Teneryfa z dzieckiem: 13 najlepszych rodzinnych atrakcji

najlepsze atrakcje dla dzieci Teneryfa rodzinne parki rozrywki

Teneryfa kusi swoim klimatem przez cały rok. To jeden z najlepszych kierunków na wypoczynek z dzieckiem – nie jest tu za gorąco nawet dla „maluchów”. Jednak klimat i różnorodność krajobrazu to nie wszystko co do zaoferowania ma najwięsksza z Wysp Kanaryjskich. Sprawdzamy najlepsze miejsca rodzinnej rozrywki, a także atrakcje, których nie możecie przegapić będąc na Teneryfie z dzieckiem.

Poznajcie 13 najlepszych atrakcji dla dzieci na Teneryfie:

LOROPARK najlepsze atrakcje dla dzieci Teneryfa

Loro Park – to połączenie zoo i ogrodu botanicznego z dodatkami parku rozrywki. Całość rozmieszczona na 33 hektarach to idealne miejsce na całodniową wycieczkę. Na zwiedzających czeka ponad 300 gatunków zwierząt. To w LORO PARK zobaczycie show delfinów, orek, lwów morskich, a nawet papug. Zobacznie na film:

Siam Park – czyli Wodne Królestwo i prawdopodobnie największa atrakcja wodna w Europie. Niesamowita ilość atrakcji wodnych o łącznej powierzchni 185000m² zrobi wrażenia nawet na najbardziej wymagających turystach. Wasze dzieci będą zachwycone tą atrakcją – zobaczcie sami:

Park Miniatur Pueblochico
Pueblo Chico Teneryfa La Orotava atrakcje dla dziecito wyjątkowe miejsce, w którym poznacie najważniejsze krajobrazy i miejsca Wysp Kanaryjskich. To tu w jednym miejscu poznacie niezwykłą różnorodność Teneryfy, jej historii, kultury i codziennego życia. Przeczytajcie więcej o Parku Miniatur Pueblo Chico.

Jungle Park Arona
Jungle Park Arona atrakcje gdzie z dzieckiemto kolejne miejsce w którym spotkacie dzikie zwierzęta. W Jungle Park znajdziecie niezwykłą ilość unikalnych ptaków, są też lwy, tygrysy, lamparty, sporo małp, ale też krokodyle i aligatory. A to dopiero początek długiej listy zwierząt które spotkanie spacerując wiszącymi mostami, ścieżkami i tunelami olbrzymiego terenu porośniętego dżunglą. Dodatkową atrakcją parku jest licząca 800 metrów zjeżdżalnia grawitacyjna.

Sprawdź: najlepsze plaże na Teneryfie

Aqualand Costa Adeje
atrakcje dla dzieci aquapark Costa Adeje Teneryfato niezwykłe połączenie aquaparku wypełnionego wodnymi atrakcjami oraz delfinarium z niezwykłym show. Przeczytajcie więcej o aquaparku i delfinarium Costa Adeje

Oglądanie wielorybów i delfinów w Oceanie 
wycieczka Teneryfa oglądanie wielorybów i delfinów z dziećmiWyspy Kanaryjskie, a w szczególności ich południowe wybrzeża są uznane za jedne z 3 najlepszych na świecie miejsc do oglądania delfinów i wielorybów w ich naturalnym środowisku. Na stałe występuje tu około 26 różnych gatunków zaczynając od olbrzymich rozmiarów płetwala błękitnego po delfiny. W rejsy na „whale watching” wypłyniecie jachtami i łodziami z biało-niebieskim oznakowaniem „Barco Azul".

Rejs łodzią podwodną 
równie ciekawą atrakcją dla dzieci i rodziców może być rejs turystyczną łodzią podwodną. Tzw. podwodne safari to wycieczka pozwalająca prawie „dotknąć” naturalnego podwodnego oceanicznego świata. Zobaczcie jak wyglądają takie łodzie i na jakie widoki możecie liczyć (koszt ok. 50 Euro dorośli, dzieci ok. 30 Euro)

Teide National Park
Park Narodowy TEIDE wulkan-zwiedzanie Teneryfy z dzieckiemczy na wulkan warto zabrać dzieci? Zdecydowanie tak! Wizyta w parku narodowym Teide pozwoli Wam na doświadczenie niezwykłych krajobrazów, niektórzy nazywają je księżycowymi. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1798 r., a jej skutki do dziś widoczne są na wyspie. Park Narodowy od 2007 r. znajduje się na liście UNESCO. 
Teneryfa zwiedzanie z dziećmiZwiedzając Teide warto zaopatrzyć się w kilka warstw ubrania, ponieważ z każdym kolejnym poziomem wysokości znajdziecie się w specyficznym mikroklimacie. Warto też pamiętać o nakryciu głowy, gdyż na szczycie słońce jest wyjątkowo ostre. Stożek Teide bardzo często otoczony jest morzem chmur. Oglądanie ich z góry, ale też pięknego krajobrazu wyspy (a przy dobrej pogodzie także sąsiednich Wysp Kanaryjskich) umożliwi Wam wycieczka koleją gondolową „Teleferico del Teide”, która zawiezie Was na 3555 m n.p.m. (bilety-dorośli 25 Euro; dzieci 12,50 Euro).

Polecany hotel dla rodzin z dziećmi na Teneryfie
>> 
Aguamarina Golf Hotel i Apartamenty <<

Szlak Zmysłów – świetnym pomysłem na rodzinną wycieczkę pozwalającą zmysłami chłonąć różnorodność Teneryfy jest bezpłatny Szlak Zmysłów. To atrakcyjny szlak spacerowy pośród unikalnych trzeciorzędowych lasów laurowych. Ścieżki poprowadzone są historycznymi drogami, na których znajdziecie oznakowania pomagające zmysłami czerpać z atrakcyjoności natury. Taka wycieczka będzie połączeniem edukacji ze świetnym rodzinnym spacerem.

Jaskinia Wiatru
Teneryfa jaskinia wiatru-co zwiedzić z dziećmipo hiszpańsku Cueva del Viento, to atrakcja szczególnie dla rodzin z większymi dziećmi, jednak okazja do naocznego sprawdzenia sił natury niebywała. Jaskinia ma długość niecałych 18 km i jest największą w Unii Europejskiej. Trzy poziomy pozwalają na zaobserwowanie unikalnych form geomorfologicznych – wrażenia będą niezapomniane. Nie zapomnijcie wcześniej umówić się na zwiedzanie – do jaskini można wejść wyłącznie pod opieką profesjonalnych grotołazów. Ceny biletów: dorośli 15 Euro, dzieci 5-14 lat – 5 Euro.

Piramidy w Güímarze
co zwiedzić z dzieckiem Teneryfa-piramidy w Guimarze atrakcjejeśli Wasze dzieci marzyły o zobaczeniu piramid, będąc na Teneryfie możecie to marzenie spełnić. W wiosce Güímar, na wschodnim wybrzeżu Teneryfy, znajdziecie sześć (pierwotnie było ich tam aż 9) piramid schodkowych o prostokątnej podstawie. Niestety nie wiadomo zbyt wiele o ich powstaniu, wiadomo natomiast, że w jaskini pod jedną z nich mieszkali Guanczowie – pierwsi mieszkańcy Wysp Kanaryjskich.

Lago Martianez
playa lago martianez puerto de la cruz atrakcje dla dziecito wyjątkowa ciekawa wodna atrakcja dla dzieci, choć dorośli również nie będą tam się nudzić. Ten wodny kompleks położony w północnym kurorcie Puerto de la Cruz, zajmuje powierzchnię aż 47 000 m2, a sam środkowy basen liczy sobie 27 000 m2. Przeczytaj więcej o najlepszych plażach na Teneryfie i tzw. „naturalnych basenach”.

Polecamy: najlepszy hotel na wakacje z dzieckiem w Puerto de la Cruz

Karnawał
karnawał Teneryfa najlepsze rodzinne atrakcjew wielu miejscowościach Teneryfy co roku czekają na Was wspaniała zabawa podczas karnawału. Pewnie nie zdawaliście sobie z tego sprawy, ale karnawał na Teneryfie jest drugim co do wielkości na świecie (większy jest tylko w Rio de Janeiro). Co roku ponad 100 grup tanecznych w wyjątkowo barwnych strojach prezentuje wspaniałe choreografie. Karnawałowe szaleństwo ogarnia każdy zakątek wyspy (choć najważniejsze wydarzenia odbywają się w Puerto de la Cruz). Karnawał na Teneryfie jest bardzo bezpieczny – świadczą o tym również barwnie przebrane dzieci.   

Już wkrótce na Dzieckowpodrozy.pl  przewodnik po zjawiskowych miejscach Teneryfy,
a także wybranych miejscowościach na Północy i Południu wyspy oraz relacja z pobytu z dziećmi!

punta teno gigantes Teneryfa atrakcje

zdjęcia: Turismo de Tenerife