Wspomnienia z Danii – LEGOLAND® Billund Resort

Główna nagroda zdobyta w konkursie organizowanym przez „Dziecko w Podróży” (tutaj znajdziesz aktualny konkurs "Wasze Podróże z dzieckiem") sprawiła nam wiele radości - Wyprawę do Danii zaplanowaliśmy na początek września. Zapakowaliśmy do samochodu mapę, dobre humory, ulubioną przytulankę i ruszyliśmy w ponad 950 kilometrową trasę do Billund.

1. Legoland

LEGOLAND® Billund Resort

27.Legoland_inne

Pomimo pogody w kratkę i intensywnych, przelotnych opadów deszczu udało nam się skorzystać kilkukrotnie ze wszystkich atrakcji Legolandu. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że ten park rozrywki jest genialny :) Przy budowie parku wykorzystano 65 milinów klocków Lego. Widać je na każdym kroku i tworzą niesamowitą atmosferę. Wszystkie atrakcje zaliczają się do kategorii familijnych. Nie znajdziecie tutaj ekstremalnych rollercoasterów czy atrakcji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych.

26.Legoland_inne

My pokażemy Wam nasze TOP 10:

X-treme RacersNasz numero uno :) Rollercoaster składający się z czteroosobowych samochodów Lego Technic. Spora prędkość, wysokie spady i ostre zakręty to to co lubimy najbardziej :D

2. X-treme racers

3.X-treme racers
4.X-treme racers

Polar X-plorer - Pierwsza przejażdżka chyba na długo zapada w pamięć :) Zapada równie mocno jak zapada się sam rollercoaster ;) Zdecydowanie najszybsza  i najbardziej ekstremalna atrakcja w całym parku.

5.Polar x-plorer LEGOLAND atrakcje
Polar x-plorer Kolejka górska LEGOLAND

Falck Fire BrigadeŚwietne, rodzinne zmagania w stylu strażackim. Kilka rodzin, kilka wozów strażackich i pożary do ugaszenia. Gdy rozlega się alarm pożarowy należy dobiec do auta, dojechać do pożaru, ugasić pożar i wrócić do remizy. Konkurencja wymaga wysiłku, celności i przede wszystkim współpracy.
Flack Fire Brigade LEGOLAND Billund Dania
8.Flack Fire Brigade

Pirate Splash Battle - Ta atrakcja to prawdziwa piracka bitwa morska. Z wodnych armatek strzela się do celów rozmieszczonych na całej trasie, innych statków i odpiera wodny atak z lądu. Nie ma co liczyć, że wyjdzie się stąd suchą stopą ;)
9.Pirate Splash Battle
Pirate Splash Battle LEGOLAND Billund

The TempleMumie, jeepy, piramidy i lasery. Nic więcej do fantastycznej zabawy nie potrzeba :) Zadaniem uczestników zabawy jest uzyskanie jak największej liczby trafnych strzałów i tym samym punktów. Liczy się celność, opanowanie i dobre oko. Całość odbywa się w egipskich ciemnościach.

11.The Temple

Vikings river splashDużo wody, dużo radości i dużo krzyku :) Kilkuosobowe, okrągłe łodzie płyną z nurtem rzeki w stronę wysokiej wieży. Na koniec rejsu łódź wjeżdża wodną windą na wzniesienie, by ze sporą prędkością ruszyć w dół, powodując ścianę wody.

12.Vikings river splash
13.Vikings river splash
14.Vikings river splash

Atlantis by SEA LIFEPołączenie podwodnego świata + budowle z klocków LEGO to strzał w dziesiątkę. Pomiędzy łodziami i nurkami przepływa setki kolorowych stworzeń morskich, w tym płaszczki i rekiny.
Atlantis by SEA LIFE LEGOLAND Akwarium oceanariumOceanarium w LEGOLAND Billund Atlantis by SEA LIFE

Caterpillar- Uroczy, niebieski pociąg i jego pędzące z zawrotną prędkością wagoniki u każdego wywołują uśmiech od ucha do ucha.

17.Caterpillar

Jungle RacersMegaszybkie motorówki i wodne bomby uruchamiane przez przechodniów gwarantują niezapomniane wrażenia.

atrakcje dla dzieci Jungle Racers  LEGOLAND Billund atrakcje
Wodne atrakcje LEGOLAND Jungle Racers

LEGO SafariMali kierowcy ruszają jeepem w dżunglę pełną dzikich zwierząt, oczywiście zbudowanych z klocków LEGO.

LEGO Safari Atrakcje dla dzieci LEGOLAND Billund

Czas na odpoczynek - Hotel LEGOLAND®

Billund Hotel LEGOLAND

Wygrana w konkursie obejmowała noclegi w Hotelu LEGOLAND, znajdującym się tuż przy parku rozrywki. Hotel sam w sobie jest wielką atrakcją, a w razie niepogody miejscem, w którym nie ma czasu na nudę. Wszystko zbudowane jest z klocków LEGO – począwszy od wielkiego smoka witającego gości przy recepcji, przez nieskończoną liczbę figurek porozstawianych po całym hotelu, na miejscach zabaw wypełnionych klockami kończąc. Hotel oferuje również pokoje tematyczne – przygodowe, królewskie czy nawiązujące do serii Lego Friends. My mieliśmy przyjemność poczuć się jak wilki morskie. Pokój piracki był dopracowany w każdym szczególe.
Hotel LEGOLAND Billund atrakcje

31.Hotel
Hotel LEGOLAND Atrakcje dla dzieci
34.Hotel
Hotel Pokoje LEGOLAND
33.Hotel

Szaleństwa w Lalandii

46.Lalandia Plaza BillundPod ogromnym, wiecznie błękitnym niebem Lalandii, oddalonej o kilka minut spacerem od hotelu, znajduje się miejsce rodzinnych rozrywek – kręgle, ścianki wspinaczkowe, plac zabaw, miejsce sportów zimowych i ogromny aquapark. „Uzbrojeni” w kostiumy kąpielowe postanowiliśmy skorzystać z dobrodziejstw basenów. A było z czego korzystać. Ogromny, wodny plac zabaw, ślizgawki, zjeżdżalnie, pontony, wodna koszykówka i basen z falami.

Lalandia Billund atrakcje park wodny

40.Lalandia atrakcje

Lalandia atrakcje dla dzieci Billund
Lalandia wodny plac zabaw  dla dzieci
43.Lalandia
44.Lalandia
45.Lalandia

Praktyczne wskazówki

Wyprawę do Legolandu warto poprzedzić dokładnym zmierzeniem dziecka. Najfajniejsze i najszybsze atrakcje dostępne są dla dzieci, których wzrost przekracza 120 cm. 

Pogoda w Danii bywa kapryśna. W ciągu kilku minut mocno świecące słońce potrafi schować się za deszczową chmurą. Przydały się więc przeciwdeszczowe kurtki i spodnie. Poza deszczem, stanowiły też ochronę na atrakcjach wodnych, gdyż temperatura nie sprzyjała spacerom w mokrym ubraniu.

Warto przed wyjazdem przyjrzeć się mapie parku, dostępnej na stronie www.legoland.dk Mapy są też dostępne przy wejściu do Legolandu. Poza zlokalizowaniem obiektów, możecie tam sprawdzić minimalny wzrost lub wiek dziecka pozwalający na skorzystanie z atrakcji i daty ich otwarcia. Część wodnych atrakcji otwarta jest tylko w sezonie letnim.   

Wybierając się do Billund warto zabrać ze sobą stroje kąpielowe i zaplanować kilku godzinną wizytę w Lalandii.

Czytaj więcej o atrakcjach LEGOLAND® i okolic

Zobacz koniecznie wspomnienie video z LEGOLAND® Billund Resort: