyć mokradła, stożki wulkaniczne, wydmy i korzystać z przepięknej plaży La Concha. Natomiast na plaży Cofete każdego roku wypuszczane do morza są żółwie rodzaju karetta, które wcześniej leczone są w schronisku.

Wyspy Kanaryjskie rodzinne atrakcje

Jednym z najpopularniejszych kurortów Fuerteventury jest Corralejo, które poszczycić się może rozległymi plażami z wieloma barami i hotelami. W pobliżu utworzono park narodowy ze względu na piaszczyste wydmy przypominające pustynię. Piasek przywiewa tu wiatr aż z Sahary. W Corralejo można nadal zobaczyć tradycyjne rybackie zabudowania. Działa tu też port, z którego wypływają promy na Lobos i Lanzarote, a także dwa parki wodne z dużą ilością atrakcji – Acua Water Park oraz Baku Park, w którym można tez pograć w mini golfa i odwiedzić dom strachów.

Fuertaventura atrakcje dla dzieci Hiszpania

Choć stolicą Fuerteventury obecnie jest Puerto del Rosario, to dawniej tę funkcję pełniło najstarsze miasto na wyspie – Betancuria. Zostało założone przez Jeana de Bethencourt’a – francuskiego żeglarza w służbie hiszpańskiego króla w XV wieku. Ciekawie prezentuje się tutejsze historyczne centrum oraz Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne. Poza tym na Furtaventurze jest jeszcze kilka miejsc wartych odwiedzenia. Na górze Tindaya, uważanej przez miejscową ludność za świętą, znajduje się kilkaset inskrypcji z czasów pierwotnych mieszkańców wyspy. W latarni morskiej Faro de Jandia, oprócz wspaniałego punktu widokowego na ocean, można zwiedzić też muzeum. Dużą atrakcję stanowi też ogród zoologiczno-botaniczny Oasis Park niedaleko Costa Calma. Tutaj, w warunkach zbliżonych do naturalnych można podziwiać ponad 250 różnych gatunków roślin i 3500 zwierząt, między innymi lwy morskie, kolorowe papugi i egzotyczne węże. Fuertaventura słynie też z produkcji kozich serów i różnych produktów z aloesu.

Oasis Park Fuertaventura opinie z dzieckiem

Sprawdź koniecznie przewodnik:
Teneryfa z dzieckiem