Light Move Festival Łódź 2017

festiwal światła Łódź 2016 opinie

Fantastyczne świetlne kreacje ożywiające miasto oraz masa imprez towarzyszących – Light. Move. Festival w Łodzi to jedno z najbardziej spektakularnych widowisk w Polsce.

Już od 2011 roku w 3 październikowe wieczory Łódź rozświetlają niesamowite iluminacje. Wydarzenie organizowane jest z ogromnym rozmachem, obejmuje spory teren w centrum miasta i olśniewa mieszkańców i turystów. Z wieloma projekcjami wielkoformatowymi, instalacjami artystycznymi i kilkudziesięcioma iluminowanymi kamienicami oglądanymi w trakcie trwania całej imprezy przez ponad pół miliona widzów, Light. Move. Festival to największy festiwal światła w Polsce i jeden z największych w Europie. W 2015 roku otrzymał certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego oraz Najlepszego Produktu Turystycznego według Internautów.

atrakcje dla dzieci Łódź

Jednym z głównych celów Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival jest ukazanie wartości historycznej zabudowy miejskiej Łodzi, a także uatrakcyjnienie łódzkiego Śródmieścia. Na ulicach, w parkach, na skwerach, ale także w industrialnych przestrzeniach pofabrycznych pojawia się tańczące kolorowe światło, które w połączeniu z muzyką tworzy niesamowite show. Zobaczyć można tu niepowtarzalne, bo wykonane w jedynej w swoim rodzaju przestrzeni, audiowizualne spektakle i podziwiać pokazy mappingu 3D na fasadach charakterystycznych łódzkich budynków. Dzięki iluminacjom można spojrzeć na centrum Łodzi z zupełnie innej perspektywy. Nowoczesna sztuka światła w najlepszym wydaniu, a do tego liczne koncerty, spotkania z artystami, wykłady, konferencje.

atrakcje dla dzieci Łódź

Light. Move. Festival 2016

Tegoroczna edycja LMF odbędzie się w weekend między 7 a 9 października w godzinach 17.30-24.00. Po raz pierwszy postanowiono, że festiwal będzie miał temat przewodni. Będzie nim oniryzm, czyli rzeczywistość prezentowana w formie snu. Znów nie zabraknie artystycznych iluminacji na zabytkowych kamienicach, wystaw, koncertów i performansów tworzonych przez uznanych artystów z całego świata i wyróżniających się twórców lokalnych.

Sprawdź koniecznie: Łódź - najlepsze atrakcje dla dzieci