Sztolnia Królowa Luiza

Na Śląsku znajdziemy wiele rodzinnych atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Planując weekend czy wakacje w tej części Polski warto zarezerwować sobie czas, aby zobaczyć unikatowe miejsce jakim jest Sztolnia Luiza. Co kryją podziemia Zabrza i jakie atrakcje czekają na nas na miejscu?

 

Śląsk rodzinne atrakcje dla dzieci sztolnia luiza opinie

Sztolnia Luiza – rodzinne atrakcje

Podróż podziemiami rozpoczyna się od zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej – to tutaj dowiemy się o przeszłości tego miejsca, historii powstania Sztolni i ludziach, którzy pracowali w tym miejscu. Poznamy bliżej nie tylko narzędzia i pracę górników, ale i uświadomimy sobie, jakie ryzyko niesie za sobą wydobywanie surowców.

⬇⬇ Sprawdź koniecznie ⬇⬇
Garden of Lights Chorzów

Sztolnię Luiza mogą zwiedzać dzieci już od 6 roku życia (młodsze mogą zwiedzać podziemia Kopalni Królowa Luiza). Temperatura pod ziemią wynosi około 16 stopni Celsjusza, więc nie musimy obawiać się zimna. Trasa ma długość około 1,5 km, a przejście jej zajmuje około 3 godzin – warto więc założyć wygodne, płaskie obuwie.

atrakcje dla dzieci w Zabrzu zwiedzanie Sztolni Luiza czy warto opinie

Poza zwiedzaniem Sztolni możemy również wybrać się na wycieczkę do Kopalni Królowa Luiza – czeka tutaj na nas specjalna trasa rodzinna. Połączenie nauki i zabawy jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! Możemy przejść wąskimi korytarzami, usłyszeć dźwięk prawdziwych maszyn pracujących w kopalni. Na dzieci czeka tutaj Skarbnik, strażnik i opiekun górników. Dodatkowo projekcje multimedialne przybliżą najmłodszym pracę górników i pomogą im zrozumieć, dlaczego węgiel jest tak istotny dla mieszkańców regionu. Wspaniała atrakcja czeka jednak na samym końcu zwiedzania – przejażdżka prawdziwą kolejką Karlik!

sztolnia luiza zabrze kolejka podziemna dla dzieci atrakcje

atrakcje dla dzieci na Śląsku kopalnia w Zabrzu opinie

Jedną z największych i zarazem najnowszą atrakcją w Sztolni Luiza jest podziemna trasa wodna – jeszcze nigdy zwiedzanie kopalni nie było tak ekscytujące! Mieszcząca się 40 metrów pod ziemią i długa na 1100 metrów trasa zachwyci nie tylko dzieci, zrobi też duże wrażenie na dorosłych. Podczas spływu łodzią przebrniemy przez oryginalne wyrobiska dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i spotkamy legendarne postaci, takie jak Utopek czy Skarbnik. Nie tylko usłyszymy tutaj kapiącą wodę, ale i nacieszymy oczy pięknymi widokami – różnorodne skały i geologiczne formy z pewnością przysporzą nam niezapomnianych wspomnień. Czy 40 metrów pod ziemią mogą rosnąć prawdziwe rośliny? W  Sztolni Królowa Luiza tak! Wszystko dzięki sztucznemu światłu i wilgotnemu powietrzu – to po prostu trzeba zobaczyć! Podczas trwającego około 2,5 godziny zwiedzania dowiemy się też więcej o zagrożeniach z jakimi zmagali się górnicy. Wodną trasę mogą zwiedzić dzieci powyżej 7 roku życia.

Zabrze rodzinne atrakcje wodna trasa sztolnia luiza opinie

Godziny otwarcia Sztolnia Królowa Luiza

  • poniedziałek – zamknięte
  • wtorekniedziela: 10:00 – 18:00

Cennik Sztolnia Królowa Luiza

KOMPLEKS SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA
 Lp.    ZWIEDZANIE       MIEJSCE ROZPOCZĘCIA TRASY  BILET NORMALNY  BILET ULGOWY BILET RODZINNY
I Trasa Rodzinna- tymczasowo wstrzymana ul. M. Mochnackiego 12 (dawna Sienkiewicza 43) 35,00 zł 27,00 zł 27,00 zł/os
II Trasa Turystyczna-
tymczasowo wstrzymana
Łaźnia Łańcuszkowa,
ul. Wolności 408
45,00 zł 35,00 zł 35,00 zł/os
III Trasa Wodna- tymczasowo wstrzymana
ul. Wolności 408 (budynek Łaźni Łańcuszkowej) 60,00 zł  45,00 zł 45,00 zł/os

Lokalizacja Sztolnia Królowa Luiza

Zobacz też przygotowany przez nas artykuł:
–> Zabrze – Kopalnia Węgla GUIDO <–

1 comment

Leave Comment