Tanie loty po Polsce! Od 9 PLN! Pomysł na weekend z dzieckiem!

Jedna z największych tanich linii lotniczych wprowadza nową ofertę lotów po Polsce w niezwykle atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie, jak tanio można podróżować samolotem!

Z usług tanich linii lotniczych korzysta coraz więcej Polaków. A wśród przewoźników oferujących największą liczbę połączeń z naszego kraju wyróżnia się Ryanair. Firma posiada swoje bazy w największych polskich miastach, a teraz zacznie latać na kolejnych trasach z uwzględnieniem największego polskiego portu lotniczego – Lotniska Chopina w Warszawie. Do tej pory Ryanair startował jedynie z lotniska Warszawa Modlin, ale od 4 października się to zmieni. Linie lotnicze postanowiły wrócić na stołeczne lotnisko i otworzyć tam dwa połączenia krajowe – z Gdańskiem i Wrocławiem. Jeśli dodamy do tego funkcjonujące połączenie Gdańsk-Kraków, to okaże się, że siatka lotów między największymi polskimi miastami staje się wyjątkowo atrakcyjna.

tanie loty gdańsk warszawa kraków wrocław

Ceny biletów lotniczych Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Wrocław i Gdańsk-Kraków

Najważniejsze, że nowo otwarte połączenia będą niezwykle atrakcyjne cenowo. Najtańsze bilety na trasie Warszawa-Gdańsk można kupić już za 9 zł, ale całkiem spora pula jest też dostępna w cenie 19 zł i 29 zł. Ceny biletów na podróż pomiędzy Warszawą a Wrocławiem zaczynają się od 19 zł. To dobra informacja dla rodzin, bo nie tylko będą mogły podróżować niewielkim kosztem, ale też korzystać z dobrze skomunikowanego lotniska, a więc podróż stanie się łatwiejsza. Natomiast za obecne już od dłuższego czasu w ofercie Ryanair połączenie Gdańsk-Kraków przy odrobinie szczęścia zapłacimy nie więcej niż 47 zł. Skomunikowanie Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Krakowa, które od lat należą do najatrakcyjniejszych turystycznych lokalizacji w Polsce stwarza możliwości rozwoju rodzinnej turystyki w formie weekendowych wypadów.

Krótki czas przelotu z Warszawy do Gdańska i Wrocławia (55 minut) i atrakcyjna siatka połączeń (3 dziennie) pozwala urządzić sobie nawet 1-dniową wycieczkę. Nieco mniej regularne są połączenia z Gdańska do Krakowa (częstotliwość dwa razy w tygodniu, czas przelotu 1 godz. 10 min), ale samoloty odlatują w piątki i poniedziałki do końca października, a potem w czwartki i niedziele, co pozwala dobrze zagospodarować weekend.  Tego typu krótkie trasy to także dobry pomysł na pierwszą podróż z małym dzieckiem, które w taki sposób można przyzwyczaić do samolotu i zorientować się, jak reaguje. Z płaczącym dzieckiem zawsze łatwiej wytrzymać kilkadziesiąt minut niż kilka godzin. To po prostu dobry poligon doświadczalny – niedrogi i niezbyt wymagający.

Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków – co zobaczyć?

Na brak atrakcji nie można narzekać zarówno w Warszawie, w Gdańsku, we Wrocławiu i w Krakowie. We wszystkich miastach można zobaczyć ciekawe zabytki i muzea, ale także mnóstwo atrakcji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. W nadmorskim Gdańsku dodatkowo w ciepłe dni można też skorzystać z plaży, ale nawet jesienią czy zimą spacer brzegiem morza jest równie przyjemny. Jednak największe miasto w północnej Polsce ma do zaoferowania o wiele więcej – centra nauki jak EduPark i Centrum Hewelianum, Teatr Miniatura pokazujący ciekawe spektakle dla dzieci czy rejs tramwajem wodnym to tylko niektóre z tutejszych atrakcji. Więcej można znaleźć tutaj: Atrakcje dla dzieci w Gdańsku.

Centrum Hewelianum Gdańsk opinie atrakcje

Stolica Dolnego Śląska również potrafi rozpieszczać maluchy. Przygotowane tu dla nich atrakcje są czasem niezwykle spektakularne, jak bijące rekordy popularności Afrykarium, interaktywna wystawa Hydropolis, Fontanna Multimedialna czy park naukowy Ogrody Doświadczeń Humanitarium. Możecie poznać więcej atrakcji w artykule Wrocław atrakcje dla dzieci.

najlepsze atrakcje dla dzieci Wrocław

Kraków bezustannie należy do najchętniej odwiedzanych polskich miast. Pod kątem turystyki rodzinnej także ma sporo do zaoferowania. Wystarczy wymienić krakowskie zoo, Muzeum Inżynierii Miejskiej z Ogrodami Doświadczeń im. S. Lema, Podziemia Rynku czy pobliską Kopalnię w Wieliczce. Oczywiście atrakcji jest tu o wiele więcej, jeśli chcecie dowiedzieć sie na ich temat więcej, przejrzyjcie artykuł Kraków atrakcje dla dzieci.

Kraków rodzinne atrakcje

Warszawa oczywiście nie odstaje od innych miast pod względem atrakcyjności dla rodzin. Przecież to tutaj znajduje się największe centrum nauki Centrum Kopernik, Oceanarium Prehistoryczne 3D mieszczące się w budynku największego stadionu w Polsce – Stadionu Narodowego czy tunel aerodynamiczny FlySpot. Oczywiście to tylko mała część wspaniałych rozrywek, które czekają w Warszawie na nasze pociechy. Jeśli macie ochotę na więcej, przeczytajcie artykuł Warszawa najlepsze atrakcje dla dzieci.

Warszawa z dzieckiem Flyspot atrakcje opinie